Провідні лідери галузі оцінюють можливості та виклики, з якими стикаються жінки та компанії

«Чи жінки по-іншому влаштовані не розуміти математику та природничі науки?» запитав модератор.

“Точно ні.” “Немає,” — відповіли учасники дискусії, які сиділи на сцені.

Так почалося Geek Girls: Жінки в базовій техніці сесія з відомими лідерами галузі, які були вагомими не лише у розвитку своїх компаній, але й у руйнуванні уявлення про те, що технології не для жінок.

Гіта Манджунат, Засновник і генеральний директор Niramai Health Analytix; Паллаві Шрівастава, Співзасновник Progcap; і Года Рамкумар, AVP – Data Science, Swiggy виступали на панельній дискусії в першому випуску Без верхівки стелі в Бенгалуру.

Сотні жінок-лідерів взяли участь у змістовних дискусіях і семінарах, спілкувалися, щоб поділитися своїми подорожами, і уявляли собі майбутнє з більшою кількістю жінок на вищому рівні на саміті, який організувала CXXO Kalaari Capital спільно з YourStory.

Жахлива участь жінок у техніці

Визнаючи, що існує різка різниця в участі жінок і чоловіків у STEM, Газаль Калра, Засновник і генеральний директор Stealth Startup і співзасновник Rivigo; та модератор дискусії, процитував анекдоти зі звіту про STEM в Індії та заявив, що «дівчат часто змушують повірити, що вони недостатньо розумні для математики» і що «нас знеохочували з давніх часів».

Гіта з Niramai Health Analytix, вважає, що це упередження починається вдома. «Батьки відіграють величезну роль у створенні упередженості або в тому, щоб ви не відчували упередженості, якщо вона взагалі є», — сказала вона, порадивши одному забути про роль статі та робити те, що їм подобається, оскільки решта стане на свої місця.

Незважаючи на те, що дівчата успішніші в школах і більше з них сьогодні вступають до інженерів, Паллаві зауважив, що їх кількість зменшується в міру того, як ми просуваємося далі в кар’єрі. «Я не знаю, яка справжня причина цього; Я думаю, що багато чого в нашій голові…”, – сказала вона. Вона вважає, що жінки починають вибирати різні сфери діяльності і, можливо, піддаються впливу наративів навколо них.

За словами Паллаві, Progcap приділяє велику увагу гендерній різноманітності. Проте до минулого року їхня технічна команда складалася з чоловіків. Попри реферальні бонуси, компанії було важко знайти жінок у сфері технологій. «Можливо, жінки в техніці стають проблемою, оскільки їх можна найняти [because] вони беруться за іншу роботу, яка не орієнтована на технології», – зауважила вона.

Як вирішити проблему негерметичної воронки?

«Хоча в Індії близько 40 відсотків жінок закінчують інженерів, лише 10 відсотків знаходять роботу, а менше 14 відсотків — дослідників», — сказав Газал. Вона запитала колегію: куди зникають жінки після закінчення навчання? Що можуть зробити компанії, щоб це змінити?

Гіта вважає, що, незважаючи на те, що останнім часом ситуація покращилася, жінкам потрібно прищепити впевненість, інтерес і пристрасть до науки, щоб займатися нею після закінчення навчання. Згадуючи свій особистий досвід, вона наполягала на тому, що жінки не повинні приймати очікування своїх менеджерів, а натомість чітко висловлювати свої бажання. За її словами, навіть як менеджерам важливо оцінювати, хто зробив більший внесок і хто може взяти на себе більше відповідальності, незалежно від статі.

Гіта визнала, що багато жінок мають сімейні обмеження, і тому вважає, що особисті розмови з ними, щоб пристосуватися до невеликих змін, важливі для того, щоб вони продовжували працювати в певній якості.

Хороші погодилися з політикою надання часткової зарплати за 50 відсотків роботи, в той час як жінки жонглюють вагітністю та материнством, серед іншого. Вона зазначила, що хоча ця політика не існувала в її компанії, коли їй це було потрібно, її запровадили, коли вона обговорила це з головою управління. «Якщо ви пройшли цей етап і успішно вийшли з нього, це фактично веде до довшої кар’єри, тому що це головний момент, де відбувається випадання», — сказала вона.

Не розглядати ґендер як центральне місце в особистості та визначити способи зробити середовище рівним для всіх важливо навіть з точки зору найму, зазначив Паллаві, додавши, що створення умов для жінок із самого початку вимагає свідомих зусиль.

Вона згадала випадок, коли компанії довелося з’ясувати, як розмістити свого віце-президента під час її вагітності, що дало змогу побудувати приміщення, які дозволять працівникам приводити своїх дітей на роботу та продовжувати працювати. Вона запитала: «Як лідери, роботодавці чи менеджери, я думаю, що питання полягає в тому, чи дійсно ми готові пройти весь шлях, щоб переконатися, що ми створюємо такий простір, щоб ми не погоджувалися з короткостроковою неефективністю, якщо потрібно, для створення довготривалих -строкова вартість?»

Куди нам далі йти?

Враховуючи те, що менше 1 відсотка засновників і генеральних директорів технологічних компаній у всьому світі є жінками, Газал запитала, що можна зробити, щоб завадити жінкам кинути роботу або зупинитися у своїй кар’єрі.

Года порадив, що перший крок хочеться [to accomplish]. Вона вважає, що жінки намагаються дотримуватися уявлень, які склалися в суспільстві, тоді як краще було б визнати, у чому вони хороші, а в чому ні, і йти далі. «Це нормально сказати «ні», коли ви не можете потрапити на зустріч. Але також важливо додати цій зустрічі цінності, якщо її перенесуть через вас», – додала вона.