Посібник із обробки кредитних карток

Розрахунки кредитною карткою зручні для продавців і клієнтів.

Хоча для продавців не обов’язково глибоко розуміти, як працює банківська система, бажано мати певні знання про обробку платежів кредитними картками.

Розуміння основ дозволяє продавцям знати, чому вони стягують комісію та на якому етапі транзакції вони застосовуються. По суті, мережі банківських карток здійснюють між собою мільярди транзакцій торгові рахункипроцесори та банки. У цій статті буде детально розглянуто процес обробки платежів.

Ключові гравці в процесингу кредитних карток і як вони працюють

За лічені секунди платіжний термінал передає інформацію про транзакцію до процесора, а потім до банку-емітента через мережу карток для отримання схвалення. Після цього банк видає авторизацію процесору через картку, що закінчується програмним забезпеченням або терміналом продавця.

Примітно, що авторизація транзакції є першим кроком. Він також повинен бути вирішений перед депонуванням продажів на рахунок торговців банківські рахунки. Два етапи в обробка кредитної карткимає відбутися авторизація та врегулювання, і на кожному етапі стягуються комісії. Невдача на будь-якому етапі може призвести до додаткових витрат для торговця.

Учасниками цієї транзакції є карткові асоціації (Visa та MasterCard), банк-емітент (банк власника картки), продавець або компанія та банк-еквайєр (банк компанії).

Купець

Це відноситься до будь-якого бізнесу з продажу товарів або послуг. В даному випадку це ті підприємства, які приймають оплату карткою. Ці підприємства зберігають a обліковий запис продавця яка допомагає їм приймати платежі клієнтів дебетовою або кредитною карткою.

Власник картки

Інший ключовий гравець у розумінні обробка кредитної картки є власником картки. Це стосується особи, яка отримує картку, кредитну чи дебетову, від банку-емітента картки. Потім вони зможуть використовувати картку під час здійснення платежів.

Банк-емітент (банк власника картки)

Іншим важливим терміном є банк-емітент. Видає картки клієнтам/власникам карток. Це частина карткових асоціацій (Visa або Mastercard). Цей банк платить банку-еквайру, коли власники картки здійснюють покупку.

Банк-еквайр

Банк-еквайр також є членом карткових асоціацій. Його також часто називають комерційним банком. Вони укладають контракти з продавцями, створюючи та ведучи облікові записи, що дозволяє підприємствам приймати платежі дебетовими та кредитними картками. Банки часто можуть використовувати треті сторони, наприклад Prospay.co надавати членство та здійснювати повсякденний моніторинг облікових записів продавців.

Банк-еквайєр пропонує підприємствам обладнання та програмне забезпечення для прийому платежів. До них відносяться система торгових точок, ан обробка платежів онлайн шлюз та інші. Вони також можуть надавати послуги клієнтам з будь-якої обробки обробка кредитної картки запити, що виникають.

Карткові асоціації

MasterCard і Visa не є банками, які видають кредитні картки. Натомість вони виконують функції зберігачів. Це організації, які контролюють прийом і використання карток. Інші в цій області включають Discover і American Express. Вони здебільшого контролюють суб’єкти, які можуть випускати картки під їхнім брендом, і визначають бізнес-правила для ефективної роботи.

Ці бізнес-правила включають комісію обміну та кваліфікаційні рекомендації. Вони також можуть допомогти в арбітражі між банками-емітентом і еквайром.

Як працюють операції з кредитною карткою

Після розуміння ключових гравців у обробка кредитної карткипродавець може знати, як працюють транзакції. Роблять це в кілька етапів. Це авторизація, автентифікація та розрахунок.

Авторизація

На цьому етапі власник картки або клієнт ініціює платіж. Вони можуть зробити це через обробка платежів онлайн шлюз або під час відвідування магазину для особистої покупки. Платіжний шлюз продавця збирає дані кредитної картки та створює запит на отримання коштів. Щойно це станеться, система продавця надсилає інформацію про транзакцію, яка включає суму, номер рахунку та ім’я власника картки, платіжному процесору, який запускає другий крок.

Аутентифікація

Після авторизації платежу платіжний процесор перевіряє легітимність транзакції. Для цього система отримує інформацію та визначає тип картки. Потім він надсилає інформацію до відповідної карткової мережі. Потім мережа карток визначає банк, який випустив картку, і надсилає в банк запит на отримання коштів. Потім банк-емітент перевіряє банківські рахунки внутрішньо для визначення наявності коштів, куди надсилається дозвіл.

Поселення

На цьому етапі система підприємства отримує повідомлення про схвалення та завершує транзакцію. У цей час кошти тимчасово зберігаються на банківському рахунку клієнта на суму операції. Після цього відбувається зв’язок між банком-еквайєром і банком-емітентом для внесення коштів на рахунок продавця. банківський рахунокt протягом двох-трьох робочих днів.

Висновок

Збільшення способів оплати, таких як кредитні картки та обробка платежів онлайн у бізнесі призводить до більшого зростання. Як купець, розуміння обробка кредитної картки є вирішальним кроком. Це допомагає дізнатися про всі тарифи та кроки, які необхідно зробити, щоб запропонувати якісні послуги та уникнути дорогих помилок.


Leave a Comment