Скоординовані зусилля, спрямовані на стримування китайських кредитних додатків: FM в Раджа Сабха

Урядові департаменти та Резервний банк Індії (RBI) вживають узгоджених заходів для перевірки китайських мобільних додатків, які пропонують легкі позики та обманюють людей, заявила міністр фінансів Нірмала Сітхараман у п’ятницю в Раджа Сабха.

Відповідаючи на проблему нульової години, порушену членом Конгресу Trinamool, вона сказала, що були вжиті заходи проти програм, які обманюють людей, пропонуючи позики.

Міністр сказала, що за останні шість-сім місяців вона провела кілька зустрічей з представниками центрального банку, посадовими особами свого міністерства та Міністерства корпоративних справ (MCA) щодо проблеми китайських кредитних програм, які переслідують і обманюють людей.

«Багато додатків, які були використані неналежним чином, також було звернуто до уваги MeiTY», — сказала вона. «Тож ми докладаємо скоординованих зусиль, щоб стримувати такі програми. А також вживати заходів проти тих, хто зловживає».

Міністерство електроніки та інформаційних технологій (MeiTY) є головним міністерством, яке видає накази про блокування програм, які вважаються такими, що завдають шкоди суверенітету та цілісності країни та завдають шкоди громадянам.

«Ми доклали зосереджених зусиль. RBI, MeiTY, MCA та Міністерство фінансів працюють над тим, щоб звичайну людину не обманювали жодні програми», — додав Сітхараман.

Однак вона не уточнила вжиті заходи чи кількість заборонених програм.

Раніше, піднімаючи питання незаконних китайських додатків, Надімул Хаке з TMC сказав, що близько 600 додатків пропонують невеликі позики без особливих документів, а потім переслідують позичальників для повернення.

Заявивши, що людина нещодавно покінчила життя самогубством після того, як її переслідували, щоб отримати позику в 3000 рупій, він сказав, що програми отримують доступ до приватної інформації на телефонах, включаючи списки контактів, фотографії та відео, і використовують їх для шантажу позичальників.

Він вимагав жорстких заходів проти таких додатків.