Розкрито токсичну культуру для жінок у Nike

Нещодавно розкриті опитування малюють похмуру картину токсичної культури для жінок у портлендському гіганті спортивного одягу Nike.Компанія люб’язності.

Логотип Nike.

Опитування, відомі як Starfish Surveys, є вибухонебезпечною частиною 5000 сторінок незапечатаних юридичних документів про триваючий судовий процес проти Nike за гендерну дискримінацію. Хоча співробітники брали участь в опитуваннях у 2018 році, вміст було оприлюднено громадськості лише минулого місяця після судового оскарження з боку Інсайдер, Орегонськийі Портлендський діловий журнал.

Працівники Nike заповнили опитування після того, як їм набридла культура компанії. Згідно з New York Times, опитування були доставлені в пакеті генеральному директору Марку Паркеру..

Опитування викривають сексуальне залякування, знущання та іншу токсичну поведінку на робочому місці Nike.

«Можливо, якби ви одягалися гарніше, я б встигав», — нібито сказав чоловік із компанії працівниці Nike. «Зніми цей мішкуватий піджак і покажи трохи шкіри».

Поганий вигляд для Nike

Nike є однією з найуспішніших компаній із виробництва спортивного одягу у світі. Цього тижня компанія повідомила про квартальний прибуток, який перевершив очікування інвесторів і підвищив їхні акції приблизно на 10% після цієї новини, повідомляє CNBC.

Але репутація компанії була підкошена в 2018 році на хвилі руху #MeToo, коли жінки-співробітниці почали говорити всередині та за межами компанії про культуру, яка часто була приниженою та вимогливою до них, згідно з повідомленнями NYT того часу.

Десять опитувань Starfish зараз доступні для громадськості, але співробітники кажуть, що їх було зібрано близько 100, згідно з інсайдером.

Опитування дають інформацію про те, що працівники відчули в компанії. Згідно з інсайдером, багато жінок сказали, що відділ кадрів — це «жарт» і що жінки не мають влади впливати на зміни в суспільстві в компанії, «яка була і продовжує зневажати жінок», і що це «клуб для хлопчиків».

Інша жінка розповіла, що вона зайшла в тренажерний зал компанії і побачила, як співробітниця займається оральним сексом від працівника, який не був таким високим по службовій драбині. Один працівник повідомив, що менеджер «зателефонував за послугу», щоб не потрапити в неприємності через те, що назвав підпорядкованого йому працівника «сукою».

Як зазначає Insider, Nike втратила кількох керівників після внутрішнього розслідування 2018 року. Але одна людина, Лора Салерно Оуенс, адвокат потерпілих у справі про гендерну дискримінацію, відкинула ідею, що токсична поведінка стосується лише невеликої групи людей, про що Nike заявив у 2018 році.

«Це не обмежувалося однією вертикаллю чи одним відділом… І це не обмежувалося одним менеджером. Це був загальний досвід для всієї компанії».

Nike не відразу відповіла на запит про коментар.

Leave a Comment