Стабільний штучний інтелект для задоволення запитів виконавців на відмову від Stable Diffusion 3

Ознайомтеся з усіма сесіями на замовлення саміту Intelligent Security Summit тут.


Spawning, організація, яка запустила у вересні створення інструментів для володіння художниками своїми навчальними даними, оголосила вчора, що Stability AI виконуватиме запити художників на відмову від навчання Stable Diffusion 3, імовірно, почнеться через кілька тижнів. Художники можуть подати запит на відмову на сайті haveibeentrained.com.

За словами берлінського Мета Драйхерста, який заснував Spawning у вересні разом зі своєю дружиною, музикантом Холлі Херндон, організація спілкувалася зі Stability AI і LAION, некомерційним набором даних з відкритим кодом, який є частиною Stability, протягом місяців.

«Вони негайно відреагували», — сказав Драйхерст VentureBeat. «Обидві організації з самого початку були прозорими щодо даних, і, на мою думку, це може бути причиною непропорційної перевірки. Ми підходимо до цієї проблеми як до проблеми, яку потрібно вирішити, і вони підтримали та сповнилися ідей».

Штучний інтелект з перетворенням тексту в зображення підняв питання про те, кому належать зображення

Відколи DALL-E 2 був випущений у квітні, креативні індустрії шуміли питаннями про право власності на художні зображення штучного інтелекту. Ще в серпні Бредфорд Ньюман, який очолює практику машинного навчання (ML) і штучного інтелекту (AI) глобальної юридичної фірми Baker McKenzie, в її офісі в Пало-Альто, сказав відповідь на питання «Хто володіє зображеннями DALL-E?» далеко не зрозуміло. І, підкреслив він, правові наслідки неминучі.

Подія

Intelligent Security Summit On-Demand

Дізнайтеся про важливу роль штучного інтелекту та машинного навчання в кібербезпеці та конкретних галузевих прикладах. Дивіться сеанси за запитом сьогодні.

Дивіться тут

Коли в серпні було випущено Stable Diffusion з відкритим вихідним кодом, питань щодо навчання моделі було ще більше. І буквально кілька днів тому було опубліковано нове дослідження (ще не рецензоване), яке викликало нові занепокоєння. Було виявлено випадки, коли моделі генерації зображень, у тому числі Stable Diffusion, копіювали загальнодоступні дані в Інтернеті, включаючи зображення, захищені авторським правом, на яких вони навчалися.

Стабільність AI реагує на проблеми власності на мистецтво

Емад Мостаке, засновник і генеральний директор Stability AI, зазначив у Twitter, що Spawning також пропонуватиме вибрати в запити — для художників, які хочуть їхні зображення включені в навчальні дані.

«Технічно це теги для LAION і скоординовані навколо цього», — сказав він твітнув. «Насправді це досить складно через розмір (наприклад, що, якщо ваше зображення є на сайті новин?) Вивчення інших механізмів для атрибуції тощо, вітаємо конструктивний внесок».

Мостак також, здається, хотів підкреслити, що Stability AI не робить цього кроку через передбачувані юридичні чи етичні причини. «Ми вважаємо, що для цього немає жодних юридичних підстав, але ми вважаємо, що набори даних різних моделей будуть цікавими, і ми хотіли б побачити відмінності вихідних даних», — сказав він. твітнув. «Ми вважаємо, що з часом більшість людей виберуть більш багатий досвід, як ми бачили, як вони використовують artstation та інші».

Чи може це створити прецедент для мистецтва ШІ?

Але незалежно від того, вважає Мостак ці заходи необхідними чи ні (чи інші митці вважають, що це достатньо), Драйхерст наполягає, що це «чудова можливість створити прецедент для розвитку штучного інтелекту».

Людям має сенс зареєструвати свої побажання один раз у Spawning, пояснив він (організація стверджує, що це незалежна організація, яка нічого не робить із даними), щоб потім інформацію можна було надавати різним організаціям — щоб художники не не потрібно грати в кукурудзу.

«Це, безумовно, хаотичний виклик, і ми не маємо помилкової впевненості в тому, що вдасться впровадити все в повний спосіб, оскільки технічно будь-хто може почистити мережу», — визнав Драйхерст. «Ми просто відчуваємо, що більшість взаємодій відбуватиметься з кількома моделями з великих організацій, і не розуміємо, чому ці організації не будуть виконувати запити, які ми можемо їм надати. На мою думку, це робить їм послугу, щоб вони могли зосередитися на науці».

Місія VentureBeat має стати цифровою міською площею для тих, хто приймає технічні рішення, щоб отримати знання про трансформаційні корпоративні технології та транзакції. Відкрийте для себе наші брифінги.

Leave a Comment