Перша нова вугільна шахта Великобританії за 30 років отримала добро в Камбрії

Велика Британія побудує свою першу нову вугільну шахту за три десятиліття у Вайтхейвені в Камбрії, незважаючи на заперечення на місцевому рівні, у Великобританії та з усього світу.

Майкл Гоув, міністр підвищення кваліфікації, дав зелене світло проекту в середу, прокладаючи шлях для інвестицій у розмірі 165 мільйонів фунтів стерлінгів, які створять близько 500 нових робочих місць у регіоні та вироблятимуть 2,8 мільйона тонн коксівного вугілля на рік. для виробництва сталі.

Шахта також буде виробляти приблизно 400 000 тонн парникових газів на рік, збільшуючи викиди Великобританії на суму, еквівалентну запуску 200 000 автомобілів.

Переважна більшість видобутого вугілля буде призначена для експорту, оскільки більшість виробників сталі у Великій Британії відмовилися від використання вугілля, яке має високий вміст сірки та надлишок для їхніх потреб.

Куди піде цей експорт, невідомо, оскільки більшість європейських виробників сталі відмовляються від використання вугілля та переходять на екологічні методи, такі як електродугові печі та відновлювані джерела енергії.

Уряд заявив, що шахта можлива в рамках британського кліматичного законодавства, яке вимагає від Великобританії досягти нульових викидів до 2050 року, оскільки діяльність буде закрита до 2049 року.

У своєму звіті, надісланому Гоуву, інспекція планування стверджувала, що шахта матиме «загалом нейтральний вплив на зміну клімату». Це пояснюється тим, що ймовірна кількість вугілля, що використовується для виробництва сталі, буде «загалом однаковою як з ним, так і без нього».

Представник уряду сказав, що вугілля буде використовуватися для виробництва сталі, яка в іншому випадку була б імпортована, а не для виробництва електроенергії.

Міністри, однак, готові до майже певного судового оскарження тими, хто каже, що рішення ризикує порушити цю мету.

Критики сказали, що це оголошення було цинічно приурочено, щоб заспокоїти депутатів-торі, незадоволених урядом за припинення мораторію на нові наземні вітрові проекти, що було підтверджено 24 години тому.

Тіньовий міністр із питань клімату Ед Мілібенд заявив, що шахта «не є рішенням для енергетичної кризи», не принесе користі британським виробникам сталі та оголосив «посмертним дзвоном будь-які претензії цього уряду на кліматичне лідерство».

Натомість Велика Британія повинна створювати стабільні робочі місця у сфері відновлюваної енергетики, сказав він, додавши, що лейбористський уряд зробить Британію «наддержавою чистої енергії».

Зара Султана, депутат від Лейбористської партії від Південного Ковентрі, сказала: «Торі знову показують, що вони ставлять промисловість викопного палива вище за людей і планету. Ганебно».

Депутат від Зелених Керолайн Лукас назвала це рішення «кліматичним злочином проти людства». Вона сказала: «Замість того, щоб підтримувати тисячі екологічних робочих місць і стале, довгострокове економічне відродження, уряд підтримав руйнівну кліматичну, ретроспективну вугільну шахту».

Рішення «скасовує весь прогрес, якого Британія досягла у сфері відновлюваної енергетики», сказав Тім Фаррон, колишній лідер Ліберал-демократів, речник партії з охорони навколишнього середовища та член парламенту Камбрії.

Екологічні групи заявили, що нова шахта стане дорогою та шкідливою помилкою для клімату.

Грінпіс заявив, що Велика Британія ризикує стати «наддержавою в кліматичному лицемірстві, а не в кліматичному лідерстві», і що шахта не зробить «абсолютно нічого» для енергетичної безпеки країни, оскільки вугілля, яке в ній міститься, можна використовувати лише для виробництва сталі.

«Друг Землі» сказав, що шахта стане «дорогим безвихідним активом» і не замінить російського вугілля.

Лаура Кларк, генеральний директор екологічної юридичної фірми Client Earth, назвала це рішення «непробачним». «Це не має сенсу з точки зору науки, економіки чи навіть юридично зобов’язуючих зобов’язань Великої Британії щодо нульової ставки», — сказала вона.

Прем’єр-міністр Ріші Сунак зіткнувся з запереченнями зелених депутатів у своїй партії. Це рішення привітають праві консерватори, для яких шахта стала оберегом.

Прихильники шахти намагалися запустити проект з 2014 року. У 2020 році він отримав схвалення на місцевому рівні, а міністри схвалили його в 2021 році. Але протягом останніх двох років проект переживав затримки в плануванні, оскільки уряд скасував його схвалення. оскільки вона готується взяти на себе головування в глобальних кліматичних переговорах напередодні кліматичного саміту ООН Cop26 у Глазго в листопаді 2021 року.

Минулого місяця уряд Великої Британії передав своє головування в кліматичних переговорах в ООН Єгипту, через рік після того, як широко розхвалена Cop26 вирішила обмежити підвищення глобальної температури до 1,5C порівняно з доіндустріальним рівнем, досягнення, яке, за словами президента Cop Алока Шарми, «крихкий».

У минулорічному звіті Міжнародного енергетичного агентства, розробленому на замовлення уряду Великої Британії, коли він був президентом поліції, було встановлено, що жодні нові розробки викопного палива – вугілля, нафти чи газу – не можуть відбутися, якщо світ залишиться в межах 1,5C.

Минулих вихідних Шарма заявив, що він рішуче проти шахти. Він сказав: «Протягом останніх трьох років Велика Британія намагалася переконати інші країни залишити вугілля в історії, оскільки ми боремося за обмеження глобального потепління до 1,5C, а вугілля є найбільш забруднюючим джерелом енергії.

«Рішення про відкриття нової вугільної шахти дасть абсолютно неправильний сигнал і стане автоголом. Ця запропонована нова шахта не матиме жодного впливу на зменшення рахунків за електроенергію чи забезпечення нашої енергетичної безпеки».

Філіп Данн, член парламенту, голова комітету екологічного аудиту, сказав: «Вугілля є джерелом енергії, яке найбільше забруднює довкілля, і це не відповідає амбіціям уряду щодо нульового чистого видобутку. Не можна однозначно припустити, що вугільна шахта, яка виробляє коксівне вугілля для виробництва сталі, зменшить попит металургів на імпортне вугілля.

«Навпаки, коли на початку цього року наш комітет заслухав виробників сталі, вони стверджували, що вони досить довго вижили без домашнього коксівного вугілля Великобританії і що будь-яка покупка коксівного вугілля з потенційного місця в Камбрії буде комерційним рішенням».

Ніколас Стерн, відомий економіст, який працював над питаннями клімату, розвитку та державної політики, сказав, що шахта завдасть шкоди Великобританії та всьому світу.

«Відкриття вугільної шахти у Великобританії зараз є серйозною помилкою: економічною, соціальною, екологічною, фінансовою та політичною», — сказав лорд Стерн. «Економічно це інвестиції в технології минулого століття, а не цього, і це неправильний шлях до зростання. У соціальному плані він шукає робочі місця в галузях, які перестають працювати, створюючи незахищеність роботи в майбутньому.

«З точки зору навколишнього середовища, це збільшує світову пропозицію і, отже, споживання вугілля та вивільняє парникові гази, коли існує нагальна потреба їх скоротити. І політично це підриває авторитет Сполученого Королівства щодо найважливішої глобальної проблеми нашого часу».


Leave a Comment