Піду у відставку з посади генерального директора, щойно я знайду когось достатньо дурного, щоб прийняти цю роботу: Ілона Маска

TwitterНовий власник мільярдера Ілон Маск заявив, що піде у відставку з посади виконавчого директора соціальної медіа-компанії, щойно знайде «когось, досить дурного, щоб взятися на цю роботу».

«Я піду у відставку з посади генерального директора, як тільки знайду когось достатньо дурного, щоб прийняти цю роботу! Після цього я просто керуватиму командами програмного забезпечення та серверів», — написав він у Twitter у вівторок.

Маск додав цей твіт до свого попереднього допису в неділю, в якому під час онлайн-опитування він запитував, чи варто йому залишити посаду глави Twitter.

“Я буду дотримуватися результатів цього опитування”, – сказав він.

Загалом 57,5% проголосували «за» після того, як 51-річний мільярдер запитав своїх 122 мільйонів підписників, чи варто йому піти у відставку. Понад 17 мільйонів голосів було віддано в опитуванні, яке почалося в неділю ввечері і закінчилося рано вранці понеділка, і більшість респондентів проголосували за, повідомляє CNN.

У минулому Маск підкорявся опитуванням Twitter. Він любить цитувати фразу «vox populi, vox dei», латинську фразу, яка приблизно означає «голос народу — це голос Бога».

З моменту купівлі Twitter за 44 мільярди доларів і вступу на посаду генерального директора наприкінці жовтня Маск, який також керує Tesla і SpaceX, переходив від однієї суперечки до іншої.

Маск також оголосив у Twitter, що будуть проголосовані основні зміни в політиці щодо просування вперед.

Опитування відбувається, коли Twitter заявляє, що закриє облікові записи, призначені виключно для просування інших платформ соціальних мереж.

Ця міра також вплине на облікові записи, які посилаються на такі платформи, як Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr і Post, або містять імена користувачів з них, повідомляє BBC у своєму твіті компанії.

Але перехресне розміщення контенту з інших сайтів все одно буде дозволено.

Twitter вже заблокував користувачам ділитися деякими посиланнями на Mastodon, платформу, на яку багато користувачів Twitter перейшли після поглинання Маском.

Але в серії твітів у неділю Twitter сказав: «Ми усвідомлюємо, що багато наших користувачів активні на інших платформах соціальних мереж. Однак ми більше не дозволятимемо безкоштовне просування певних платформ соціальних мереж у Twitter.

«Зокрема, ми видалимо облікові записи, створені виключно з метою просування інших соціальних платформ, і контент, який містить посилання або імена користувачів для таких платформ: Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr і Post».

Приклади можливих порушень можуть включати такі твіти, як «стежте за мною @username в Instagram» або «перевірте мій профіль у Facebook – facebook.com/username», йдеться в блозі, де викладаються деталі.

Будь-які спроби обійти обмеження також будуть порушенням.

Оголошення Маска стало останнім у серії рішень Twitter, спрямованих на те, щоб викликати зворотний удар після того, як минулого тижня було відсторонено понад півдюжини журналістів, які писали про Маска.

Маск негайно звільнив кількох топ-менеджерів, у тому числі індійсько-американського генерального директора Парага Агравала, і звільнив близько половини персоналу Twitter після того, як він очолив платформу соціальних мереж у жовтні.

Потім він поставив ультиматум співробітникам, що залишилися, що вони повинні виконувати «надзвичайно важку» роботу або піти, в результаті чого ще близько тисячі співробітників покинули компанію.

Маск запускав, зупиняв і перезапускав переглянуту систему перевірки, яка коштує 8 доларів за синю галочку.

Підхід мільярдера до модерації контенту також піддався критиці, і деякі групи громадянських свобод звинуватили його у вживанні заходів, які сприятимуть поширенню ненависті та дезінформації.

У п’ятницю він відновив на роботі низку журналістів, яких він відсторонив за нібито передачу даних про його місцезнаходження після того, як ЄС і ООН назвали це атакою на свободу преси.

Репортери для Нью-Йорк Таймс, CNN і The Washington Post були серед тих, хто заблокував свої облікові записи.