Подивіться на головні новини року

У 2022 році багато чого сталося. Ви пам’ятаєте аварію Zilingo-Sequoia? Здається, давно, але це було лише цього квітня, всього вісім місяців тому.

Від підйому й падіння Web3, несподіваного повороту подій у edtech, похмурої погоди в SaaS і fintech, а також сонячного світла в D2C — 2022 рік був насиченим подіями. NFT набули слави, а потім впали… важко.

Компанії Edtech — після славетних 2020 і 2021 років — побачили, як змінилися тенденції, вони закрилися, звільнилися та перейшли в автономний режим. Потім дуже відома фінтех-компанія пройшла через викручування через старовинну ворожнечу між засновниками, висвітлення брудної білизни в Твіттері, потім книга і кінець року судовим позовом.

І це лише верхівка айсберга. Ось кілька історій, які варто прочитати, які демонструють усе, що сталося в екосистемі стартапів у 2022 році.

Здавалося, підйом стартапів закінчився. У 2022 році, році, який ознаменувався низькими інвестиціями та поверненням до основ для створення компанії, кільком стартапам довелося звільнити працівників, щоб заощадити гроші. Починаючи з гігантів IT та ITeS, підробіток або робота на кількох роботах, часто без належного розголошення, вийшли на перший план. Настільки, що уряду довелося пояснити, що сумісництво не повинно негативно впливати на інтереси роботодавця.

Однак більшість працівників стартапів, схоже, шукають баланс між роботою та особистим життям після двох виснажливих років невизначеності. Культура хастла, яка часто використовується як синонім відданості та професіоналізму стартапам, викликала різку критику з боку співробітників. Читати далі.

У той час як більшість стартапів намагаються скоротити витрати, засновникам, які створюють запущені компанії, довелося подвоїти, оскільки зима фінансування виглядає похмурою. Темна сторона мрії про стартап, яка потребує крові, поту та сліз, часто приховується, щоб не втратити блиску.

Бутстрапінг не є новим явищем в екосистемі стартапів. Насправді, неофіційні звіти свідчать, що майже 92% індійських компаній перебувають на початковому етапі або не залучили жодного власного/боргового фінансування.

Ми поспілкувалися з 15 підприємцями з різних секторів, щоб побачити, що таке початкове завантаження. Читати далі.

завантажений

Світло має слідувати за темрявою, і деякі сектори вражають землю. Сектор електромобілів або електромобілів продемонстрував неабиякий імпульс із зростанням кількості OEM-виробників і виробників запчастин.

У секторі також трапилися деякі нещасні випадки, оскільки двоколісні електромобілі повідомили про аварії через несправність акумулятора. Незважаючи на те, що регулятори відіграли важливу роль у розгортанні сектора, жорстка любов може задушити інновації. Четан Майні, співзасновник і голова компанії Sun Mobility, авторитетної компанії в галузі електромобілів в Індії, поговорив з ВашаІсторія про те, що буде далі. Читати далі.

Четан Майні

Відомі edtech-стартапи, у яких не виходило так добре через відсутність фінансування та часті звільнення, зуміли знайти вихід із темряви. Ставка на багатоканальну гру та придбання звичайних центрів для виходу за межі метрополітену окупилася для деяких компаній.

У той час як онлайн-модель допомагає edtech-компаніям керувати витратами на інфраструктуру та пропонувати добре структуровані доступні курси, офлайн особливо корисний, коли йдеться про однорангову взаємодію. Читати далі.

Гібридний edtech

У серпні минулого року центральний уряд запровадив Правила дронів 2021, щоб регулювати сектор дронів. Ці правила та подальша політика зробили величезний поштовх до індустрії світанку та підштовхнули потребу в талантах.

Галузь є свідком різкого зростання попиту на таланти для різних ролей і функцій. Оскільки попит перевищує пропозицію, що роблять стартапи безпілотників, щоб залучити й утримати працівників? ВашаІсторія спілкувався зі стартапами та співробітниками, щоб зрозуміти реальність. Читати далі.

Схеми PLI дронів

Оскільки пандемія прискорила цифрову трансформацію нашого суспільства, споживання контенту через соціальні мережі стало улюбленою розвагою для людей. Це також дало поштовх творчій економіці.

Як старі, так і нові творці почали публікувати короткі відео, щоб отримати підписників під час пандемії. Але в постпандемічному світі творці, схоже, зменшили кількість публікацій або зовсім припинили створення відео. Читати далі.

Творці контенту Instagram

Авторство: YourStory Design

BNPL був у новинах цілий рік! Повідомлення Резервного банку Індії в червні про передплачені платіжні інструменти змусило багатьох операторів BNPL переглянути свої бізнес-моделі.

