Прямий капітал домінував у 10 найкращих корпоративних угод M&A у 2022 році • TechCrunch

Загальна сума угод склала майже 154 мільярди доларів

Це було смішно року в корпоративних технологічних M&A, де більша частина діяльності надходила від приватних інвестиційних компаній: оскільки вартість акцій технологічних компаній падала протягом року, ці компанії почали шукати вигідні пропозиції. Вони побачили, що компанії з великим потенціалом зростання були значно недооцінені в жорстоких ринкових умовах 2022 року.

Але цікаво, що рік почався з того, що в січні Microsoft оголосила про придбання Activision Blizzard за приголомшливі 69 мільярдів доларів, а в квітні – Twitter був проданий Ілону Маску за 44 мільярди доларів. Однак жодна з цих угод не потрапила до цього списку — вони насправді не є корпоративними компаніями. Але цього року вони показали перспективу та великі гроші.

Якщо ви відкинете ці транзакції, дві найпопулярніші угоди все ще стосуватимуться компаній, які купують бажану нерухомість за великі гроші, але більшу частину топ-10 складають ті концерни приватного капіталу, а Тома Браво приєднався до трьох із 10 найпопулярніших партнерів та Vista Equity Partners у два. За даними Crunchbase, Thoma підрахував шість багатомільярдних угод у 2022 році, а Vista – три. Це багато дій за один рік.

Вважайте, що Google купує Mandiant за 5,4 мільярда доларів і Intel купує Tower Semiconductor за ту саму ціну навіть не потрапили до списку. Цього року потрібно було принаймні 6 мільярдів доларів, щоб потрапити до першої десятки. Це більше ніж 5,4 мільярда доларів минулого року та 3,5 мільярда доларів у 2020 році. Цього року угоди склали 153,9 мільярда доларів порівняно зі 121 мільярдом доларів у 2021 році та 165 мільярдами доларів у 2020 році. рік, коли купа компаній, що займаються виробництвом мікросхем, змінила власника в період консолідації галузі.

Ми бачили купу незначних угод — незначних у розмірі грошей M&A — коли компанії збирали менші стартапи. Ці угоди не потрапили до цього списку, але включали купівлю Celonis Process Analytics Factory за 100 мільйонів доларів і придбання Snowflake Streamlit за 800 мільйонів доларів. Багато інших угод були настільки дрібними, що компаніям не довелося розкривати ціну покупки, як-от купівля IBM Envizi або придбання Zoom Solvvy.

Кілька великих угод загинули на лозі цього року, коли Nvidia відмовилася від своєї пропозиції про покупку Arm на 40 мільярдів доларів після того, як вона потрапила під ретельний регуляторний контроль. Крім того, Zendesk відмовився від спроби купити Momentive, компанію, що стоїть за SurveyMonkey, за 4,1 мільярда доларів після того, як інвестори відхилили угоду. Зрештою Zendesk буде придбано і потрапить до нашого списку.

Кілька угод у цьому списку підлягають ретельній регулятивній перевірці, включно з двома найкращими, тому ще невідомо, чи всі ці угоди досягнуть фінішної прямої чи приєднаються до Nvidia у виборі уникнути витрат на боротьбу з державною організацією, чи у США, Великобританії чи ЄС. Це може стати справжньою спадщиною M&A 2022 року, але час покаже.

Без зайвих слів, ось 10 найкращих корпоративних угод M&A у 2022 році:

10. OpenText купує Micro Focus за 6 мільярдів доларів
Це не така вже й велика угода — компанія, що займається розробкою традиційного програмного забезпечення, купує компанію, яка займається розробкою традиційного програмного забезпечення — і, чесно кажучи, сам Micro Focus за ці роки придбав купу застарілих назв, зокрема Borland і Novell. У 2016 році компанія також уклала угоду з HPE на 8 мільярдів доларів. Як зазначалося про угоду, коли її було оголошено, мова йшла не про створення каталогу із сумісним продуктом, а просто про розширення. Тим не менш, це було добре для № 10 у списку цього року.

Leave a Comment