Творець Mastodon Євген Рочко розповідає про фінансування та як створити антитвіттер • TechCrunch

Євген Рочко придумав і побудував Mastodon приблизно шість років тому під час чергового падіння Twitter. Розробник, який уже цікавився програмним забезпеченням з відкритим вихідним кодом і працював із ним, отримав ідею Mastodon із об’єднаної версії форуму, яку він створив у середній школі.

Такий проект був під назвою Zeon Federated, і він більше не активний. Розробляючи це, він також створив і продав платформу для управління умовним депонуванням для художників навколо комісій.

Успіх Mastodon дещо здивував його творця. Рочко не кинувся в цей проект як досвідчений користувач соціальних мереж, і він не схильний ділитися багато про себе. Коли ми розмовляли, він підключився до нашого відеочату з невідомого місця. Він навіть ніколи не користувався Instagram. Якщо хакери розвитку дивляться на збільшення аудиторії чи доходи як на самоціль, то Рочко, здається, навпаки, коли справа стосується розвитку.

Цього тижня ми поговорили з Рочко про перші дні Mastodon, його недавнє зростання кількості користувачів і про те, як реклама може вплинути чи ні на його майбутнє.


TechCrunch: Ймовірно, ви спостерігали значне зростання за останні шість тижнів чи близько того. Чи зберігся темп зростання, збільшився чи сповільнився з перших днів передачі Ілону Маску? Скільки користувачів і серверів у вас зараз?

Євген Рочко: Якщо ви подивитеся на графік, у нас був величезний сплеск навколо новини про покупку Ілона Маска Twitter. І був ще один сплеск, коли Маск звільнив більшість співробітників Twitter. Зараз він зменшився, але показник набагато вищий, ніж був до жовтня. Зараз ми маємо 2,5 мільйона активних користувачів Mastodon на 8600 серверах щомісяця.

Ми не показуємо темпи зростання, але зараз кількість завантажень додатків на iOS і Android становить близько 4000 на день. Найбільший сплеск ми побачили, коли Маск звільнив співробітників — у нас було 149 000 завантажень на Android і 235 000 на iOS. За останні 90 днів додаток для iOS було завантажено 1,8 мільйона. Android надає інші цифри, але в жовтні аудиторія встановлених додатків Android становила 53 000 пристроїв. Зараз це 907 000 пристроїв.

Я не можу сказати вам багато про те, чи мобільні пристрої популярніші за комп’ютери: я не стежу за цим. Ми не створили інформаційних панелей для цього.

«Робота модерації не є зручною для автоматизації. Прості випадки настільки прості, що навіть якщо це робить людина, це займає всього кілька секунд. А коли складно, то ніяка автоматизація не допоможе. Це вимагає, щоб людина вчиталася в контекст ситуації та здійснила дзвінок». Євген Рочко

TC: Ви кажете «ми», але скільки людей у ​​вас у Mastodon?

Рочко: Я єдиний штатний працівник, а решта — п’ять чоловік — наразі контрактники. Я хочу розширити команду на повний робочий день і працював над деякими списками вакансій. Це якийсь повільний процес; Хотів би я зробити це набагато швидше. Але це новий рубіж для компанії, яка вже шість років працює однією особою. Поки це було добре, але зараз нам потрібно більше людей.

TC: Patreon єдиний засіб, який ви використовували для його фінансування досі?

Рочко: Patreon є головним. Ми також створили спеціальну платформу спонсорства, коли компанія хоче стати спонсором, щоб заощадити на оплаті Patreon. Цього року ми також отримали державний грант від Європейської комісії для фінансування деяких робіт над функціями. Але в основному це Patreon.

TC: Отже, основна частина надходить від приблизно 8500 спонсорів…

Рочко: Так, це приносить 31 000 доларів на місяць. Ця цифра різко зросла за останній місяць — минулого місяця вона становила лише 7000 доларів. Це єдина причина, чому ми навіть можемо думати про залучення нових працівників.

Це страшна частина некомерційної організації, заснованої на пожертвах. Я відповідаю за себе, якщо пожертви закінчаться, але якщо ви наймаєте інших людей і пожертви припиняються, ви раптом відповідатимете за засоби до існування інших людей. Раніше це було перешкодою для залучення інших людей на роботу.

Я думаю, що зараз є певний буфер, тому ми хочемо залучити ще кількох людей.

Leave a Comment