Платформи розробників — це довіра, і Twitter її втратив • TechCrunch

Twitter – це місце, де світ ділиться своїми думками та прагненнями; це місце, де бренди, знаменитості та політики спілкуються з людьми, живуть і відкрито.

З 2006 по 2012 рік публічний API Twitter був безкоштовним для всіх, і розробники скористалися цим, щоб створити широкий спектр додаткових служб (наприклад, TweetDeck) для зростаючої спільноти. Але після 2012 року Twitter різко обмежив доступ до даних, підірвавши довіру розробників. Щоб допомогти змінити цю тенденцію та сприяти процвітанню спільноти розробників, Twitter придбав мій стартап Reshuffle у травні 2021 року.

Після придбання Джек Дорсі та Брюс Фальк (колишній генеральний директор і генеральний директор Revenue Products відповідно) доручили мені повторно відкрити Twitter API. Це сталося після того, як я як зовнішній розробник на публічному форумі надав керівництву Twitter різкий відгук про те, наскільки зламана платформа розробника та які інвестиції потрібні для її виправлення.

Я сказав їм, що, приділивши належну увагу, ми можемо створити чудову та успішну платформу, яка дасть розробникам інструменти та API для процвітання та покращення взаємодії з Twitter. Перефразовуючи Неда Сігала, тодішнього фінансового директора Twitter: «Амір сказав нам, наскільки він зламаний, тому ми купили його компанію, щоб виправити це».

Ми з моїм стартапом приєдналися до чудової невеликої команди, яка працює над відновленням платформи розробників Twitter. Окрім того, щоб переконатися, що розробники мають зростаючий набір кінцевих точок API, що дозволяє їм створювати успішні рішення, команда також перенесла старий API на нову інфраструктуру на основі GraphQL. 15 листопада 2021 року ми офіційно запустили новий API Twitter V2, який був зустрінутий розробниками з великою любов’ю та захопленням.

Але наші амбіції були більшими.

Дорсі та правління фінансували нас ще більше (дали нам дозвіл найняти ще 50 людей), щоб побудувати щось набагато більше — те, що вони хотіли побудувати протягом тривалого часу. Бачення полягало в тому, щоб зробити Twitter справжньою платформою для розробників. Ми хотіли, щоб розробники створювали програми в Twitter, які б взаємодіяли з користувачами.

Ми уявили світ, у якому ви можете ділитися своєю улюбленою піснею зі Spotify і слухати її в прямому ефірі з усіма своїми підписниками в Twitter. Ми хотіли, щоб ви могли поділитися своєю пожертвою на свою улюблену справу та заохочувати своїх підписників робити пожертви за допомогою інтегрованого досвіду в стилі GoFundMe. Ми хотіли, щоб ви грали в Wordle у Twitter, а не просто ділилися результатами. Ми хотіли, щоб ви могли взаємодіяти з додатками розробників у користувальницькому режимі Twitter.

Це був лише початок: ми також передбачили справжню децентралізацію хронології Twitter. Ми хотіли дозволити розробникам створювати власні часові рамки та ділитися ними.

Ми були схвильовані та з нетерпінням чекали оголосити наше бачення розробникам із Chirp минулого місяця, і тепер це бачення є лише початковим документом, загубленим на моєму забитому комп’ютері у Twitter.

Цікавитесь технікою? Ось хронологія, підібрана TechCrunch. Цікавитесь відеоіграми? Ось хронологія ігор і стримерів Twitch. Користувальницькі часові шкали були еволюцією супергероїв Twitter Lists, що дало розробникам розширені повноваження курувати та створювати свої улюблені теми або робити це від імені інших.

Наступною частиною нашого плану було створення механізму виявлення, щось на зразок магазину для виявлення та встановлення цих програм і часових шкал. Ми навіть почали вивчати можливість дозволити розробникам монетизувати ці враження.

Минулого року ми почали експериментувати з усім цим досвідом.

Ми запустили експеримент із плитками, який став першим кроком до програм:

Ми запустили експеримент із часовою шкалою, перший крок до відкритих, користувальницьких часових шкал:

Twitter запустив інструментарій, наш перший дослідницький експеримент:

Ми зробили все це під час американських гірок періоду придбання Twitter. Ми вважали (цілком помилково), що Ілон витрачатиме час на те, щоб зрозуміти спектр проектів у Twitter та їхній вплив на публічну дискусію. Ми вірили, що платформа для розробників була важливою частиною його відвертого бачення «програми для всього». Ми були раді представити йому наше бачення, сподіваючись, що він буде схвильований нашим баченням.

А потім, 4 листопада, нас звільнили. Наші робочі комп’ютери були зламані посеред ночі, а в наших особистих облікових записах з’явилися електронні листи, у яких повідомлялося, що нас звільнили.

Згідно з одним із публічних твітів наших інженерів, двоє людей залишилися поза нашою 100+ організацією. Всі наші мрії та плани розробників розтерлися в пух і прах.

Коли я приєднався до Twitter, я сказав Дорсі: «Ми не можемо це зіпсувати. Ми можемо виправити стосунки між розробниками та Twitter лише один раз. Якщо ми втрачаємо цей шанс, я більше ніколи не найму розробника, який довіряє нашій платформі».

Це тому, що коли розробники починають створювати платформу, вони роблять ставку на те, що вона продовжить існувати з високим ступенем стабільності. Створення на платформі вимагає багато роботи, і в минулому розробники обпалювалися невдалими платформами, такими як Windows Mobile, і ненадійними, такими як деякі API Facebook.

Я працював на найкращих платформах — від Android і Sharepoint до Twitch і Slack — і всі вони мають одну спільну рису: відкритість і довіру.

Минулого місяця ми порушили цю довіру, і мені шкода, що я не зміг цього зупинити. Я прокидаюся посеред ночі, все ще думаючи про це. Ми були схвильовані та з нетерпінням чекали оголосити наше бачення розробникам із Chirp минулого місяця, і тепер це бачення є лише початковим документом, загубленим на моєму забитому комп’ютері у Twitter.

Одного разу розробник запитав мене, як ми можемо забезпечити, щоб Twitter продовжував підтримувати цю платформу для розробників і інвестувати в неї. Моя відповідь була такою: «Поки у нас є ця дивовижна команда, наше керівництво, яке займається створенням платформи, розробники побачать, що ми серйозно ставимося до цього, і я повідомлю вам, коли це зміниться».

Нехай це буде моє особисте повідомлення розробникам Twitter: команда пішла, інвестиції скасовано. Кохання тут більше не живе.

Команда, яка створила платформу для розробників Twitter, чудова. Вони створять чудові платформи для розробників та інші інструменти для розробників в інших компаніях. Для мене велика честь працювати з кожним із них.

Що стосується мене, то, коли я рухаюся вперед і переходжу у світ венчурного капіталу, я маю намір інвестувати в ефективні платформи для розробників — ті, які прагнуть бути відкритими та заслуговують довіри.

Leave a Comment