Розділ ділових інтересів при розлученні, якщо ви жили разом

Якщо ви та ваш колишній партнер жили разом до розлучення і у вас також був спільний бізнес, ваші наступні кроки можуть бути невизначеними.

Ділові інтереси та їхній розподіл більш чіткі, коли ви одружені, тому в цій статті ми розглянемо, що відбувається, коли ви та ваш колишній діловий партнер розлучаєтесь і не поєднуєтеся в шлюбі до того, як ваші шляхи розлучилися.

Чи можу я претендувати на частку бізнесу?

Якщо ви були одружені, тоді відповідь однозначна: «так», є можливості подати претензію на ділові інтереси вашої дружини. Однак ви не матимете автоматичного права, якщо ви проживали разом чи спільно. Хоча є винятки. Наприклад, якщо ви або ваш колишній робили внесок у бізнес, або якщо ви обоє домовилися, що ви матимете частку компанії. Ви також можете подати претензію, якщо ви разом керували бізнесом як неодружена пара. В Англії та Уельсі, щоб успішно подати претензію, вам потрібно буде продемонструвати «вигідний інтерес». У Шотландії це інакше, і вам потрібно буде довести «економічну невигідність», щоб подати успішну претензію.

Оцінка бізнесу

Якщо ви хочете подати позов, доцільно оцінити бізнес, хоча це означає додаткові витрати. Можливо, ви зможете домовитися про вартість бізнесу зі своїм колишнім партнером, але часто можуть бути розбіжності в тому, що два партнери вважають вартою компанії. Наймання професійного бухгалтера або бізнес-спеціаліста дозволить уточнити економічну цінність бізнесу або діловий інтерес. Під час оцінки буде враховано кілька факторів. Це включає в себе те, що компанія виробляє фінансово з точки зору прибутку, і який майбутній прогноз прибутку.

Під час оцінки також буде розглянуто будь-яке майно, яким володіє бізнес, а також буде оцінено структуру бізнесу. Структура бізнесу визначається тим, чи є він компанією з обмеженою відповідальністю, ТОВ, товариством або одноосібним підприємцем. З останнім оцінка часто легша, оскільки є один власник, який несе відповідальність за активи компанії та її борги, і немає інших спільних інтересів. Компанії з обмеженою відповідальністю можуть бути більш складними для оцінки, особливо якщо є більше ніж один власник. Суди намагаються максимально зменшити вплив розлучення на акціонерів.

Заперечення вартості бізнесу

Партнер, який зберігає бізнес, може недооцінити його, щоб переконатися, що йому не доведеться розлучатися з додатковими грошима при розрахунку. З іншого боку, партнер, який подає претензію, може переоцінити бізнес, щоб забезпечити якомога більше фінансового врегулювання. Це часто може призвести до глухого кута, де для досягнення висновку потрібне втручання. Медіація – це один із варіантів дій. Це включає третю сторону, яка працює з парами, щоб знайти рішення. У фінансовому посередництві процес зазвичай займає до чотирьох зустрічей. Обом сторонам потрібно буде відвідати першу зустріч під назвою MIAM, яка коштує близько 120 фунтів стерлінгів. Пари також повинні будуть розкрити всі свої фінансові дані під час сеансів. Часто це дешевше, ніж звернення до суду для вирішення питань.

Підводячи підсумки

Багато людей досі вірять, що «загальний шлюб» має юридичну вагу. Справа в тому, що це не так, це скоріше термін, який використовується для опису соціального статусу пари. Корисно знати, коли у вас є бізнес із колишнім, хоча ви можете думати, що автоматично маєте права на їхні ділові інтереси. Як і у випадку з подружніми парами, які розлучаються, завжди краще спробувати вирішити розбіжності між сторонами, оскільки це запобіжить затяжному судовому процесу та подальшим судовим витратам.


Leave a Comment