Посилення занепокоєння щодо ШІ у 2023 році та що можна зробити

Ознайомтеся з усіма сесіями на замовлення саміту Intelligent Security Summit тут.


Коли люди думають про штучний інтелект (ШІ), на думку спадає група роботів, які об’єднуються як розумні істоти, щоб повалити своїх господарів.

Звичайно, хоча це все ще далеко від можливостей, протягом 2022 року штучний інтелект все ще проникав у повсякденне життя споживачів. Він надходить у формі хороших механізмів рекомендацій, коли вони здійснюють покупки в Інтернеті, автоматично рекомендуючи рішення для питань обслуговування клієнтів із бази знань і пропозицій щодо виправлення граматики під час написання електронного листа.

Ця тенденція повторює те, що було встановлено минулого року. Відповідно до звіту McKinsey «Стан штучного інтелекту в 2021 році», 57% компаній у країнах з економікою, що розвивається, перейняли ту чи іншу форму штучного інтелекту, порівняно з 45% у 2020 році. У 2022 році опитування IBM показало, що хоча впровадження ШІ відбувається поступово, чотири з п’яти компаній планують незабаром використати цю технологію.

Я очікую, що у 2023 році індустрія продовжить використовувати ШІ як засіб продовження еволюції програмного забезпечення. Користувачі побачать технологію, що забезпечує контекстне розуміння письмової та усної мови, допомагає швидше й точніше приймати рішення, а також розповідає ширшу картину, що стоїть за розрізненими точками даних, більш корисними та застосовними способами.

Подія

Intelligent Security Summit On-Demand

Дізнайтеся про важливу роль штучного інтелекту та машинного навчання в кібербезпеці та конкретних галузевих прикладах. Дивіться сеанси за запитом сьогодні.

Дивіться тут

Конфіденційність – центральна тема

Ці захоплюючі події викликають усе більше занепокоєння. Я очікую, що конфіденційність або її відсутність залишатиметься центральною темою обговорень і страхів серед споживачів (насправді, я вважаю, що якщо метавсесвіт не запрацює, це станеться через проблеми конфіденційності).

Фрагменти штучного інтелекту також потребують навчання, і поточні процеси для цього мають високу ймовірність внесення упереджень, таких як неправильне розуміння розмовної мови або спотворення точок даних. Водночас засоби масової інформації та міжнародне врядування не наздогнали ШІ до того, де зараз сидить і прямує до 2023 року.

Незважаючи на всі ці проблеми, ШІ збирається посунути голку для підприємств у 2023 році, і, у свою чергу, вони отримають вигоду, покращуючи досвід або процеси, продовжуючи те, що я бачив, як ШІ робить останні кілька років. Для цього потрібно буде чітко зосередитися на тому, що може піти не так, що наразі йде правильно, і як швидко застосувати перспективні рішення. Ось більше інформації про всі три та про те, як компанії можуть розпочати процес.

AI повністю входить у мейнстрім

Як згадувалося раніше, загальне впровадження штучного інтелекту наближається. Пристрої, програми та платформи досвіду, швидше за все, будуть оснащені ШІ з самого початку. Споживачі більше не зможуть погоджуватися, що пришвидшить і посилить занепокоєння щодо штучного інтелекту, який уже існує в мейнстрімі.

Конфіденційність панує в цьому відношенні. Враховуючи, скільки порушень загальнодоступних даних сталося за останні кілька років, включно з LinkedIn, MailChimp і Twitch, споживачі, зрозуміло, побоюються надавати особисту інформацію технологічним компаніям. Це прикро, тому що споживачі довели, що вони готові поділитися деякою особистою інформацією, якщо це приведе до кращого досвіду. Насправді, згідно зі звітом Global Data Privacy за 2022 рік Global Data and Marketing Alliance, 49% споживачів спокійно надають особисті дані, а 53% вважають, що це надзвичайно важливо для підтримки сучасного технологічного середовища.

Одна з головних проблем полягає в тому, що немає консенсусу щодо того, як виглядають найкращі практики в галузі; важко збирати дані, якщо концепція етичного збору є мінливою. Штучний інтелект необов’язково є новим, але ця технологія все ще перебуває на стадії зародження, а управління ще не дозріло до такого рівня, щоб існувала будь-яка послідовність між компаніями. Наприклад, Каліфорнія прийняла жорсткі закони про конфіденційність, які захищають споживачів — Каліфорнійський закон про конфіденційність споживачів (CCPA), — але наразі вони залишаються одним із небагатьох штатів, які вживають прямих заходів. (Деякі штати, такі як Юта та Колорадо, розробляють законодавство.)

Обов’язкова повна прозорість

Щоб підготуватися до неминучості технології штучного інтелекту, компанії можуть продемонструвати повну прозорість, забезпечивши легкий доступ до своєї політики конфіденційності — або, якщо такої немає, створити її якнайшвидше та зробити доступною для перегляду на веб-сайті компанії.

Склад політики конфіденційності досі керується вказівками Федеральної торгової комісії (FTC) 1998 року, які передбачають, що політики містять ці п’ять елементів:

  • Повідомлення/обізнаність: споживачі мають бути поінформовані про те, що їхня інформація збиратиметься, як ця інформація використовуватиметься та хто її отримуватиме;
  • Вибір/Згода: Споживачі мають можливість погодитись або відмовитися від збору даних і в якій мірі;
  • Доступ/Участь: споживачі можуть переглядати свої дані в будь-якому місці та за потреби вносити зміни;
  • Цілісність/Безпека: Споживачам надається інформація про кроки, які вживає компанія, щоб забезпечити безпеку та точність їхніх даних, приховуючи нерелевантні особисті дані;
  • Примусове виконання/відшкодування: Нарешті, споживачі повинні розуміти, як відбуватиметься усунення несправностей і які наслідки можуть виникнути через погане поводження з даними.

