Стратегії електронної комерції для початківців від ветерана

Можливо, у вас є все необхідне для запуску стартапу, але з чого почати? У вас є чудова ідея, бізнес-план і достатньо заощаджених грошей, але чи є у вас стратегія електронної комерції, щоб почати роботу?

На вас чекає багато важливих рішень: від вибору правильної платформи до створення зображень і маркетингу вашого бізнесу. Я радий поділитися кількома стратегіями електронної комерції для досягнення успіху, які вам непросто знайти за допомогою пошуку Google.

Для мене головними пріоритетами для запуску електронної комерції були:

 • Вибір найбільш підходящої платформи
 • Дізнайтеся, як отримати найкращу можливу фотографію продукту
 • Вирішивши найняти допомогу
 • Придбання необхідного обладнання
 • Маркетинг

Розповімо про це…

Вибирайте платформу з розумом

Платформа електронної комерції, яку ви виберете, надзвичайно важлива. Ось речі, які допомогли мені прийняти рішення про те, яку платформу використовувати:

 • Не завжди йдеться про миттєву вартість: Існують безкоштовні та дуже недорогі варіанти, але якщо ви переростете їх, зміна платформи може бути своєчасною та дорогою, коли ваш бізнес запрацює. Якщо ви можете, заплатите трохи більше за платформу, яка покриває якомога більше ваших потреб. Ви також платите за спокій.
 • Простота використання: Такі платформи, як Magento / Adobe Commerce, дуже складні. Якщо ви не справді хороший розробник програмного забезпечення та не знаєте мов, використовувати цю платформу буде дуже складно.
 • Переваги: Деякі платформи пропонують знижки на доставку та тарифи на операції з кредитними картками, які можуть покрити вартість їхньої щомісячної абонентської плати.
 • Інтеграції: Чи пропонує платформа такі вбудовані інструменти, як маркетинг електронною поштою, аналітика, керування обліковим записом та інтеграція облікових записів у соціальних мережах? І чи достатньо вони міцні, щоб задовольнити ваші потреби? Я вибрав Shopify, тому що збирався відкрити звичайний магазин протягом 18 місяців і мені потрібна була повністю інтегрована система POS (точка продажу). За допомогою Shopify я вводжу продукти в одну серверну систему та продаю в Інтернеті та в магазині з однієї системи.
 • особливості: Які додаткові функції пропонує платформа, які вам повинні бути або взагалі не потрібні? На деяких платформах є багато чудових наворотів, за які ви заплатите, але можете ніколи не скористатися ними. Є над чим подумати.

Ваш фотограф важливий

Питання в тому, зробити це самостійно чи найняти професіонала? Ну, все залежить від того, що ви продаєте. Наприклад, я продаю багато унікальних виробів ручної роботи, де кожен предмет потрібно сфотографувати окремо. Якби я продавав сонцезахисні окуляри, я міг би зробити знімки продукту від виробника чи продавця й покінчити з цим. Фотографія може займати багато часу та коштувати, і вона є невід’ємною частиною будь-якого бізнесу електронної комерції (чи можете ви уявити сайт електронної комерції без фотографії?).

Якщо ваші постачальники мають чудові фотографії продукту, використовуйте їх. У подальшому, коли ви створюватимете ідентичність свого бренду, найнявши фотографа, щоб зафіксувати ваш унікальний вигляд і відчуття, ви отримаєте більш цілісний вигляд.

Я хороший фотограф із пристойними навичками та обладнанням, але ніколи раніше не фотографував продукт. Купив недорогий лайтбокс зі світлодіодами і почав знімати на обідньому столі. Це підняло мене з місця, але це не дуже красиво. Мені потрібен був професіонал. Однак вони хотіли 35 доларів за фото, що для мене не мало сенсу.

Я відчув, що багато фотографів товарів явно НЕ розуміють мого бізнесу. Я трохи дослідив і знайшов людину, яка знімала б годинами за фіксовану плату в 500 доларів і протягом тижня доставляла б відретушовані зображення високої та низької роздільної здатності. Вироби були зняті на безшовному білому фоні. Це було 500-кратне покращення в порівнянні з фотографіями, які я зробив сам, і оскільки це були цифрові зображення з високою роздільною здатністю, я міг використовувати їх для друку та PR.

Окрім фотографії продукту, вам знадобляться маркетингові фотографії для веб-сайту, соціальних мереж, інформаційних бюлетенів, листівок і флаєрів. Обов’язково зробіть віньєтки кількох продуктів разом у форматі 16 x 9 (коротші та ширші) для героя домашньої сторінки чи інформаційного бюлетеня. Плоскі знімки над головою — це хороший спосіб зафіксувати кілька продуктів в одному знімку. Ось список фотографій продукту, які можна зробити з самого початку:

 • Окремі зображення продукту 1:1 на білому тлі під різними кутами
 • 16:9 горизонтальні зображення кількох продуктів разом
 • 9:16 вертикальні зображення продуктів для історій у соціальних мережах
 • Зображення продуктів у форматі 4:5 для стрічок соціальних мереж
 • Зображення застосування продукту в природному середовищі (у майбутньому ви також зможете змінити призначення створених користувачами зображень з дозволу)

Професійна порада: Завжди знімайте зображення більшого розміру, ніж потрібно, щоб можна було обрізати їх.

