Панафриканська компанія Ventures Platform на ранній стадії закриває фонд і досягає 46 мільйонів доларів • TechCrunch

Ventures Platform, панафриканська компанія венчурного капіталу на ранній стадії розвитку, закрила свій фонд у розмірі 46 мільйонів доларів США, оскільки вона планує подвоїти «лідируючі в категорії» компанії на всьому континенті.

Ця шестирічна фірма, в якій працює 11 осіб, спочатку вийшла на ринок, щоб залучити 40 мільйонів доларів для цього фонду, і досягла невідомого першого закриття в грудні минулого року. За словами засновника та генерального партнера Kola Aina, більшість його партнерів з обмеженою відповідальністю в першому закритті були в основному африканськими.

«Для нас було стратегічно отримати місцевий капітал для нашого першого закриття. Але друге закриття, як ви побачите, буде від Глобального фонду фондів і DFI, де ми маємо зобов’язання», – сказав він у грудневому інтерв’ю. «Все ж, зрештою, незважаючи на те, що іноземний капітал є критично важливим, я вважаю, що в інтересах іноземного капіталу бути в ліжку з місцевим капіталом з точки зору зниження ризиків».

Ventures Platform не тільки перевищила свою початкову мету, але й досягла результатів щодо свого наступного набору обмежених партнерів. Standard Bank, найбільший банк Африки за активами, є одним із найновіших LP фонду, а також чотири фінансові установи розвитку (DFI): Міжнародна фінансова корпорація (IFC), British International Investment (BII), Proparco з FISEA та AfricaGrow, фонд фондів під управлінням Allianz Global Investors. Інші партнери з обмеженою відповідальністю включають компанію A to Z Impact, яка займається соціальним впливом, корпорації, комерційні банки, глобальні інституційні інвестори та заможні особи (HNIs).

«Жоден інший фонд у нашому регіоні не має чотирьох DFI як LP», — повідомила Айна TechCrunch про доповнення. «Чудово мати таку різноманітну суміш, що важливо з кількох сторін, оскільки ми можемо спиратися на їхній досвід і пропонувати нашим портфельним компаніям довгостроковий капітал».

Ventures Platform здійснила понад 60 інвестицій з моменту свого запуску в 2016 році в таких секторах, як фінтех, страхові технології, технології охорони здоров’я, edtech, агрітех, корпоративні SaaS, цифрові інфраструктурні ігри та прискорювачі цифрових талантів. Деякі відомі імена з його портфоліо включають Marketforce, Mono, PiggyVest і Nomba і Reliance HMO, два з найцінніших африканських стартапів YC.

Більшість цих інвестицій було зроблено на стадіях передпосівного та початкового етапів. Однак після першого закриття цього фонду Ventures Platform, яка повністю вийшла під час продажу Paystack компанії Stripe, покращила свою гру і тепер скорочує чеки серії A для своїх портфельних компаній, деякі з яких мають прямий доступ до подальшого капіталу ( Серія B вгору) від партнерів з обмеженою відповідальністю фірми. Айна зазначила, що фірма на ранній стадії, що базується в Абуджі та Лагосі, має намір очолити попередні та початкові раунди, інвестуючи в середньому 250 000 доларів США, одночасно беручи участь і виписуючи наступні чеки на суму понад 1 мільйон доларів у раундах Серії А.

Закриття цього фонду відбувається в той час, коли активність потоку угод в Африці знизилася в результаті відступу місцевих і міжнародних венчурних капіталістів на тлі зростання процентних ставок і розвороту на публічних ринках у всьому світі. Цей поворот подій очевидний у показниках венчурного капіталу, зафіксованих за обидва роки. Наприклад, африканські стартапи зібрали трохи більше 5 мільярдів доларів, багато хто думав, що ця цифра буде значно перевищена на початку 2022 року; однак, відраховуючи до кінця року, схоже, що ця цифра буде збережена або лише трохи перевищена.

Стартапи цього періоду докладають зусиль, щоб подовжити свої злітно-посадкові смуги якомога довше та оптимізувати витрати. І хоча Ventures Platform має засоби для підтримки та розширення своїх портфельних компаній у такі часи за допомогою практики «Платформа та мережі», Айна, як і багато інвесторів, задоволена нинішнім перезавантаженням середовища збору коштів в Африці.

«В останні пару років, особливо в 2020 і 2021 роках, був великий тиск, щоб прискорити процеси. Але тепер ми дуже раді бути там, де ринок, оскільки ми бачимо, що оцінки нормалізувалися, а швидкість стала більш розумною», – сказав генеральний партнер. «Тож ми можемо належним чином здійснювати перевірку та управління. Ми набагато зваженіші щодо типу засновників, яких підтримуємо, оскільки це довгострокове партнерство, пам’ятаючи про бізнес-моделі та економіку та гарантуючи наявність достатнього капіталу для підтримки наших компаній».

У грудні минулого року Айна згадала, що Ventures Platform посилює свою діяльність на інших ринках за межами Нігерії, активно шукаючи можливості в таких регіонах, як Кенія, Єгипет і франкомовна Західна Африка. Минулого року фірма підтримала 20 стартапів, деякі з яких із Сенегалу, Кенії, Уганди та Південної Африки.

Ventures Platform також внесла низку стратегічних доповнень до команди на рівні партнерства та вищого керівництва. По-перше, Дамілола Тейді, колишній директор із підтримки стартапів інкубаційного центру CcHUB, очолює команду платформи та мереж фірми, а Дезіган Чінія, ранній інженер eBay та відомий інвестор, який підтримав деякі африканські стартапи, приєднується до фірми як підприємства. партнер.

LR: Dotun Olowoporoku (керуючий партнер) і Kola Aina (генеральний партнер)

Тоді Ventures Platform вітає Dotun Olowoporoku як свого першого керуючого партнера. Olowoporoku входить до невеликого списку технічних професіоналів, які виконували ролі засновників, інвесторів та операторів на континенті. Десять років тому він запустив у Великій Британії платформу доставки їжі на замовлення, керував консалтинговою компанією Starta для початківців і компаній, що розвиваються на континенті, працював директором у Панафриканському фонді Novastar Ventures, а останнім часом був директором головний комерційний директор (CCO) TeamApt, який підтримує QED.

«Ми з Колою намірилися доповнювати один одного та брати на себе ролі, які використовують наші сильні сторони, досвід і знання», — сказав Оловопороку в чаті для TechCrunch. «Насамперед я відповідаю за керівництво інвестиційним процесом і управлінням, аналіз і дослідження ринку, аналіз і дослідження ринку, підтримку портфоліо, комунікації та залучення екосистеми». Він тісно співпрацюватиме з Айною, оскільки обидва партнери, які вважаються одними з найбільш дружніх до засновників у технологічній екосистемі Нігерії, намагатимуться зробити прибуткові ставки, щоб допомогти повернути цей надмірно передплачений фонд.

Leave a Comment