Стартапи, що займаються кліматичними технологіями, є багатообіцяючими, але у 2023 році потрібне їх швидке впровадження

На конференції зі зміни клімату COP 26 минулого року прем’єр-міністр Нарендра Моді пообіцяв, що Індія досягне цільового показника нульових викидів до 2070 року. Хоча країна взяла на себе зобов’язання зменшити кліматичний тягар, індустрія кліматичних технологій все ще перебуває на стадії зародження.

«Незважаючи на цифрову революцію в технологічному бізнес-просторі, ринок все ще дуже неефективний і неструктурований з точки зору стійкості», — розповідає Нідхі Мехра, співзасновник Myplan8. ВашаІсторія. Myplan8 допомагає відстежувати, зменшувати та компенсувати вуглецевий слід.

«Проте компанії шукають нові та інноваційні способи розвитку та розширення своїх компаній, пам’ятаючи про стійкість», – додає вона.

Багато з цих підприємств вирішують складні кліматичні проблеми за допомогою аграрних інновацій, електромобілів (EV) або розробки програмного забезпечення.

Бурхливий ринок

Суміт Сінгх, партнер Climate Angels, відзначає зміну інженерних талантів і інтерес до кліматичних технологій.

«Інновації Climatetech приваблюють нових підприємців, менеджерів із продукції та талановитих інженерів, керованих споживчою обізнаністю та попитом, а також постійно зростаючим простором для інновацій», – додає він.

Індія, де розташовано 2260 кліматичних компаній, наразі має третю в світі екосистему компаній, що борються зі зміною клімату, після Сполучених Штатів (7561) і Великобританії (2503).

Виробник електромобілів Ола Електриквиробник захисного землеробства Growit ІндіяРинок кліматичних технологій B2B2C Fintech ClimesClimes; Мережа заміни акумуляторів ChargeUp, компанія з управління вуглецевими газами Carbon Master та багато інших є одними з індійських компаній, що працюють у космосі.

Підгалузі клімат-техніки

Багато з них, включаючи CogniTensor, використовують штучний інтелект (AI) і машинне навчання (ML), щоб подолати кліматичну кризу за допомогою невеликих активів, масштабованих і готових для венчурного інвестування рішень. Він пропонує інтегроване середовище MLOps для швидшої розробки та розгортання програм штучного інтелекту та машинного навчання в енергетиці, екологічному розвитку, роздрібній торгівлі та виробництві.

Oizom пропонує рішення для моніторингу повітря в режимі реального часу, тоді як Chara Technologies створює масштабовану, керовану хмарою платформу без рідкісноземельних елементів для проектування, створення та розгортання електродвигунів для різних застосувань.

Часто ці рішення мають підтримку великих корпорацій, що сприяє просуванню змін.

«Індустрія кліматичних технологій в Індії налаштована на зростання. Рушійними силами стали підвищення обізнаності щодо застосування відновлюваної енергії, державна увага та технологічні інновації в апаратному та програмному забезпеченні», — говорить Девендра Гупта, співзасновник і генеральний директор Ecozen. Рішення. Компанія розробляє кліматично-розумні глибокі технологічні рішення, такі як сонячні холодильні камери.

За даними Future Market Insights, у 2021 році глобальний ринок кліматичних технологій оцінювався в 13,8 мільярда доларів США. Очікується, що до 2032 року він досягне 147,5 мільярда доларів США, зростаючи на 24,2% у середньому в 2022-2032 роках.

У 2021 році індійський ринок кліматичних технологій займав 37,4% частки, а з 2022 по 2032 рік прогнозується, що CAGR становитиме близько 18,3%.

Привернення уваги інвестора

Sumeet з Climate Angels каже, що хоча діяльність венчурного капіталу сповільнилася в більшості секторів, стартапи кліматичних технологій «укладають угоди рекордними темпами».

«Насправді єдинороги Climatetech досягають статусу єдинорога швидше, ніж будь-який інший сектор у світі венчурного капіталу, із середнім часовим горизонтом менше чотирьох років у порівнянні із загальним середнім показником у галузі, що становить сім років», — стверджує він.

«Насправді єдинороги Climatetech досягають статусу єдинорога швидше, ніж будь-який інший сектор у світі венчурного капіталу, із середнім часовим горизонтом менше чотирьох років у порівнянні із загальним середнім показником у галузі, що становить сім років», — стверджує він.

За даними Holon IQ, з 2015 року 47 глобальних кліматичних компаній, таких як OLA Electric, Rivian, Uplight, Sunfire, OVO Energy, Nxin та інші, отримали статус єдинорога.

