Три законодавці, включаючи сенатора Марко Рубіо, очолюють законопроект про заборону TikTok у США

Думки висловив Підприємець дописувачі свої.

Три американських законодавця на чолі з сенатором від Флориди Марко Рубіо висунули новий законопроект, який має на меті заборонити роботу TikTok у Сполучених Штатах.


Зображення SOPA | Getty Images

Ця пропозиція, автором якої є Рубіо разом із конгресменами Майком Галлахером (R-WI) і Раджею Крішнамурті (D-IL), є лише останнім кроком американської політики проти китайського додатка для обміну відео, який протягом тривалого часу викликав скептицизм щодо його здатність захищати персональні дані користувачів від китайського уряду.

У законопроекті, розміщеному на веб-сайті сенатора Рубіо, зазначено, що він спрямований на «захист американців від загрози, яку створюють певні іноземні противники, які використовують поточні або потенційні майбутні компанії соціальних мереж, які ці іноземні противники контролюють, для спостереження за американцями, отримання конфіденційних даних про американців, або поширювати кампанії впливу, пропаганду та цензуру».

Законопроект Рубіо відповідає законодавству штатів під керівництвом республіканців, таких як Меріленд і Юта, щодо припинення використання TikTok на державних пристроях. Раніше колишній президент Дональд Трамп запропонував заборонити TikTok у 2020 році, посилаючись на проблеми національної безпеки. Серед іншого, він стверджував, що китайський додаток може бути використаний урядом Китаю для підлих цілей, і видав виконавчий наказ, який наказав Міністерству торгівлі розробити план його заборони. Однак заборона Трампа не пройшла, і проблему було вирішено шляхом угоди, згідно з якою материнська компанія ByteDance погодилася передати свої операції в США американській компанії.

У заяві на своєму веб-сайті сенатор Рубіо сказав наступне:

Федеральний уряд ще не вжив жодної значимої дії, щоб захистити американських користувачів від загрози TikTok. Це не про креативні відео — це про додаток, який щодня збирає дані про десятки мільйонів американських дітей і дорослих. Ми знаємо, що його використовують для маніпулювання новинами та впливу на вибори. Ми знаємо, що це відповідає Китайській Народній Республіці. Більше не можна витрачати час на безглузді переговори з маріонетковою компанією КПК. Настав час назавжди заборонити підконтрольний Пекіну TikTok.

У своєму звіті про законопроект CNN цитує речницю TikTok Гіларі МакКуейд, яка сказала в заяві, що «тривожно те, що… деякі члени Конгресу вирішили наполягати на політично вмотивованій забороні, яка не сприятиме зміцненню національної безпеки». Сполучених Штатів».

Як зазначає CNN, Державний департамент, військові та міністерство внутрішньої безпеки не дозволяють TikTok на своїх пристроях.

TikTok наполягає, що не ділиться даними користувачів з китайським урядом, стверджуючи, що команда американських співробітників відповідає за будь-який доступ китайців до даних користувачів США.

Leave a Comment