Скориставшись спадом ринку Латинської Америки • TechCrunch

Латиноамериканське підприємство інвестиції в капітал і зростання до 2018 року в середньому становили менше 2 мільярдів доларів на рік. У зв’язку з тим, що якісні компанії, що розвиваються, відчувають потребу в капіталі, кілька інвесторів, активних у регіоні, заробляють на собі. Наприклад, інвестуючи у свою латиноамериканську франшизу протягом різних циклів, General Atlantic має IRR (внутрішню норму прибутку), що перевищує 50% від цих урожаїв.

Як банкір, який займається технологіями, я подумав, що є можливість інвестувати в регіон, і вирішив залишити роботу в JP Morgan і спробувати. Коли я зателефонував своєму колишньому начальнику Ніколя Агузіну, щоб подякувати йому за підтримку, він сказав, що познайомить мене з Марсело Клором у SoftBank. До березня 2019 року ми запустили SoftBank у Латинській Америці з початковим зобов’язанням у розмірі 2 мільярдів доларів, що коштувало більше, ніж уся галузь на той час.

Великі компанії, такі як Nubank, Inter, Gympass, Quinto Andar та деякі інші, на той час були на початку свого розвитку, але дислокація ринку тривала недовго. Латинська Америка стала регіоном венчурного капіталу, який найшвидше розвивається у світі, а ринок розширився до 16 мільярдів доларів у 2021 році. У 2020 році я заснував новий фонд зростання, щоб заповнити дефіцит фінансування в регіоні, що дало мені можливість побачити, як стартапи з останніх років пройшов у справжньому сценарії.

Повертаючись до сьогоднішнього дня, фінансування на пізніх стадіях у Латинській Америці зазнало серйозного впливу — у третьому кварталі 2022 року обсяги скоротилися на 93% порівняно з роком раніше. Ми припускаємо, що в майбутньому регіон постраждає більше, ніж інші ринки, через брак доступного місцевого капіталу для зростання.

На діаграмі нижче показано, що з 290 інвесторів, зосереджених на пізніх стадіях раундів у 2021 році, лише троє були активними в третьому кварталі 2022 року. Крім того, лише 24% цих інвесторів у 2021 році були місцевими, більшість з яких були неспеціалізованими капіталу зростання та включав велику кількість фізичних осіб, хедж-фондів та сімейних офісів.

Джерело: LAVCA. Примітка. Пізня стадія включає серії C, D і далі. Кредити зображення: Вольпе Капітал

Вирішуючи локальні проблеми, стартапи зміцнять цінову владу, що дозволить їм процвітати.

Фінансування на ранній стадії цього року залишалося відносно активним, і багато хороших компаній збирають ранні раунди, очікуючи вийти на ринок у 2023 році. Але понад 200 латиноамериканських компаній останньої стадії стримуються, як можуть, перш ніж спробувати залучити додатковий капітал. Іноземний капітал покриє лише частину цих потреб у фінансуванні.

Я розпочав свою кар’єру в приватному капіталі в 2002 році, але моя перша робота в JP Morgan була простою: писав огляди портфоліо та допомагав розгорнути велике портфоліо інтернет-компаній, які мали свою частку слави, але на той час здебільшого провалилися. Те, що я дізнався з тих днів про те, як деякі компанії процвітали, а більшість зазнали краху, є частиною того, чим ми ділимося з нашими портфельними компаніями сьогодні.

Ось кілька висновків:

Доїте кожен долар, заощаджуйте кожну копійку

Нижче наведено кілька прикладів того, як компанії робили все можливе, щоб утриматися на плаву та, зрештою, процвітати:

У 2001 році MercadoLibre застосував стратегію freemium, щоб отримати частку ринку на висококонкурентному латиноамериканському ринку онлайн-аукціонів. Користувачі могли продавати свої продукти на платформі безкоштовно, що, звичайно, сприяло зростанню GMV. До 2003 року цього не було, і компанія швидко запровадила комісію на всіх своїх ринках.

Leave a Comment