Протокол щодо Північної Ірландії в угоді про Brexit «занадто жорсткий», каже Лео Варадкар

Лео Варадкар, секретар Ірландії, заявив, що всі сторони припустилися помилок у виході з ЄС, пообіцявши бути «гнучким і розумним», намагаючись вирішити проблеми з протоколом щодо Північної Ірландії.

Він сказав, що протокол після Brexit є «надто суворим», і він розуміє занепокоєння членів профспілки тим, що договір змусив їх почуватися менш британцями.

Варадкар, який у грудні вдруге став таосиком, став дуже непопулярним серед деяких секцій профспілки та лоялізму, які стверджують, що він відіграв важливу роль у створенні спірного протоколу.

«Я впевнений, що всі ми робили помилки під час виходу з ЄС», — сказав Варадкар. «Не було ні дорожньої карти, ні посібника, це було не те, чого ми очікували, і ми всі зробили все можливе, щоб впоратися з цим.

«Знову ж таки, я з нетерпінням чекаю поїздки до Північної Ірландії на початку нового року, зустрічі з усіма сторонами та спілкування з усіма сторонами та всіма громадами, щоб знайти рішення.

«Одна річ, яку я казав у минулому, полягає в тому, що коли ми розробляли протокол, коли він спочатку обговорювався, можливо, він був трохи занадто суворим.

«І ми побачили, що протокол працював, але його не дотримувалися повністю.

«І тому я вважаю, що є місце для гнучкості та можливості для змін, і ми відкриті до цього, і я знаю це з розмови з [European Commission] президент [Ursula] фон дер Ляєн і [EC vice-president] Марош Шефчович, це також їхня позиція.

«Тож ми готові проявляти гнучкість і йти на компроміси. Ми хочемо, щоб була домовленість.

«І, знаєте, протягом багатьох років я спілкувався з багатьма людьми, які походять із юніоністського походження в Північній Ірландії.

«Я розумію, як вони ставляться до протоколу. Вони вважають, що це применшує їхнє місце в Союзі, що це створює бар’єри між Великобританією та Північною Ірландією, яких раніше не існувало.

«Я це розумію і розумію. Але це також стосується Brexit.

«Brexit був нав’язаний Північній Ірландії без згоди між громадами, без підтримки більшості людей у ​​Північній Ірландії, і однією з хороших речей у Європейському Союзі було те, що він зменшив бар’єри та кордони між північчю та півднем, і це було велике заспокоєння, зокрема, для людей, які походять з націоналістичного середовища.

«Тому я розумію, що в цієї історії є дві сторони. Багато людей-юніоністів вважають, що протокол відокремив їх від Великої Британії.

«Багато людей націоналістичного походження в Північній Ірландії відчувають, що це відокремило їх від решти Ірландії».

Варадкар сказав, що Brexit став реальністю і його не буде скасовано.

«Я погоджуюся з цим – я шкодую про це, але я приймаю це – і все, що ми робили з того часу, будь то механізм захисту чи протокол, було просто спробою впоратися з цією реальністю та уникнути жорсткого кордону на нашому острові, переконатися, що права людини в Північній Ірландії дотримуються і їх не применшують, що також дуже важливо для мене, а також щоб єдиний європейський ринок був захищений, і це мої тверді червоні лінії.

«Бекстоп, протокол — це лише механізми для досягнення цих цілей, і поки ми зможемо досягти цих цілей, я буду настільки гнучким і розумним, наскільки це можливо».

Розподіл влади в Північній Ірландії змінюється через бойкот DUP інституцій Stormont на знак протесту проти протоколу.

Найбільша юніоністська партія регіону наполягає на тому, що вона не повернеться до децентралізованого уряду, якщо не будуть внесені радикальні зміни до торговельних домовленостей, які створили економічні бар’єри між Північною Ірландією та рештою Великобританії.

ЄС і Велика Британія беруть участь у переговорах щодо зменшення впливу протоколу. Залишається побачити, чи буде достатньо будь-якої угоди, укладеної Лондоном і Брюсселем, щоб переконати DUP зняти блокування щодо розподілу влади.

Уряди Великої Британії та Ірландії дуже хочуть, щоб передача повноважень відновилася до знаменної 25-ї річниці мирної угоди у Страсну п’ятницю у квітні.


Leave a Comment