Пастка, що забирає час: як малі завдання можуть завадити успіху вашого стартапу | Борис Манхарт | грудень 2022 р

Фото Кевіна Ку на Unsplash

Як засновник стартапу ви знаєте, що кожна хвилина на рахунку. Кожне рішення, яке ви приймаєте, і кожне завдання, яке ви вирішуєте, може вплинути на успіх вашого бізнесу. Однак легко загрузнути в дрібних завданнях і деталях, які можуть забрати значну кількість часу та ресурсів.

Ось п’ять найбільш недооцінених завдань, які можуть стримувати прогрес вашого стартапу, і як їх подолати:

Персони — це вигадані зображення вашого ідеального клієнта, які використовуються для розробки продуктів і маркетингових зусиль. Отримати їх правильно з самого початку важливо, але їх створення та оновлення може зайняти багато часу. Щоб розвинути ефективні особистості, почніть із збору даних про цільового клієнта. Використовуйте онлайн-опитування, інтерв’ю з клієнтами та доступні дані досліджень, щоб зібрати інформацію про їхні демографічні показники, поведінку, мотивацію та цілі. Використовуйте ці дані, щоб створити детальний портрет кожної персони, включаючи її ім’я, вік, професію та особисті характеристики. Потім регулярно переглядайте та оновлюйте свої персони, коли збираєте більше даних про клієнтів.

Інтерв’ю з потенційними клієнтами та зацікавленими сторонами може бути цінним для збору розуміння та підтвердження ваших припущень щодо вашого продукту чи послуги. Однак проведення та аналіз цих інтерв’ю може зайняти багато часу. Щоб отримати максимум від інтерв’ю, більше слухайте та менше говоріть. Ставте відкриті запитання та дозволяйте співбесіднику поділитися своїми думками та досвідом. Потім зберіть усі дані в єдиному аркуші введення даних, щоб полегшити аналіз і отримати висновки.

Ціннісна пропозиція – це твердження, яке повідомляє про переваги вашого продукту чи послуги вашій цільовій аудиторії. Розробка та тестування ціннісної пропозиції може зайняти багато часу. Подумайте про проведення перевірки попиту, щоб пришвидшити процес і побачити, чи ваша цінна пропозиція резонує з потенційними клієнтами. Для цього створіть цільову сторінку, яка пояснює вашу ціннісну пропозицію, і використовуйте цільову онлайн-рекламу, щоб залучити трафік звідти, де, ймовірно, переглядатимуть ваші особи. Потім проаналізуйте результати, щоб побачити, наскільки резонує ваша ціннісна пропозиція. Бонусна порада: ви зрозумієте, як залучити трафік на цільову сторінку завдяки дослідженням. Важливо знати, звідки ваша цільова аудиторія отримує інформацію та де вона проводить час. Іноді потрібно більше, ніж кампанія у Facebook, і вам потрібно шукати форуми, групи LinkedIn або навіть розповсюджувати листівки.

MVP, або мінімально життєздатний продукт, — це версія вашого продукту з достатньою кількістю функцій, щоб ви могли збирати цінні дані від перших користувачів. Визначення відповідного набору функцій для вашого MVP може призвести до багатьох дискусій усередині команди, але є способи оптимізувати процес. Один із підходів полягає в тому, щоб перевести переваги вашого продукту в конкретні функції, а потім визначити їх пріоритетність на основі відгуків клієнтів. Наприклад, якщо однією з переваг вашого продукту є підвищення продуктивності, ви можете віддати пріоритет функціям, які допомагають користувачам швидше виконувати завдання.

Цілком природно хотіти, щоб ваш стартап розвивався якомога швидше, але занадто раннє масштабування може бути дорогою помилкою. Перш ніж розширюватися, ви повинні переконатися, що ви відповідаєте ринку продукту. Щоб виміряти це, ви можете скористатися тестом Шона Елліса, який запитує поточних клієнтів, чи будуть вони розчаровані, якщо більше не зможуть використовувати ваш продукт. Ви також можете переглянути криві утримання, щоб побачити, наскільки добре ви утримуєте клієнтів з часом. Якщо у вас немає надійної відповідності ринку продукту або низький рівень утримання, ймовірно, зараз не найкращий час для масштабування.

Стартапи зазвичай витрачають до 12 місяців і більше на ці завдання, що може значно виснажити ресурси та затримати прогрес у досягненні критичних цілей.

Тому команда засновників стартапу повинна розуміти, які компетенції вона охоплює, а що потрібно шукати назовні. Ви як засновник не все знаєте, і це нормально. Здебільшого краще інвестувати трохи грошей, ніж використовувати метод проб і помилок і втрачати дорогоцінний час у перші роки бізнесу.

Leave a Comment