Стартапи збираються вперше відправитися в космос на місії SpaceX Transporter-6 • TechCrunch

SpaceX готова запустити 114 корисних вантажів на орбіту Falcon 9 завтра вранці, що стане шостою місією її програми спільного використання малого супутника. Але в той час як ракетна компанія зараз є давнім спеціалістом із запусків – SpaceX щойно завершила рекордний рік із 61 запуском лише у 2022 році – для кількох космічних стартапів Transporter-6 знаменує віху.

Ці стартапи включають Launcher, який проводить свою першу місію космічного буксира; перша демонстрація технологій на орбіті від Magdrive; і Epic Aerospace, яка також вперше запускає космічний буксир.

Генеральний директор Launcher Макс Хаот сказав TechCrunch, що компанія зрозуміла, що існує велика ринкова можливість розробити космічний буксир після того, як SpaceX представила свою програму спільного використання поїздок, яка різко знизила вартість запуску. Буксир Launcher під назвою Orbiter розгорне або розмістить корисне навантаження для 10 окремих клієнтів. Компанія також розробляє малу ракету-носій; Orbiter стане його третім ступенем.

Космічні буксири заповнюють сегмент ринку для клієнтів, яким потрібна конкретна орбіта, але вони хочуть платити менше, ніж вартість спеціального запуску ракети, сказав Хаот.

«Завжди виникне потреба в спеціальній ракеті, якщо вам потрібна конкретна орбіта за вищою ціною, і врешті-решт ми конкуруватимемо там, але космічний буксир дійсно допомагає зробити ці спільні польоти кориснішими, оскільки ви можете досягти не лише однієї орбіти. ,” він сказав.

Launcher — не єдина компанія, яка придивляється до ринку космічних буксирів, що розвивається. Epic Aerospace, яка представляє себе мережевою компанією космічного транспорту, також вперше запустить буксир на Transporter-6. Компанії космічних послуг Momentus, D-Orbit і Exolaunch також розгорнуть або розмістять супутники для клієнтів цієї місії.

Може здатися, що ринок космічних буксирів уже переповнений гравцями, але Хаот сказав, що остаточні переможці ще далекі від визначення.

Кредити зображення: Пускач/Джон Краус/Flickr (відкриється в новому вікні)

«Якщо ви подивитеся на повідомлення в пресі, схоже, що багато компаній будують космічні буксири. Але якщо ви подивіться на клієнтів, це дуже нове, і ніхто ще не продемонстрував потужних можливостей передачі, корисних супутниковим компаніям», – сказав він.

Magdrive, британський стартап, який розробляє силовий двигун космічного корабля з великою тягою, також вперше відправиться в космос для демонстрації технологій на орбіті. Прототип силової установки буде отримувати енергію від бортових сонячних панелей, зберігати її та розряджати на різних рівнях потужності.

«Місія триває 12 місяців, але ми намагатимемося спробувати якомога більше варіантів заряджання та розряджання якнайшвидше, щоб отримати якомога більше даних», — сказав TechCrunch генеральний директор Magdrive Марк Стокс.

Транспортер-6 має злетіти о 9:56 ранку за східним часом зі станції космічних сил на мисі Канаверал. Це буде п’ятнадцятий політ ракети-носія Falcon 9 під назвою B1060. Транспортер-6 також перевозитиме супутники для Planet Labs і Spire Global, а також інші корисні вантажі для наукових, дослідницьких і комерційних клієнтів.

Запуск буде транслюватися в прямому ефірі на сайті SpaceX.

Leave a Comment