Реформа для підвищення основ продуктивності Індії в найближчі десятиліття: N Chandrasekaran

Реформа стане ключовою опорою для підвищення основ продуктивності Індії в найближчі десятиліття, що відкриває великі можливості для зростання країни, сказав голова Tata Sons Н. Чандрасекаран.

Хоча на 100-й рік незалежності країна може розраховувати на те, щоб стати економікою в 25-30 трильйонів доларів, також важливо поширювати досягнення майбутнього на всіх, включаючи неформальних працівників, сільськогосподарських робітників і жінок, сказав він, звертаючись до щорічної конвенція промислового органу FICCI (Федерація індійських торгово-промислових палат).

Чандрасекаран зазначив, що уряд провів кілька реформ до та після пандемії, заклавши таким чином міцну основу для оновленого бачення Індії у 2047 році.

За його словами, до пандемії уряд запровадив податок на товари та послуги, Кодекс про неплатоспроможність і банкрутство, систему таргетування інфляції та зниження ставки корпоративного податку, а також звернувся до балансів банківського сектора.

Н Чандрасекаран, голова Tata Sons; Кредит зображення: Всесвітній економічний форум

Після пандемії темпи структурних реформ прискорилися, сказав Чандрасекаран. Він виділив такі заходи, як трудові реформи, прем’єр-міністр Гаті Шакті, план монетизації національних активів, схема стимулювання виробничих зв’язків для стимулювання внутрішнього виробництва, вищі ліміти інвестицій для малого бізнесу, реформи енергетичного сектора та агресивні цілі вилучення інвестицій.

«Обсяг і масштаб економічної реформи були дуже швидкими, і це сприятиме підвищенню продуктивності, постійному зростанню та накопиченню капіталу. Реформа стане ключовою опорою, яка сприятиме основам зростання Індії в найближчі десятиліття», стверджував він.

Чандрасекаран сказав, що за останні кілька років Індія досягла значного прогресу в соціальному секторі, зокрема в розширенні охоплення та доступу до основних послуг. Він навів приклади електрифікації, банківських рахунків, медичного страхування, санітарії та підключення.

«Сотні мільйонів людей вирвалися з бідності, а показники здоров’я також значно покращилися», — сказав він, додавши, що країна також запровадила одну з найуспішніших програм вакцинації проти COVID-19 у світі.

Однак, коли ми святкуємо нашу 100-річчя Незалежності, «нам потрібно буде зважено забезпечити, щоб плоди нашого довгострокового потенціалу зростання досягли кожного громадянина».

За його словами, велике питання полягає в тому, «як ми поширимо здобутки майбутнього на всіх, неформальних працівників, сільськогосподарських робітників і жінок, які хочуть брати участь у нашій робочій силі?»

Чандрасекаран назвав Індію «великою економікою, що найшвидше розвивається, справжньою світлою плямою» в інакше похмурій світовій економіці. «Це, ймовірно, залишатиметься найшвидшою великою економікою світу третій рік поспіль у 2023 році і, сподіваюся, протягом семи років», — сказав він.

Чандрасекаран також наголосив на необхідності покращення охорони здоров’я та туризму, використання можливостей цифровізації, стимулювання використання відновлюваних джерел енергії, зменшення забруднення та просування чистих технологій, таких як сонячна енергія та електромобілі, щоб країна була світовим лідером у майбутньому.