Стан індійської екосистеми D2C у 2023 році вирішить нетерплячі споживачі, прибутковість

Сіма, 31-річний архітектор із Мумбаї, почувалася надзвичайно експериментальною у 2022 році. Частиною її новорічної рішучості було досліджувати новий засіб для догляду за шкірою щомісяця. Але лише через три місяці вона виявила, що втомилася від безлічі варіантів і зрештою вибрала один бренд. І вона не думає, що скоро передумає.

Досвід Seema підбиває підсумки року для споживчих брендів. За останні кілька років споживачам було запропоновано багато варіантів — від догляду за шкірою до ресторанів — лише для того, щоб стати свідками як відволікання, так і виснаження. Споживачі тепер хочуть подвоїти кількість своїх улюблених продуктів і більше не хочуть звільняти місце для брендів, які не роблять розрізу.

Цілком природно, що це спонукало бренди піти далі. Від збільшення маркетингових витрат до диверсифікації портфоліо продуктів – бренди спробували все.

Майбутній рік принесе цілий ряд нових викликів, зокрема звернення уваги на економіку одиниць, орієнтування в засохлій екосистемі фінансування та не відставати від уподобань споживачів, що постійно змінюються.

Важкий шлях до прибутковості

Якщо бренд не має єдиного продукту, який допомагає йому вирізнятися з-поміж інших, більшість із них покладаються на маркетинг, щоб виконати роботу. Хоча для брендів D2C не є чимось новим витрачати значні кошти на маркетинг, цього року компанії інвестували в маркетинг більше, ніж будь-коли, що робить його ключовим фактором диференціації.

Бренд краси D2C ЦУКРОВА косметика витратив 32% своїх загальних витрат на просування та рекламу у 2022 році. Витрати зросли на 184% порівняно з попереднім роком. Бренд-конкурент MamaearthВитрати на маркетинг занадто зросли в 2,2 рази до 391 крор рупій у 22 фінансовому році.

Так само фірма з доставки м’яса СмачнийУ цьому фінансовому році витрати на маркетинг зросли на 70% порівняно з минулим роком.

«Компанії почали виділяти переважну більшість свого бюджету на рекламу, щоб виділитися з-поміж потоку інших брендів. Це також допомагає у відкритті бренду», – Амеве Шарма, засновник і генеральний директор скорокаже. Він додає, що нутрицевтична компанія витрачає близько 80% своїх витрат на маркетинг, зосереджуючись на навчанні потенційних клієнтів через газети, блоги та соціальні мережі. Капіва минулого року витратила майже 60% свого бюджету на маркетинг.

Відповідно до звіту Pitch Madison Advertising Report 2022, сегмент електронної комерції (частина споживчої екосистеми) в Індії був другим за величиною внеском у рекламні витрати в Індії, подвоївшись до 6000 рупій менше ніж за рік.

Очікується, що імпульс збережеться, каже Діпанджан Басу, партнер компанії венчурного капіталу Fireside Ventures. Він додає, що впровадження нових форм маркетингу, таких як маркетинг впливу, також змінить те, як компанії подають себе там. Крім того, підвищення впізнаваності бренду стало головним пріоритетом, оскільки це може допомогти продукту виділитися з-поміж інших.

Але це також означає, що шлях до прибутковості буде важким. «Більшість брендів нового віку намагаються залучити клієнтів онлайн, що вже спричинило значне зростання вартості залучення клієнтів», — каже Рахул Махешварі, партнер компанії збиткові інвестиції-за підтримки V3 Ventures.

За словами Вініта Гарга, засновника та генерального директора бренду засобів догляду за мамою та дитиною, наступного року, ймовірно, буде підвищена увага до економіки та прибутковості підрозділу. Мило.

