Сім’ї середнього класу стикаються з прихованим податком на доходи Джеремі Ханта в розмірі 40 000 фунтів стерлінгів

Сім’ї середнього класу постраждають на 40 000 фунтів стерлінгів протягом наступного десятиліття через приховані податки Джеремі Ханта для зменшення державних запозичень.

В осінній заяві минулого місяця канцлер оголосила про плани заморозити рівні, за якими люди сплачують різні ставки податку на прибуток, не раніше 2028 року.

Економісти попереджають, що це рішення змусить ще тисячі сімей платити податки в той час, коли доходи не встигають за інфляцією.

Дослідження, проведене Бібліотекою Палати громад, показало повний вплив на дохід домогосподарства протягом наступних десяти років. Виявилося, що сім’я з двома людьми, які заробляють по 60 000 фунтів стерлінгів на рік кожен, протягом наступного десятиліття буде на 40 880 фунтів стерлінгів гірше, ніж вони були б, якби поріг податку на прибуток піднявся відповідно до інфляції.

Загалом працівник, який заробляє 60 000 фунтів стерлінгів на рік, заплатить понад 134 000 фунтів стерлінгів прибуткового податку протягом наступного десятиліття. Цей податковий рахунок на 18 відсотків вищий, ніж був би, якби пороги не були заморожені, тобто працівник постраждає на 20 440 фунтів стерлінгів у гіршому становищі.

Аналіз, проведений на замовлення ліберал-демократів, показав, що не тільки працівники середнього класу постраждають від невидимого підвищення податків. Хтось із середньою зарплатою приблизно 33 000 фунтів стерлінгів заплатить додаткові 4 040 фунтів стерлінгів прибуткового податку через заморожування персональної пільги. Це еквівалентно 42 дням неоплачуваної роботи протягом десяти років.

Ці висновки були зроблені після того, як Дам Клер Моріарті, голова Citizens Advice, попередила, що родини з високим рівнем доходу вперше звертаються за допомогою до благодійних організацій на тлі кризи вартості життя. Вона сказала, що її організація бачить людей, «які думали, що ми їм ніколи не знадобимось», які працюють і не мають права на пільги.

Минулого місяця Citizens Advice вперше направила 8500 людей до продовольчого банку. За останні два роки кількість працевлаштованих, направлених на кризову благодійну допомогу, зросла більш ніж удвічі. З червня це включало майже 1000 людей, які заробляли понад 2500 фунтів стерлінгів на місяць.

У своєму різдвяному зверненні до нації король наголосив на своїй стурбованості щодо вартості життя, через яку сім’ям важко оплачувати рахунки та змушує їх покладатися на продовольчі банки.

Сер Ед Дейві, лідер ліберал-демократів, сказав, що зміни в уряді представляють собою «втрачене десятиліття несправедливого підвищення податків і стрімкої інфляції», додавши: «Сім’ї з жахом спостерігають, як падають їхні зарплати, а витрати на іпотеку стрімко зростають. Це дуже ганебно, що уряд консерваторів вирішив скоротити податки для великих банків, підвищивши їх для населення. Цього можна було б уникнути, якби Консервативна партія не розвалила економіку і не призвела до різкого зростання процентних ставок разом зі своїм невдалим бюджетом».

Згідно з урядовою політикою, індивідуальна пільга з прибуткового податку та вищий поріг ставки заморожені до квітня 2028 року, після чого буде повернено політику за замовчуванням, яка передбачає щорічне підвищення індексу споживчих цін щодо інфляції. Аналіз показує, що той, хто заробляє 60 000 фунтів стерлінгів, цього року буде на 400 фунтів стерлінгів гірший, але в наступні роки почне помічати значне зниження реального доходу. Наступного року та сама особа буде на 1630 фунтів стерлінгів гіршою; до 2024-2025 років ця цифра становитиме 2570 фунтів стерлінгів.

Дослідження є доповненням до попередження аналітичного центру Resolution Foundation про те, що податкові заходи Ханта непропорційно вдарять по особам із середнім доходом. Було виявлено, що той, хто заробляє 62 000 фунтів стерлінгів, втрачає стільки ж від заморожування, скільки той, хто має 124 000 фунтів стерлінгів у грошовому еквіваленті, але вдвічі більше, ніж частка доходу (2,6 відсотка проти 1,3 відсотка).

«Покладення на заморожування порогових значень, а не на підвищення ставок, у певному сенсі робить розподіл підвищення податків менш справедливим, ніж це могло б бути», — йдеться в аналітичному центрі. «Вибір непомітного фіскального гальмування шляхом заморожування порогових значень, а не підвищення ставок податків для фізичних осіб, сильно вдарить як по середині, так і по верху. Такий Робін Гуд не може бути настільки популярним у середній Британії».

Джон О’Коннелл, виконавчий директор TaxPayers’ Alliance, сказав, що фіскальне гальмування традиційно було відоме як прихований податок, але ступінь заморожування означає, що багато сімей усвідомлять його наслідки.

«Сім’ї, які відчувають скруту, будуть гостро усвідомлювати, що податкова служба ще більше скидає їхні доходи», – сказав він.

«Ставка 40 пенсів мала бути призначена для тих, хто має найвищі доходи, але замість цього вона стає відносно нормальною для платників податків, які, звичайно, не вважають себе такими забезпеченими. Політики повинні взяти під контроль витрати та надання державних послуг, а не йти на легкий варіант – залізти у дедалі порожніші кишені платників податків».


Leave a Comment