Ринки падають другий день на тлі слабких світових трендів

У п’ятницю BSE Sensex знизився другу сесію поспіль, паралельно з іншими світовими ринками після того, як низка центральних банків підвищила процентні ставки та вказала на більш жорстку політику для зниження інфляції навіть ціною економічного зростання.

Ослаблення рупії на тлі відтоку іноземних фондів ще більше знизило схильність до ризику.

Індекс BSE 30 акцій впав на 461,22 пункту або 0,75% і встановився на рівні 61 337,81.

Більш широкий індекс NSE Nifty впав на 145,90 пункту або 0,79% до 18 269.

Dr Reddy’s був найвідсталішим у пакеті Sensex, втративши 3,62%, за ним йдуть M&M, Asian Paints, TCS, SBI, Titan, PowerGrid і Wipro.

Лише чотири лічильники продемонстрували зростання — HDFC Bank, HUL, Nestle India і Tata Steel, піднявшись на 0,49%.

Центральні банки, як-от Європейський центральний банк (ЄЦБ) і Банк Англії (БЕ), слідом за Федеральною резервною системою США підвищили облікові ставки, оскільки політики підтвердили своє зобов’язання стримувати зростання цін. Їхні агресивні коментарі розвіяли надії на те, що відсоткові ставки наблизиться до свого піку, викликавши падіння акцій у всьому світі.

«Глобальні ринки продовжили свою поразку, оскільки ЄЦБ (Європейський центральний банк) і Банк Англії (Банк Англії) слідом за ФРС підвищили облікові ставки на піввідсотка, зберігаючи при цьому агресивний тон щодо інфляції», — сказав Вінод Наір, керівник відділу досліджень у Фінансові послуги Geojit.

“Агресивність центральних банків у боротьбі з інфляцією викликала занепокоєння щодо здоров’я світової економіки. Незважаючи на спроби відшкодувати втрати, відсутність глобальної підтримки штовхнула індекси назад на негативну територію”, – додав він.

За тиждень Sensex знизився на 843,86 пункту або 1,36%, тоді як Nifty впав на 227,60 пункту або 1,23%.

«Ринки, швидше за все, залишаться в консолідаційному діапазоні через відсутність тригерів у найближчій перспективі. Крім того, менша участь інституційних інвесторів через майбутні свята наприкінці року збереже ринки млявими», — сказав Сіддхарта Кхемка, керівник відділу досліджень роздрібної торгівлі Motilal. Oswal Financial Services Ltd.

На ширшому ринку показник середньої капіталізації BSE знизився на 1,44%, а індекс малої капіталізації впав на 0,96% під час сесії в п’ятницю.

Усі галузеві індекси завершилися зниженням: нерухомість впала на 1,57%, за якою йдуть споживчий (1,36%), промисловість (1,32%), капітальні товари (1,26%), техніка (1,25%), ІТ (1,24%) та авто (1,13). %).

В інших країнах Азії фондові ринки в Сеулі, Токіо та Шанхаї закінчилися падінням, тоді як Гонконг опинився в плюсі.

Фондові біржі в Європі торгувалися в мінусі в угодах в середині сесії. Американські ринки закінчилися різким зниженням у четвер.

Міжнародний стандарт нафти Brent знизився на 2,25% до $79,38 за барель.

Курс рупії впав на 9 пайс і закрився на рівні 82,85 (попередньо) щодо долара США.

Відповідно до даних біржі, іноземні інституційні інвестори (FII) розвантажили акції на чисту суму 710,74 крор рупій у четвер.