Різноманітність, насолода, цифрові технології — як Serendipity Arts Foundation просуває мистецтво на національному та міжнародному рівнях

Запущений у 2014 році, PhotoSparks є щотижневою функцією від Ваша історія, з фотографіями, які відзначають дух творчості та інновацій. У попередніх публікаціях 665 ми описували мистецький фестиваль, галерея мультфільмів. фестиваль світової музики, телеком експо, ярмарок проса, виставка зміни клімату, конференція дикої природи, фестиваль стартапів, дівалі ранголі, і джазовий фестиваль.

Відомий Фестиваль мистецтв Serendipity (SAF) завтра завершує свій п’ятий випуск у Гоа. Перегляньте наші попередні фоторепортажі про випуски 2022 та 2019 років тут. У цьому фоторепортажі ми представляємо більше мистецьких робіт з фестивалю, а також ідеї засновників і директорів.

Суніл Кант Мунджал, меценат-засновник Serendipity Arts Foundation

Суніл Кант Мунджал є одним із засновників-промоутерів Hero Group, провідної автомобільної виробничої групи в Індії. Історія групи добре описана в його переконливій книзі, Становлення героя: чотири брати, два колеса та революція, яка сформувала Індію (див. огляд моєї книги та інтерв’ю з автором).

Суніл очолював раду, яка керує школою Doon, і входить до правління IIM Ahmedabad та ISB. Він був співзасновником університету BML Munjal (BMU) і був президентом CII. Він також створив Serendipity Arts Foundation для просування мистецтва в національному та міжнародному масштабах.

Смріті Раджгархія є директором Serendipity Arts Foundation і Serendipity Arts Festival. За освітою архітектора зі ступенем магістра дизайну, вона також працювала в музеї, архівах та арт-просторі. Вона прагне розширити демографію аудиторії мистецтва в Індії, а також дослідити міські простори та вплив мистецтва.

Смріті Раджграхія, директор мистецького фонду та фестивалю Serendipity

Смріті Раджграхія, директор мистецького фонду та фестивалю Serendipity

Суніл і Смріті приєднуються до нас у цьому інтерв’ю про походження та еволюцію їхнього фестивалю, тенденції в мистецькому просторі та повідомлення для глядачів і митців-початківців.

Відредаговані уривки нижче:

ВашаІсторія [YS]: Як розвивалися SAF під час обмежувальних фаз пандемії та які уроки витягли?

Суніл Кант Мунджал [SKM]: Ми надали платформу для художників із різних практик, які постраждали від фізичного відключення та цифрового розриву, спричинених пандемією. Особливі зусилля також були докладені для підключення ремісників до більшої аудиторії за допомогою цифрових ініціатив, таких як SAF x Youі зроби сам Як Серія містить широкий спектр семінарів на різноманітні теми для людей різного рівня кваліфікації, професій і досвіду.

2

Ми також організували Serendipity Arts Virtual, який був спеціально підготовленим для Інтернету фестивалем, який познайомив ремесла та різні види мистецтва для абсолютно нової аудиторії. Це допомогло художникам і ремісникам упорядкувати свою роботу, створивши ринкову базу. За даними Google Analytics, цей цифровий охоплення допоміг нам охопити понад 42 мільйони людей по всьому світу.

Пандемія ознаменувала важливий вододіл у нашій еволюції; це навчило нас дивитися на обмеження через призму можливостей. Це також навчило нас, що навіть у важкі часи мистецтво може змінити життя людей.

Пандемія показала нам світ цифрових можливостей. У п’ятому фізичному випуску мистецького фестивалю Serendipity ми об’єднуємо цифрове та фізичне, щоб зробити мистецтво більш широким, привабливим, захоплюючим і міждисциплінарним.

3

[YS]: У чому полягають унікальні сильні сторони індійського мистецтва та спадщини, і як їх можна популяризувати більш змістовно?

[SKM]: Різноманітність – це перша велика сила. Наші мови, музика, театр, танці, література та кулінарне мистецтво розвивалися протягом кількох тисячоліть і є результатом багатьох різних впливів.

Ці впливи призвели до багатьох шарів культурного самовираження, традицій і мистецьких практик, які є відмінними та диференційованими. Насправді, навіть начебто подібні практики часто спостерігаються по-різному в регіонах і громадах.

Мистецький фестиваль Serendipity — це наш спосіб святкувати — і там, де потрібно — сучасне культурне багатство через національні та міжнародні платформи.

4

Здатність до адаптації є другою перевагою нашого мистецтва та культури. На відміну від багатьох західних класичних форм, які є суворими з меншим простором для імпровізації та пристосуванням міждисциплінарних акцентів, індійські форми мистецтва можуть поглинати численні культурні акценти і все ж залишатися виразно індійськими.

