Посібник для дослідників Гарвардського університету з продуктивності

Якщо ви коли-небудь задавалися питанням, як залишатися розумним і уникнути млявості, у нас є кілька порад для вас. Дослідник нейробіології з Гарварду клянеться п’ятьма лайфхаками, які допомагають людям залишатися кмітливими та зосередженими. Крістофер Палмер, доктор медичних наук, є доцентом кафедри психіатрії в Гарвардська медична школа.

Доктор Палмер вважає, що «психічні розлади — це метаболічні розлади мозку». Протягом останніх 27 років він досліджував, як психічне та фізичне здоров’я взаємопов’язані. Палмер ділиться п’ятьма речами, які він ніколи не робить, які допоможуть вам оптимізувати своє тіло для досягнення максимальної продуктивності.

Щоб бути продуктивним, потрібно встановити розпорядок дня та бути дисциплінованим. (Чоловік, що стоїть біля входу в печеру; зображення – Freepik)

1. Контролюйте свою дієту – не зловживайте вуглеводами

Вчені виявили, що здоров’я кишечника впливає на мозок, оскільки вони взаємопов’язані. Надмірне споживання вуглеводів різко вплине на якість вашого життя та навіть на тривалість життя.

В одному дослідженні 2017 року люди, які споживали багато вуглеводів (понад 60% від щоденної калорійності), мали майже на 30% більший ризик смерті протягом семи з гаком років, ніж люди, які дотримувалися дієти з низьким вмістом вуглеводів. Палмер рекомендує дотримуватися дієти з низьким вмістом вуглеводів для підтримки нормальної ваги та низького рівня цукру в крові.

Надмірне вживання вуглеводів, особливо нездорових, також може викликати втому. Щоб максимізувати рівень енергії, найкраще вживати вуглеводи в помірних кількостях.

2. Не йдіть на компроміс щодо сну

Палмер розповідає, що якщо вам цікаво, як залишатися розумним, вам не варто економити на сні. Для активного способу життя необхідно спати не менше семи годин. The Національний фонд сну радить, що здоровий дорослим потрібно від семи до дев’яти годин сну щоночі.

Депривація сну негативно впливає на ваше психічне та емоційне здоров’я. Занадто мало сну також може спричинити ослаблення імунітету та погіршити когнітивні функції. Один із найпростіших лайфхаків, науковці рекомендують добре заплющити очі, якщо ви не хочете здаватися сварливим або химерним. Тривалість сну впливає на продуктивність.

3. Не пропускайте тренування

Якщо ви хочете, ви можете взяти вихідні, але Палмер застерігає не пропускати більше двох днів. Дослідник нейробіології з Гарвардського університету розповідає, що він тренується близько 45 хвилин три-п’ять разів на тиждень. Він поєднує це зі швидкою ходьбою, їздою на велосипеді, плаванням і бігом.

Під час фізичних вправ вивільняються такі хімічні речовини, як ендорфіни та серотонін, які покращують ваш настрій. «Багато людей, які мають проблеми з психічним здоров’ям, не мають ентузіазму щодо того, щоб почати приймати ліки до кінця свого життя, і зацікавлені в пошуку інших варіантів. Вправи можуть бути одним із таких варіантів», – каже Джейкоб Мейер, психолог фізичних вправ у Університет штату Айова розповів Журнал Knowable.

Про це також свідчать нові докази фізичні вправи ефективні для лікування або уникнення тривожних розладів, та можливі інші серйозні психотичні стани.

4. Зменшіть споживання алкоголю або повністю відмовтеся від нього

Палмер розповідає, що одним із його лайфхаків є відмова від алкоголю. Він сказав CNBC що він регулярно пив, перш ніж вирішив повністю кинути це в 2020 році.

Спочатку він відмовився від алкоголю на один місяць і помітив помітні поліпшення сну та продуктивності. Це переконало його взагалі кинути пити.

Дослідження показали, що надмірне вживання алкоголю може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям, такі як захворювання серця або печінки. Аналіз даних понад 36 000 дорослих під керівництвом команди з Університет Пенсільванії, виявили, що споживання легкого та помірного алкоголю було пов’язане зі зменшенням загального об’єму мозку.

5. Ніколи не відмовляйтеся від своєї мети в житті

Важливо мати мету в житті. Хоча існує багато порад щодо того, як залишатися розумним, відчуття мети є невід’ємною частиною людського досвіду.

Ентоні Л. Берроу, Human Development at Корнеллзгадує про це цілеспрямовані люди насправді живуть довше і менше хворіють. Мета також визначає, як ставитися до навколишнього світу.

Згідно з Палмером, мета є багатогранною, що включає ваші стосунки з самим собою, вашою сім’єю та друзями та вашою громадою.

Берроу вважає, що чим раніше ми почнемо досягати своїх цілей у житті, тим краще нам буде.

Співзасновник Apple Стів Джобс якось сказав: «Рішити, чого не робити, так само важливо, як і рішення, що робити». Хоча сучасне життя може бути надзвичайно відволікаючим, важливо зрозуміти, яка ваша мета в житті, вирішити, що ви будете робити, а що ні.

Маючи чітке уявлення про те, що ви хочете зробити з себе, ви зможете взяти під контроль своє життя, щоб оптимізувати своє тіло для щастя та продуктивності.

Leave a Comment