Згідно з даними платформи розвитку технологічних компаній TechNation, минулий рік став рекордним для інвестицій у кліматичні технології, оскільки стартапи залучили понад 111 мільярдів доларів у всьому світі. З них 4 мільярди доларів були зібрані компаніями Великобританії та 39 мільярдів доларів США. Близько 172 індійських кліматичних стартапів зібрали кошти у 2021 році.

У 2022 році близько 143 індійських кліматичних технологічних стартапів отримали 2,2 мільярда доларів фінансування.

Згідно зі звітом London Partners і Dealroom.com, Індія посідає дев’яте місце у світі за інвестиціями в кліматичні технології. За останні п’ять років понад 700 стартапів у галузі кліматичних технологій залучили понад 4,5 мільярда доларів у рамках раундів фінансування від 272 унікальних інвесторів у країні.

Інвестиції в компанії Climatetech

Інвестиції в компанії Climatetech

За даними Міжнародного енергетичного агентства, нові інвестиції в усталені та нові технології з низьким вмістом вуглецю обійдуться світові в 21 трильйон доларів протягом наступних десяти років.

Глобальні венчурні інвестиції в кліматичні технології зросли майже в п’ять разів — з 6,6 мільярдів доларів США у 2016 році до 32,3 мільярдів доларів США у 2021 році. Лише в першій половині 2021 року понад 600 стартапів із кліматичних технологій залучили понад 60 мільярдів доларів США — це на 210% більше, ніж роком раніше.

З 2010 року кількість нових технологічних компаній, які займаються боротьбою з кліматичною кризою, зросла в чотири рази в усьому світі до 44 595 фірм у 2022 році.

Урядовий біт

Цього року уряд запустив Mission LiFE, створивши регулятивний ринок торгівлі вуглецевими газами в Індії. Вона також вжила прямих заходів, таких як переведення громадських автобусів на електромобілі, встановлення вуличних ліхтарів на сонячних батареях і надання спеціальних знижок на купівлю приватних електромобілів.

Хоча уряд зобов’язав компанії дотримуватися екологічних, соціальних і управлінських стандартів (ESG), очікування набагато вищі, а вжитих дій недостатньо, щоб усунути розрив у досягненні будь-якої з наших цілей, говорить Нідхі з Myplan8.

«Податок на викиди вуглецю та створення незалежного уповноваженого органу на кшталт Ради з цінних паперів і бірж Індії (SEBI) є безпосередніми вимогами для запуску індустрії кліматичних технологій і управління нею», — додає вона.

Поряд з ініціативами, залишається потреба у швидшому впровадженні кліматичних технологій та енергійному впровадженні нормативно-правової бази.

Можливості та зриви

«Кліматичні технології відкривають для інвесторів можливість на багато трильйонів доларів. У цьому секторі є багато речей, які працюють на його користь. Регуляторні попутні вітри та кліматичні зобов’язання великих корпорацій — це лише вершини айсберга», — каже Суміт.

Ануп Джейн, керуючий партнер Orios Venture Partners, каже, що і уряд, і приватний сектор розуміють нагальні потреби.

«Це створило численні бізнес-можливості, коли стартапи можуть створювати великі компанії», — каже він.

Такі технології, як дистанційне зондування, блокчейн, аналітика даних і штучний інтелект, стають чинниками для стартапів, які працюють над кліматичними технологіями. Компанія Onlygood, що базується в Gurugram, надає компаніям програмне забезпечення для обліку викидів вуглецю, щоб відстежувати їхні викиди вуглецю відповідно до встановлених цілей підприємства за допомогою технології блокчейн.

Анкіт Кедіа, засновник і провідний інвестор Capital A, каже: «У сфері вуглецевих ринків з’являється багато стартапів. Ми посіяли насіння за сприятливих умов і тепер можемо сподіватися на хороший урожай».

Деякі з найбільших можливостей очікуються у відновлюваних джерелах енергії, електромобіліх, накопичувачах акумуляторів, екологічно чистих споживчих товарах, екологічно чистих будівельних матеріалах, переробці та поводженні з відходами, низьковуглецевому сільському господарстві, альтернативному м’ясі, зеленому водні, управлінні викидами вуглецю, компенсаціями тощо.

За даними Deloitte, незмінна зміна клімату може призвести до того, що індійська економіка втратить майже 35 трильйонів доларів у цьому десятилітті, тоді як розробка та експорт кліматичних рішень може призвести до прибутку на 11 трильйонів доларів.

Анкіт Джейн, співзасновник і генеральний директор StepChange, яка пропонує стійкі рішення для компаній і брендів, каже, що в секторі є сильні попутні вітри, оскільки і уряди, і компанії зобов’язуються досягти нульових цілей і потребують рішень для декарбонізації кожної частини глобальної економіки.

Однак галузь все ще відстає в плані перевірених даних, особливо в сегментах B2C і D2C, каже він.