Приклади такої адаптивності можна побачити в нашій архітектурі, музиці, поезії та їжі. За допомогою різноманітних заходів нашого фонду, а також фестивалю ми демонструємо та відзначаємо цей адаптивний дух.

Третя сила нашого мистецтва та культури полягає в його тривалості. Хороші приклади цього – наші йде куплети та гімни, які описують нашу спільну історію, культуру та цінності, які передаються з покоління в покоління. Через Фонд ми зберігаємо та відроджуємо деякі мистецькі практики, які символізували цю країну протягом століть.

Оскільки Індія стає потужним економічним двигуном, важливо переконатися, що наша культурна сутність і життєздатність не втрачаються, і ми робимо все можливе, щоб це забезпечити.

5

[YS]: Цього року у вас є цікаве коло партнерів — що Microsoft додасть як партнера?

Смріті Раджгархія [SR]: Нам пощастило мати підтримку окремих осіб і організацій не лише для цього видання, але й для всіх попередніх видань.

Як наш технологічний партнер у випуску 2022 року, корпорація Майкрософт приділяє вкрай необхідний акцент тому, як технології можуть допомогти отримати доступ до мистецтва.

Його пристрої використовуватимуться в ряді наших майстерень, особливо в наших програмах доступності, гарантуючи, що діти з особливими потребами зможуть винести свою творчість і ентузіазм на перший план.

6

[YS]: Волонтери є важливою частиною фестивалю – скільки їх цього року і як їх відбирали?

[SR]: Волонтери є дуже сильною системою підтримки фестивалю та розширенням нашої основної команди. У минулому ми мали справді талановитих волонтерів, деякі з яких навіть приєдналися до нашої основної команди в різних відділах.

Наші соціальні мережі були переповнені повідомленнями від молоді з усієї країни, коли ми оголосили, що повертаємося до нашого фізичного видання. Окрім онлайн-заявок, ми також співпрацюємо зі школами та коледжами з усієї країни та Гоа для волонтерів.

Цього року кількість наших волонтерів перевищила 300 осіб.

7

[YS]: Чим 5-й фестиваль відрізняється від попередніх?

[SR]: Мистецтво, підхід та енергетика різні для кожного видання, а цього року – після дворічної перерви – особливо. Більш ніж тема, фестиваль базується на широкому наборі ідеалів, таких як експериментування, доступ до мистецтва, міждисциплінарність і стійкість. Ми створюємо мандат із цими широкими сферами, щоб закласти основу для програмування.

Те, що врешті-решт виділяється, змінюється з року в рік залежно від поточних поглядів на світ, а також від органічного та випадкового об’єднання кураторів, художників і програмістів! Як установа, ми намагалися відмовитися від ідеї обмеження розмов у межах дисципліни та заохочувати розмови між різними жанрами мистецтва та засобами, щоб ми могли розширити полотно для екосистеми мистецтва.

Для нас фестиваль — це простір, де ми маємо змогу спробувати нові види програмування, побачити нові теми, що з’являються щороку, і побачити, як креативне створення місць може вплинути на простір.

8

[YS]: Яке ваше послання художникам-початківцям?

[SKM]: Якщо ви відвідаєте індійський дім, велика ймовірність, що ви знайдете одного або кількох членів сім’ї, які займаються певною формою мистецтва, від образотворчого, звукового, літературного до кулінарного. До недавнього часу це були в кращому випадку просто хобі, а не кар’єра.

Зараз з’являються простори, які вміщують і сприяють різноманітному спектру культурних і мистецьких практик як у їх чистих, так і в перехресних формах. Я вважаю, що є фундамент для побудови дуже сильної культурної економіки, де можуть з’явитися тисячі робочих місць, як постійних, так і за контрактом.

Отже, моє послання митцям-початківцям полягає в тому, щоб вони продовжували щиро та прагматично займатися своєю мистецькою практикою. Їм слід шукати хороших вказівок, одночасно знаходячи інноваційні способи співпраці з іншими митцями – це допоможе їм посилити свої пропозиції.

14

[YS]: Яке ваше повідомлення аудиторії?

[SR]: Ми підготували захоплюючу та захоплюючу програму за участю найкращих мистецьких умів з усієї країни та світу, щоб переконатися, що ми дивуємо та, сподіваємося, радуємо вас із кожним входом.

Тож приходьте та відчуйте магію мистецтва зі своєю родиною, друзями та нами!

Тепер, що маємо ви зробили сьогодні паузу у своєму насиченому графіку та знайшли нові шляхи застосування своєї творчості?

15
16
9
10
11
12
13
17
18
19
20
21
22
23

(Усі фотографії були зроблені Маданмоханом Рао на місці проведення фестивалю.)

Дивіться також кишеньковий посібник YourStory «Прислів’я та цитати для підприємців: світ натхнення для стартапів» доступні як програми для пристроїв Apple і Android.