Регульовані залізничні тарифи в Англії з березня зростуть на 5,9%.

Регульовані залізничні тарифи в Англії зростуть на 5,9% з 5 березня наступного року, оголосило Міністерство транспорту.

Підвищення введено для підтримки «важливих інвестицій і фінансової стабільності» залізниці, повідомили у відомстві.

Міністр транспорту Марк Харпер сказав: «Це найбільше державне втручання в тарифи на проїзд залізницею.

«Я обмежую зростання значно нижче рівня інфляції, щоб зменшити вплив на пасажирів».

За офіційними даними, інфляція за базовим індексом споживчих цін у листопаді становила 10,7%.

Пан Гарпер сказав, що ціни на проїзд не підвищуються відповідно до інфляції, тому що враховуючи вплив підвищення цін на всю економіку Великобританії, «ми не хочемо посилювати проблему».

«Це справедливий баланс між пасажирами, які користуються нашими поїздами, і платниками податків, які допомагають платити за них», — додав він.

Регульовані тарифи контролюються урядом після приватизації залізниць. Більшість стандартних і економних тарифів і тижневих абонементів є регульованими ярмарками.

Абонементи та квитки з гнучким режимом можна придбати в січні та лютому за поточною ціною, напередодні подорожчання.

Зростання цін на 5,9% відповідає зростанню середнього заробітку в липні цього року, а не індексу роздрібних цін, як це прийнято, щоб «полегшити сімейні фінанси, не перевантажуючи платників податків», – заявили в департаменті.

Офіційні дані Управління національної статистики (ONS) показали, що середнє зростання регулярної заробітної плати становило 6% у приватному секторі з травня по липень цього року та 2% у державному секторі. Через інфляцію переважна більшість працівників зазнали скорочення реальних умов оплати праці.

Тіньовий держсекретар з питань транспорту Луїза Хей назвала це справедливе підвищення «жорстоким».

«Це шалене підвищення тарифів стане поганим жартом для мільйонів, які залежать від руйнування послуг. Люди в цій країні платять ціну за дванадцять років провалу торі», – сказала вона.

За останні шість місяців у мережі залізниць відбуваються масові протести, оскільки профспілки домагаються покращення оплати праці та гарантій щодо умов праці та робочих місць.

Говорячи про оголошення, Клайв Враттен, генеральний директор Британської туристичної асоціації, сказав: «Підвищення тарифів на поїзди з березня 2023 року є останнім ударом по сектору ділових подорожей. Люди, які подорожують на роботу, постраждали від страйків, неузгодженого розкладу та скасування потягів напередодні Різдва, це ще одне захоплення їхніх гаманців. Хоча вітається те, що підвищення є нижчим за інфляцію, це просто вимагає від обложеного мандрівника фінансувати неефективність усієї залізничної мережі. Внутрішні мандрівники заслуговують на краще».


Leave a Comment