Правління Paytm схвалює зворотний викуп 850 рупій за ціною 810 рупій за акцію

One97 Communication, материнська компанія основної фінтех-компанії Paytm, у вівторок схвалила викуп акцій на суму понад 1 крор на суму 850 крор рупій за максимальною ціною 810 рупій за акцію.

Усі присутні директори одноголосно проголосували за цю пропозицію, включно з усіма незалежними директорами, йдеться в заяві компанії.

«Схвалив пропозицію про викуп повністю оплачених акцій номінальною вартістю 1 Re кожна за ціною, що не перевищує 810 рупій за акцію (максимальна ціна викупу) і на суму, що не перевищує 850 крор рупій, за винятком будь-яких інших витрат. (податки на зворотний викуп та інші витрати на транзакцію), понесені або будуть понесені для зворотного викупу…», – йдеться в повідомленні.

One97 Communication також повідомила, що викупить 10 493 827 акцій за вказаною максимальною ціною викупу та максимальним розміром викупу, тобто рупій. 425 крор. Це становить близько 1,62% сплаченого акціонерного капіталу компанії станом на 31 березня 2022 року.

Дати пропозиції зворотного викупу на відкритому ринку будуть зазначені в публічному оголошенні, повідомила компанія, разом із деталями фактичної кількості акцій та інформацією про структуру володіння акціями після викупу.

Підтверджуючи, що кошти від IPO не спрямовуються на план викупу акцій, компанія повідомила, що рада директорів визначила наявність надлишкової ліквідності, яку можна продуктивно використати для зворотного викупу акцій.

«Протягом останнього року спостерігається явна ділова динаміка, і ми випереджаємо наші плани. Дивлячись на можливості монетизації в нашому основному платіжному та кредитному бізнесі, ми впевнені в тому, що зможемо отримати здорові доходи та грошові потоки, щоб інвестувати в продажі, маркетинг і технології», — сказав засновник і генеральний директор Віджай Шекхар Шарма в заяві.

За його словами, компанія випереджає свої раніше заявлені плани щодо досягнення рентабельності EBITDA до вирахування витрат ESOP до кварталу, що закінчується у вересні 2023 року.

«За умови повного викупу в розмірі 850 крор рупій і відповідних податків на зворотний викуп загальні витрати перевищуватимуть приблизно 1048 крор рупій», — сказав він.

Частковий рух

Фінтех-майор 8 грудня оголосив про свій план щодо викупу акцій.

Після цього акції Paytm зросли на цілих 7%, найбільше за тиждень. Однак імпульс уповільнився, акції відкрилися у вівторок о 535 рупій за штуку на NSEна 1% порівняно з попереднім закриттям у 528,78 рупій. На завершення дня акції підвищилися на 1,8% до 538,40 за штуку на NSE, випередивши зростання базового індексу Nifty на 0,60%.

Акції компанії перебувають під тиском після того, як вони вийшли на біржі в листопаді 2021 року, впавши майже на 65,32%. IPO вартістю 18 300 рупій було запущено в листопаді з ціновим діапазоном 2 080-2 150 рупій за штуку. Ціна акцій на біржах склала 1950 рупій, що на 9% нижче ціни випуску.

Ціна акцій досягла історичного мінімуму в 439,60 рупій 23 листопада 2022 року на BSE та 441,10 рупій 24 листопада на NSE. Згідно з даними на веб-сайті NSE, на поточному рівні ринкова капіталізація компанії становить 34,27 тисячі рупій.

Оголошення про викуп акцій навряд чи дасть поштовх довгостроковій динаміці курсу акцій, каже Суджіт С.С., інвестиційний радник і ІТ-директор MoneyDhan.

«Послужний список Paytm і керівництва свідчить про те, що ціна акцій навряд чи досягне ціни IPO раніше 2025 року. Ціна акцій, яка впала на 50%, потребує зростання на 100%, щоб отримати беззбитковість», — сказав він.

12 грудня Morgan Stanley присвоїв акціям Paytm рейтинг «рівної ваги» з цільовою ціною 695 рупій. 28 листопада інші брокерські фірми, зокрема CLSA та JM Financial, також покращили свій прогноз щодо акцій майора фінтех-компанії з «продавати» на «купувати», тоді як Goldman Sachs поставив цільову ціну на Paytm у 1100 рупій із купити рейтинг.

Ця копія була оновлена, щоб відобразити останню інформацію.