Ресторан закривається після того, як шахраї, видаючи себе за чиновників, викрадають тисячі

Ресторан був змушений закритися після того, як він втратив 50 000 фунтів стерлінгів через шахраїв, які видавали себе за чиновників після страху про шахрайство.

Як досвідчена власниця бізнесу, Наталія Ріббе ніколи не могла уявити, що стане жертвою шахраїв. Але тепер Barletta, популярний ресторан, співзасновником якого вона була в Маргейті, назавжди закрився після того, як став мішенню особливо підступного шахрайства з авторизованими платежами (APP).

Це відбувається, коли особу чи компанію обманом змушують надіслати гроші злочинцям, які видають себе за справжніх одержувачів.

37-річна Ріббе описала це випробування як «психічно та емоційно виснажливе», закликаючи інших жертв шахрайства не соромитися.

Вона сказала, що переглядала свої рахунки в жовтні, коли побачила деякі невеликі витрати, які, на її думку, були шахрайськими. Але через деякий час Ріббе, яка створила Barletta у 2019 році разом зі своїм співзасновником Джексоном Бергом, отримала телефонний дзвінок від когось, який заявив, що він офіційна особа, яка допомагає захистити її рахунки.

«Вони дуже швидко розмовляють з вами, вони використовують правильну мову, вони дають вам свої імена та ідентифікаційні номери, вони розповідають вам про всі найгірші сценарії», — сказав Ріббе. «Ти просто хочеш вибратися з цієї «бульбашки паніки» і сказати «так» усьому, щоб спробувати вибратися з неї.

«Вони тримали мене по телефону близько п’яти годин, пропускаючи мене між різними «відділами». Це було так добре продумано. Я жодного разу не думав, що «це здається ірраціональним».

Шахраї переконали Ріббе перевести гроші між її рахунками в двох різних банках, перш ніж відправити їх далі. Вона сказала: «Вони також змусили мене налаштувати ці нові облікові записи та назвати їх так само, як мої бізнес-рахунки, тож виглядало так, ніби я надсилала гроші з Barletta на інший рахунок Barletta».

Лише після цього, коли запланований дзвінок так і не відбувся, Ріббе відчула незручність і зв’язалася зі своїми банками, які підтвердили, що вона стала жертвою шахраїв. «Тоді мій світ завалився», – сказала вона.

Зрештою шахраї викрали бізнес на 50 000 фунтів стерлінгів, а Ріббе повернула лише 2 231 фунт стерлінгів від Tide, банку, в якому вона зберігала гроші до того, як їх перевели злочинцям.

Друг створив сторінку для збору коштів, але Ріббе почувався некомфортно просити грошей у людей під час фінансової кризи, тому звернення було закрито. У п’ятницю Барлетта подала останню їжу.

«Це зробило для нас неможливим вийти з ситуації, — сказав Ріббе. «Зростання рахунків за електроенергію знищило нас, і будь-яка надія, яку ми мали на те, щоб продовжити торгівлю самостійно цієї зими, була повністю знищена. Ці гроші в основному вже були витрачені — це було на оплату оренди, комунальних послуг і персоналу».

Вона сказала, що вплив на неї був «цілком жахливим» і вплинуло на її сон і їжу.

– сказав Ріббе. «У мене немає грошей або роботи, щоб дати їм [my team] більше, і це було найгірше. Вони мої друзі та сім’я, і мені довелося сказати їм, що все закінчилося, було справді жахливо».

Багато жертв шахрайства соромляться говорити про це, і Ріббе відкрито розповідає про свій досвід, щоб підвищити обізнаність і зменшити стигму.

«У мене за плечима багатий світський досвід, і це сталося зі мною», — сказала вона.

Tide сказав: «Ми дуже шкодуємо про втрату, яку зазнали власники Barletta. Ми розуміємо, що цей тип шахрайства є неймовірно важким для малого бізнесу.

«У цьому випадку, як тільки нас повідомили про шахрайство, ми зв’язалися з банком, куди були перераховані гроші в той же день, і змогли повернути частину грошей, які залишилися на рахунку. На жаль, решту грошей було переміщено, і ми не змогли їх повернути».


Leave a Comment