У 2022 році лише кілька споживчих брендів досягли прибутковості. Деякі найпопулярніші імена включають Молочна мантрапід своїм флагманським брендом Milky Moo, який став прибутковим у липні цього року; і DailyObjectsдомашній бренд D2C, який продає технічні аксесуари та аксесуари для стилю життя, нещодавно заявив, що є прибутковим із річним показником доходу (ARR) у 100 мільйонів рупій.

Простір також став свідком припливу початкового фінансування. За даними дослідницької компанії, компанії в цьому просторі залучили майже 750 мільйонів доларів на ранніх і пізніх стадіях фінансування. Tracxn.

Інфографіка Ніхара Апте

Інвестори також змінили свою оцінку простору. «Інвестори шукають не тільки «я теж» бренди з модною упаковкою. Стратегія виходу на ринок уважно розглядається разом із оцінкою. Фірми також повинні пам’ятати про те, що не можна публікувати завищені форвардні мультиплікатори, оскільки це може вплинути на здатність залучати кошти. Швидкість пробігу має бути виправданою», – додає Рахул.

Зрештою, велика кількість варіантів ускладнює брендам утримання клієнтів. Споживачі також стали вимогливими, що робить диференціацію ще більш необхідною.

«Одна з явних тенденцій — очікування від споживача швидшого терміну доставки. Зі швидким зростанням комерції та зрілістю гравців електронної комерції доставка в той самий або наступний день також стає очікуванням споживачів від споживчих онлайн-брендів», – каже Вініт з Mylo.

Омніканальність для перемоги

Розширення офлайн стало нормою з 2021 року, а 2022 рік прискорив швидкість. Наприклад, Clovia, що підтримується Reliance, відкрила свій 47-й офлайн-магазин минулого місяця, тоді як компанія побутової електроніки Noise на сьогоднішній день присутня в понад 8800 офлайн-магазинах. Бренд догляду за тваринами Heads Up for Tailsпланує відкрити 20 нових точок у поточному році та 20-25 магазинів щороку протягом наступних трьох років.

«З підходом до розширення нашого охоплення на рівні Пан Індії та забезпечення того, щоб наші продукти охоплювали ширше коло споживачів, ми не обмежувалися лише онлайн-каналами дистрибуції. Ми прагнемо зробити новітні інновації доступними для кожного споживача, навіть для тих, хто віддає перевагу офлайн-платформам, щоб спочатку ознайомитися з продуктом, а потім прийняти рішення про покупку», — каже Аміт Катрі, співзасновник Шум.

Інвестори Рахул і Діпанджан відзначають, що омніканальний підхід буде оптимальним. «Сьогодні межа між офлайн і онлайн стирається. Компанії повинні бути присутніми в різних формах, щоб мати можливість залучити потенційних клієнтів», – каже Діпанджан з Fireside.

Консолідація є ключовою

У 2022 році відбулося понад 200 угод M&A у різних секторах, причому деякі найбільш помітні з них у споживчому сегменті ShareChat-володів покупкою Моя за 600 мільйонів доларів MX ТакаТакІнвестиції HUL в Хто відчуває і Здорове харчування, Zomatoпридбання платформи доставки продуктів BlinkitПридбання Reliance бренду нижньої білизни кловіяі Карта об’єктивапридбання японського бренду окулярів Owndays.

Придбання в D2C 2022

Інфографіка Ніхара Апте

Консолідація в просторі споживчого бренду, безумовно, є яскравою крапкою для сектора та дає засновникам підтвердження того, що вони створили успішний бізнес. «Я оптимістично налаштований, що 2023 рік піде за такою ж траєкторією», — каже Панкадж Вермані, засновник і генеральний директор Clovia.

Будинок брендів, концепція, яка стосується консолідації кількох компаній під одним дахом, відображала приглушену присутність у 2022 році. «Я був свідком кількох засновників, які прагнули побудувати будинки брендів протягом останніх кількох місяців. Про це говорять у місті. Але побудувати його непросто. Отже, 2023 рік може стати глибоким роком, щоб побачити, як це вийде», — каже Рахул з V3 Ventures.