Деталізована мова, яку зазвичай не сприймають у спілкуванні з аудиторією, яка не розбирається в техніці, у цьому випадку вітається, оскільки споживачі, які повністю розуміють, як використовуються їхні дані, швидше за все, поділяться фрагментами.

Необхідно усунути упередження в ШІ

Упередження часто непомітні, навіть якщо їхні наслідки яскраво виражені, що означає, що їх усунення важко гарантувати. І, незважаючи на свій просунутий стан, ШІ у 2023 році залишається таким же схильним до упереджень, як і його людські колеги. Іноді ця технологія має проблеми з розбором наголосів; можливо, він не в змозі представити збалансований набір точок даних; інколи це могло уникнути доступності та позбавити когорту користувачів.

Упередження зазвичай вводяться на початку процесу. ШІ потрібно навчати, і багато компаній обирають або закупівлю синтетичних даних у сторонніх постачальників, які схильні до певних упереджень, або прочісування загального Інтернету в пошуках контекстних підказок. Однак ніхто не регулює та не відстежує всесвітню мережу (зрештою, вона всесвітня) на наявність упереджень, і вони, швидше за все, проникнуть у основу платформи ШІ.

Фінансові інвестиції в штучний інтелект найближчим часом навряд чи стануть тривіальними, тому в 2023 році особливо важливо встановити процеси та передові практики, щоб якнайшвидше усунути якомога більше упереджень, відомих чи невідомих.

Людські гарантії

Одним із найефективніших заходів захисту від упередженості є утримання людей між етапами збору даних і обробки даних під час навчання ШІ. Наприклад, тут, у Zoho, деякі співробітники приєднуються до штучного інтелекту, щоб прочесувати загальнодоступні дані, щоб спочатку очистити будь-які сліди особистих даних — не лише для захисту цих людей, але й для того, щоб забезпечити доступ лише важливої ​​інформації. Потім дані додатково дистилюються, щоб включити лише те, що є релевантним.

Наприклад, система штучного інтелекту, яка працюватиме з вагітними жінками, не потребує даних про поведінку невагітних жінок, і нерозумно очікувати, що штучний інтелект відразу розрізнить це.

Важливо пам’ятати про упередженість, що вона залишається поняттям, що розвивається, і рухомою ціллю, особливо в міру покращення доступу до даних. Ось чому для компаній важливо переконатися, що вони регулярно сканують нову інформацію та відповідно оновлюють свої критерії упередженості. Якщо компанія обробляє свої дані як код — із належними тегами, контролем версій, контролем доступу та узгодженими гілками даних — цей процес можна завершити швидше та ефективніше.

Медійний наратив залишається невблаганним

У центрі вищевказаних двох питань знаходяться ЗМІ, які схильні повторювати та підкреслювати два суперечливі наративи. З одного боку, ЗМІ повідомляють, що штучний інтелект є чудовою технологією, яка може революціонізувати наше повсякденне життя як очевидними, так і небаченими способами. З іншого боку, вони продовжують натякати, що технологія штучного інтелекту знаходиться в одному кроці від того, щоб позбавити людей робочих місць і проголосити себе верховним володарем Землі.

Оскільки технологія штучного інтелекту стане все більш поширеною у 2023 році, очікуйте, що підхід поточних засобів масової інформації залишиться майже незмінним. Розумно передбачити невелике збільшення історій про витоки даних, однак, оскільки більший доступ до ШІ призведе до більшої ймовірності того, що споживач може постраждати.

Ця тенденція може дещо посилити проблему 22: штучний інтелект не може по-справжньому покращитися без більшого впровадження, але кількість впровадження, ймовірно, залишиться на місці через відставання у вдосконаленні технологій.

Компанії можуть прокласти власний шлях від низькосортного нагнітання страху ЗМІ, застосувавши маркетинг безпосередньо до споживача (D2C). Найсильніший спосіб підірвати медіа-наративи — це створити компанії власний наратив за допомогою усного спілкування. Щойно споживачі отримають у свої руки саму технологію, вони зможуть краще зрозуміти її вау-фактор і потенціал заощадити їм незліченну кількість часу на виконання основних завдань — або завдань, які вони навіть не думали, що їх можна вирішити за допомогою ШІ. Цей маркетинговий прийом також дає компаніям шанс випередити новини, акцентуючи увагу на політиках конфіденційності та комплексних протоколах у разі виникнення проблеми.

Клієнти керують майбутнім ШІ

Найкраще те, що сильна клієнтська база у 2023 році відкриває канали зв’язку між постачальником і клієнтом. Прямий, детальний зворотний зв’язок забезпечує релевантні, комплексні оновлення ШІ. Разом компанії та їхні клієнти можуть створювати майбутнє, кероване штучним інтелектом, яке розширює технологічні межі, залишаючись відповідальним за безпечний, надійний і неупереджений збір даних.

Тільки не кажіть роботам.

Рампракаш «Рам» Рамамурті є керівником лабораторій і досліджень ШІ в Зохо.

DataDecisionMakers

Ласкаво просимо до спільноти VentureBeat!

DataDecisionMakers — це місце, де експерти, включно з технічними спеціалістами, які працюють з даними, можуть ділитися інформацією та інноваціями, пов’язаними з даними.

Якщо ви хочете прочитати про передові ідеї та актуальну інформацію, найкращі практики та майбутнє даних і технологій обробки даних, приєднуйтесь до нас у DataDecisionMakers.

Ви навіть можете подумати про те, щоб написати власну статтю!

Докладніше від DataDecisionMakers

Leave a Comment