Прокуратура SEC, CFTC і SDNY звинувачує Сема Бенкмана-Фріда з FTX в обмані інвесторів • TechCrunch

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) офіційно висунула опальному засновнику FTX Сему Бенкману-Фріду (він же SBF) звинувачення в шахрайстві інвесторів, стало відомо у вівторок вранці після його арешту на Багамах. У прес-релізі SEC повідомили, що окрім звинувачень у шахрайстві щодо інвесторів у FTX, його також розслідують щодо інших порушень законодавства про цінні папери — і зазначили, що тривають розслідування щодо інших причетних осіб.

Однак SEC не єдина, хто бере участь у цьому: і прокуратура Південного округу Нью-Йорка, і Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC) також висунули звинувачення проти SBF у «паралельних справах».

У скарзі від регулятора цінних паперів США стверджується, що хоча Бенкман-Фрід представляв FTX як «безпечну, відповідальну платформу для торгівлі криптовалютними активами», насправді засновник, якого іноді називають «білим лицарем криптовалюти», був залучений у «рокове шахрайство», розроблене щоб приховати від інвесторів FTX той факт, що їхні кошти перенаправлялися до крипто-хедж-фонду Alameda SBF, у той час як Alameda користувався привілейованим статусом, який захищав його від звичайних заходів зменшення ризиків, які застосовувала FTX. Комісія з цінних паперів і цінних паперів (SEC) також висловлює сумнів щодо ступеня впливу FTX на дуже великі запаси «неліквідних активів, таких як афілійовані з FTX токени» Alameda.

У скаргу також включено твердження про те, що кошти клієнтів FTX використовувалися через Alameda для інших витрат, включаючи інвестиції венчурного капіталу, «розкішну покупку нерухомості» та політичні пожертвування, усе це було задокументовано в численних звітах, а в деяких випадках і власним SBF. визнання під час багатьох інтерв’ю після краху його бізнесу.

Голова SEC Гарі Генслер повторив свою часто повторювану позицію про те, що насправді криптотрейдингові платформи повинні відповідати чинному законодавству про цінні папери в цитаті в релізі, в якому повідомляється про звинувачення. Ймовірно, це є найбільш впливовим і значущим випробуванням цієї позиції на сьогоднішній день, оскільки конкретні звинувачення SBF у цій справі полягають у звинуваченнях у порушенні Закону про цінні папери 1933 року та Закону про біржі цінних паперів 1934 року. Одним із наслідків, якщо SBF буде засуджено, може бути що йому заборонено в майбутньому торгувати цінними паперами як фізичній особі, і йому заборонено діяти як корпоративний службовець або член правління, на додаток до грошових штрафів.

Ця історія розвивається…

Leave a Comment