Створення найкращої розумної карти за допомогою нової ініціативи щодо картографічних даних, запущеної Linux Foundation

Подумайте про це: карти є фундаментальними для людської еволюції, досліджень, інновацій.

Відколи перші карти були складені в 5-6 століттях до н.е., ми використовували їх, щоб орієнтуватися по суші, океану, космосу (а колись, можливо, і всередині Землі).

І сьогодні картографічні дані є об’ємними та величезними; сучасний світ покладається на нього не лише для навігації, але й для локального пошуку, маршрутизації, логістики, візуалізації даних та інших інновацій, включаючи автономне водіння.

Тим не менш, пошук і підбір актуальних, високоякісних, детальних картографічних даних із часто різнорідних джерел є дорогим, важким і трудомістким. Дані можуть бути непослідовними, вразливими до помилок і базуватися на унікальних умовностях і словниках (що ускладнює поєднання). І часто існуючим відкритим картографічним даним бракує міцної основи, на якій можна будувати нові продукти та послуги.

Подія

GamesBeat Summit: Into the Metaverse 3

Приєднуйтеся до спільноти GamesBeat онлайн, 1-2 лютого, щоб вивчити висновки та нові тенденції в метавсесвіті.

Зареєструватися тут

Щоб допомогти розпочати наступну еру побудови карт — особливо з появою метавсесвіту, розвитком доповненої реальності (AR) і змішаної реальності (MR), а також багатьох інших платформ і світів, які ще не були створені — Linux Foundation сьогодні оголосила про створення Фонду Overture Maps.

Заснована Amazon Web Services (AWS), Meta, Microsoft і TomTom, зусилля розроблятимуть сумісні картографічні дані за методологією з відкритим кодом. Він буде відкритий для всіх спільнот, зацікавлених у створенні відкритих картографічних даних і зміцненні картографічних послуг у всьому світі.

«Ми знаходимося в такому місці, де спільнота може створювати карти та картографічні дані — і це має бути», — сказав VentureBeat Майк Долан, старший віце-президент і генеральний директор проектів у Linux Foundation. «Жодна компанія насправді не може зробити все. Ми повинні працювати разом».

Демократизація картографічних даних для майбутнього

Мета Overture Maps Foundation — створити надійні, прості у використанні та сумісні відкриті картографічні дані, згідно з Linux Foundation. Учасники об’єднуватимуть ресурси для створення даних, які є повними, точними та оновлюваними відповідно до змін фізичного світу.

Проект спрямований на доповнення існуючих відкритих геопросторових даних та інтеграцію з існуючими відкритими картографічними даними з таких проектів, як OpenStreetMap і відділів містобудування, а також новими картографічними даними, наданими членами та створеними за допомогою комп’ютерного бачення та методів AI/ML.

Увертюра забезпечить:

  • Спільне створення карт: Дані будуть включені з багатьох джерел, включаючи учасників Overture, громадські організації та відкриті джерела даних.
  • Глобальна довідкова система сутностей: Overture спростить взаємодію із системою, яка пов’язує об’єкти з різних наборів даних з тими самими об’єктами реального світу.
  • Процеси забезпечення якості: Дані проходитимуть перевірку для виявлення помилок карти, поломки та вандалізму, щоб гарантувати, що дані карти можна використовувати у робочих системах.
  • Схема структурованих даних: Overture визначить і сприятиме прийняттю загальної, структурованої та задокументованої схеми даних, щоб створити просту у використанні екосистему картографічних даних.

«Є попит на дані виключно високої якості, дані, які оновлюються дуже регулярно», — сказав Джим Землін, виконавчий директор Linux Foundation, для VentureBeat. «Співпрацюючи над цим, ми зможемо це забезпечити».

Однак він наголосив: «Overture не буде картографічним сервісом. Ви не збираєтеся входити в систему і запитувати, як дістатися з пункту А в пункт Б».

Долан, зі свого боку, зазначив, що проект слідує зростаючій тенденції «демократизації даних», щоб їх можна було оновлювати, змінювати та повторно використовувати.

«Ми спостерігаємо продовження еволюції обміну вихідним кодом програмного забезпечення», — сказав він, а також зростання відкритих стандартів і моделей участі. «Це відкрито для будь-кого, і кожен може зробити свій внесок».

Велетенський маховик учасників

Як зазначив Долан, лідери галузі обговорювали складності картографування приблизно з 2016 року.

«Це просто шалено важко побудувати, – сказав він, – і це стає тільки важче».

За його словами, тисячі інженерів, які десятиліттями працювали над картографуванням, намагалися збирати та зберігати точні якісні дані.

«Без надійних і сучасних карт вони просто не зможуть створювати інші продукти, послуги та можливості», — сказав Долан.

Наявність відкритих картографічних даних може дати можливість розробникам і творцям карт створювати додатки наступного покоління на основі визначення місцезнаходження, сказав Землін. Крім того, є переваги для суспільства: багаті картографічні дані можуть підтримувати дослідницькі організації та державні установи, такі як Геологічна служба США.

«Створення високоточного картографування вимагає гігантського маховика учасників, які споживають і надають точні та високоточні дані», — сказав він. «Це сила того, що ми робимо».

Безмежні можливості з відкритими картографічними даними

Overture планує опублікувати свої перші набори даних у першій половині 2023 року. За словами Земліна, спочатку цей випуск включатиме базові шари, такі як будівлі, дороги та адміністративна інформація. Тоді проект поступово покращуватиме охоплення, роздільну здатність і точність існуючих даних, а також запроваджуватиме нові рівні, такі як географія, адміністративні кордони, маршрутизація кордону та, зрештою, тривимірні дані про будівлі.

І що тоді?

Це справді питання того, куди громада вирішить це взяти, сказав Долан. Відкрите співтовариство може розглянути особливості, функції та можливості, які ще навіть не розглядалися та не передбачалися.

«Куди це піде? Я не зовсім впевнений, — сказав Долан. «Ми маємо справді гарну відправну точку. Я думаю, що може бути тільки краще. Ці проекти відкритих даних не повертаються назад».

Крім того, використання та переваги проекту для метавсесвіту, що розвивається, є вражаючими, сказав Ян Ерік Солем, директор з розробки карт у Meta. У недалекому майбутньому картографічні сервіси стануть основою додатків доповненої реальності, які поєднують цифровий і фізичний світи, щоб забезпечити захоплюючі соціальні, ігрові, освітні та продуктивні враження.

«Імерсивний досвід, який розуміє ваше фізичне середовище та зливається з ним, має вирішальне значення для втіленого Інтернету майбутнього», — сказав Солем. «Надаючи сумісні відкриті картографічні дані, Overture забезпечує основу для відкритого метавсесвіту, створеного як творцями, розробниками, так і бізнесменами».

Майк Харрелл, віце-президент з розробки нової платформи карт TomTom, описав наслідки проекту такими словами: «Відкрита та сумісна базова карта Overture має фундаментальне значення для об’єднання світу для створення найрозумнішої карти на планеті».

Місія VentureBeat має стати цифровою міською площею для тих, хто приймає технічні рішення, щоб отримати знання про трансформаційні корпоративні технології та транзакції. Відкрийте для себе наші брифінги.

Leave a Comment