Переосмислення «дружнього до засновників» капіталу в епоху після FTX • TechCrunch

Для багатьох засновників у спільноті стартапів «дружній до засновників» інвестор – це той, хто тримається відносно осторонь. Вони знімають чек, а потім спостерігають, як виконавча команда веде свій бізнес, не втручаючись у повсякденну роботу.

У 2021 році інвестори перестаралися з версією «дружнього до засновників» капіталу, який зводився до того, що засновники постійно збільшували капітал і досягали рекордних оцінок, не користуючись жодним вкладом своїх інвесторів. У свою чергу, компанії з усіх боків втратили баланс, який приніс додаткова широта керівництва інвесторів. Сьогодні зрозуміло, що багато компаній могли б скористатися цими вказівками, оскільки FTX — це лише наш останній і найгучніший приклад.

Враховуючи нові економічні труднощі, настав час для спільноти стартапів переосмислити, що означає капітал, «зручний для засновників», і збалансувати джерело та вартість цього капіталу. Це означає вибір між активними та пасивними партнерами.

Деякі засновники можуть бути впевнені у своїй здатності реалізувати своє бачення, але більшість виграє від інвесторів, які можуть поділитися найкращими практиками масштабування, які вони бачили в різних компаніях, і які знають, як долати спади. Успішні компанії створюються, коли інвестори та керівники поєднують свій досвід, щоб зазирнути за кути, а не коли одна сторона перемагає іншу й мовчить.

Ось кілька ключових міркувань для засновників, які шукають кращий баланс капіталу та зовнішнього досвіду для свого бізнесу:

Той факт, що борговий капітал має бути повернутий, насправді є ознакою того, що основні фінансові показники компанії достатньо сильні, щоб підтримувати погашення.

Фактор доброзичливості засновників

Двома найважливішими елементами, які визначають потреби вашої компанії у зростанні, є стадія вашої компанії та те, що ви готові платити за активних інвесторів.

На самих ранніх стадіях, коли ваша компанія ще займається дослідженнями та розробками і ще не отримує прибутку, практично неможливо забезпечити пасивний капітал у формі фінансування на основі прибутку або інструментів боргового фінансування. Натомість ви збиратимете кошти завдяки своїй ідеї, загальному адресному ринку (TAM) і досвіду команди.

Якщо ви звернетеся до пасивнішого інвестора на цьому етапі, ви, швидше за все, втратите справжнього поборника свого бачення, який зможе підтвердити та проповідувати вашу справу майбутнім інвесторам. Такий підхід може обмежити потенціал зростання та оцінку вашої компанії, тому на цьому етапі завжди слід вибирати активного партнера з капіталом.

Коли ви достатньо підростете, щоб розпочати масштабування, ви зможете вибирати між досвідом і ціною. Якщо вам потрібні найкращі практики для розвитку компанії за допомогою нових продуктів або ринків, активні інвестори можуть запропонувати ширший погляд на ринок. Цей досвід є надзвичайно цінним, і засновники, яким він потрібен, повинні бути готові заплатити за нього власним капіталом.

Тим не менш, якщо ви впевнені у своїй здатності масштабувати компанію, ви можете змішувати інвестиції в борг і акції, щоб мінімізувати розмивання, використовуючи при цьому певну зовнішню експертизу, якщо це необхідно.

Започатковані компанії або компанії, що перебувають на стадії IPO, є кращими кандидатами на отримання пасивного капіталу від кредиторів або сторонніх інвесторів. На цьому етапі компанії вже генерують значний дохід і мають план досягнення прибутковості, якщо вони цього ще не зробили. Доведена історія успіху робить ці підприємства більш привабливими для інституційних інвесторів з меншим досвідом у цій галузі, але значними коштами для розміщення у формі боргу чи акціонерного капіталу.

Leave a Comment