Придбайте аналогове обладнання

Інвестуйте в гідний бездротовий принтер етикеток

Я почав використовувати транспортні етикетки на своєму струменевому принтері. Деякий час це працювало, але було трохи трудомістким, тому я купив принтер етикеток на Amazon, але він не бездротовий, і потрібно багато перемикатися між шнурами, щоб надсилати речі з комп’ютера на принтер. Тому я точно рекомендую інвестувати в бездротовий!

Отримайте кардрідер

Якщо ви коли-небудь збираєтеся робити спливаючі вікна або інші особисті продажі, ви захочете мати можливість приймати платежі без необхідності вручну вводити номери карток на своєму веб-сайті. Пристрої для читання карт недорогі, а іноді навіть безкоштовні. Добре мати під рукою.

Вам ніколи не захочеться опинитися в ситуації, коли ви не зможете прийняти оплату.

Shopify нещодавно запустив продукт, який дозволяє мені приймати карткові крани за допомогою мого телефону, не потрібен зчитувач.

Наймайте, щоб заповнити прогалини, а не для видимості

Знайте, що ви робите добре, і отримуйте допомогу з того, що ви не вмієте.

Додавання персоналу на повний робочий день до вашого бізнесу електронної комерції може надати йому чинності, але на початку ви повинні мати можливість виконувати майже все за допомогою фрілансерів, підрядників і колег.

Якщо ви майстер у завантаженні продуктів і любите це робити, дерзайте. Якщо ви вважаєте, що ваш час краще витратити на розробку маркетингових матеріалів, зробіть це та найміть когось для завантаження продуктів. Ненавидите занурюватися в бур’ян, створюючи маркетингову графіку? Найміть дизайнера, який зробить це за вас.

Ви не можете робити все, і те, що ви можете перекласти на когось іншого, звільняє вас від зосередження на бізнесі.

Коли ви налаштуєте платформу та сфотографуєте свій інвентар, настав час почати завантажувати продукти для продажу. Залежно від того, скільки різних продуктів ви носите, це може бути швидким і простим або монументальним. Якщо ви можете собі це дозволити, найміть допомогу. Ваш час, імовірно, краще витратити на те, що ви можете зробити ефективно, і на аутсорсинг того, що може зробити хтось інший недорого.

Отримайте клопоти з маркетингом

Конкуренція за онлайн-яблука є приголомшливою та дорогою. Ось кілька невдалих маркетингових стратегій електронної комерції, щоб розвиватися, не витрачаючи свій бюджет.

 • Допис на регулярній. Якщо ви чудово розбираєтеся в соціальних мережах, ви будете попереду. Використовуйте Instagram і Tiktok і показуйте себе та свої продукти. Це починається повільно, але якщо ви наполегливі й можете регулярно створювати унікальний, захоплюючий вміст, ви знайдете послідовників.
 • Покажіть свої продукти, які використовуються. Предмет, що стоїть на безшовному білому тлі, не особливо переконливий. Створюйте плоскі листи та інші колекції продуктів, щоб показати, як вони працюють разом.
 • Скажи всім. Поговори з усіма. Скажи мамі, щоб розказала всім. Поставте знаки. Запропонуйте друзям зробити відео зі відгуками. Будь уривчастим.
 • Остерігайтеся SEM. Ви можете легко витратити тисячі доларів на маркетинг у пошукових системах – купівлю ключових слів і Google Ads, намагаючись представити свої продукти правильній аудиторії. Можливо, ви зможете зробити так само добре, не витрачаючи жодних витрат і маючи дійсно чудову стратегію SEO. Якщо ви не знаєте SEO, розпитайте, чи можна найняти когось. SEO полягає в тому, щоб мати правильний тип вмісту на вашому сайті та позначати його таким чином, щоб пошукові системи могли і знайшли вас.
 • Зосередьтеся на партнерстві та співпраці. Якщо ваші продукти придатні для співпраці, це чудовий спосіб залучити чиюсь аудиторію для ваших продуктів або послуг. Я не прихильник маркетингу впливу, тому що віддаю перевагу чомусь більш конкретному з іншою компанією чи постачальником, якому я довіряю і з яким я можу розвинути довгострокові відносини.

Детальніше: 10 порад щодо електронної комерції для розвитку вашого бренду

Від початківця до майстра електронної комерції

Хоча це онлайн, а не віч-на-віч, вірте чи ні, електронна комерція – це бізнес, пов’язаний із взаємовідносинами. І важливо, щоб ви будували значущі та тривалі відносини зі своїми постачальниками, персоналом і клієнтами.

Я виявив, що щирість і продуманість у цих стосунках допомогли мені стежити за підсумками. Якщо ви дійсно хочете чогось досягти, але не знаєте, як це зробити самостійно, можна попросити допомоги в цих стосунків. Якщо ви спіткнулися, візьміться і продовжуйте. Це довга, але корисна гра.

Банер курсу електронної комерції

Leave a Comment