Продукти «Купити зараз, платити пізніше», які часто рекламували як перший крок до того, щоб індійські користувачі почали користуватися кредитними продуктами, пропонували керований кредит розміром із пакетик торгового центру, який міг допомогти користувачам створити їхні кредитні профілі, забезпечити мережу безпеки під час надзвичайних ситуацій і що ще важливіше, допомогти людям зрозуміти, як працює кредит — все через картку. Так що трапилося? Читати далі.

Bnpl

Завдяки консорціуму постачальників вбудованої фінансової інфраструктури або механізмів підтримки, відомих як труби, кожна нефінансова компанія лише за крок від пропозиції фінансових продуктів своїм існуючим або потенційним клієнтам.

Вони працюють як інтерфейс між фінансовими установами (банками/НБФК) і цифровими платформами/бізнесом, щоб допомогти останнім пропонувати фінансові продукти/послуги поряд зі своїми основними пропозиціями. І оскільки гроші надходять у сектор вбудованих фінансів, рекламований як наступна велика хвиля фінтехів, ВашаІсторія поспілкувався з провідними венчурними капіталістами в просторі, щоб дізнатися про їхні погляди на стартапи вбудованої фінансової інфраструктури.

вбудоване страхування

Коли Вініта Агарвал зазнала проблеми з випаданням волосся під час другої хвилі COVID-19, її батьки Р. К. і Шакунтала Деві Чоудхарі, також відомі як Нанаджі та Наніджі, вирішили зробити натуральну олію для волосся вдома, щоб вирішити цю проблему. За рік продажі Avimee Herbal склали приблизно 13 мільйонів рупій до липня, збільшившись з 80 лакхів рупій до листопада.

Бренд, який починався лише з однієї олії для волосся, тепер має 17 артикулів у своєму асортименті, включаючи засоби для догляду за шкірою, бородою та інші засоби для догляду за волоссям. У 2022 році пара стала інтернет-сенсацією, особливо коли бізнес дозволив Нанаджі придбати свою першу машину у віці 85 років. Докладніше.

Avimee Herbal

За останнє десятиліття чи близько того ринок був заполонений різними видами рішень SaaS. Вони доступні, прості у використанні та можуть легко інтегруватися з додатковими програмами, що робить їх привабливими для організацій, особливо для тих, що знаходяться на стадії розвитку та на пізніх стадіях.

Сектор програмного забезпечення як послуги, який виграв від стрімкого переходу на цифрові технології під час пандемії, перебуває в падінні, оскільки компанії намагаються заощадити гроші, щоб подолати наближення рецесії. Зараз ці компанії все більше тяжіють до стартапів з управління SaaS, щоб позбутися свого програмного забезпечення. Читати далі.

SaaS-зростання будь-якою ціною

на ВашаІсторіяу нас був захоплюючий рік. Ми поїхали за кордон, почали Ю. С. Затокаі ближче додому, розкритий Ю. С. Життянаш преміальний онлайн-журнал про стиль життя та культуру.

Цього року ми також повернулися до хостингу TechSparks офлайн. Після двох років охоплення мільйонів людей цифровим способом 13-й випуск найбільшої в Індії конференції стартап-технологій відбувся в Кремнієвій долині країни — Бенгалуру — і взяв участь кілька відомих спікерів.

Почесним гостем була міністр фінансів Нірмала Сітхараман, яка, незважаючи на свою огиду до авіарейсів, проїхала весь шлях із Делі, щоб виступити з яскравою програмною промовою, а також приєднатися до ВашаІсторія Засновник і генеральний директор Шрадха Шарма в чаті біля каміна розшифровує майбутнє технологій і фінансів країни. “Ми знаходимося в технічному центрі”, – сказала вона.

Міністр фінансів Союзу Нірмала Сітхараман на TechSparks 2022

До нас приєднався винахідник iPod і співвинахідник iPhone Тоні Фаделл, який каже, що вам насправді не потрібен найновіший і найкращий смартфон на ринку, і скинув кілька бомб правди на інновації. Нітхін Камат, співзасновник і генеральний директор Zerodha, надав підприємцям кілька вкрай необхідних шматочків мудрості.

Потім засновник і генеральний директор PW Алах Панді, вчитель, який створює правильний шум в edtech, розповів про те, що edtech «не обов’язково бути лише онлайн». Раніше, у липні, Алах також приєднався до нас у ексклюзивному, відвертому інтерв’ю про атракціони на американських гірках, які досі були відомі.

І останнє, але не менш важливе, ВашаІсторія поспілкувався з експертами та підприємцями з різних галузей по всій країні, щоб зрозуміти тенденції, яких варто очікувати у 2023 році. Перегляньте їх тут.