Три канали YouTube закриті за поширення неправдивої інформації в Індії

Підрозділ PIB Fact Check Unit (FCU) у вівторок оголосив, що заблокував три канали YouTube під час серії з понад 40 перевірок фактів.

Ці канали, які поширювали неправдиву інформацію в Індії, мали майже 33 лакх передплатників, а їхні відео, майже всі з яких виявилися неправдивими, переглянули понад 30 мільйонів разів.

Це перший випадок, коли PIB викрив цілі канали YouTube замість окремих публікацій у соціальних мережах, які поширюють неправдиві твердження. Подробиці каналів YouTube, перевірених PIB, наведені нижче.

  1. Заголовки новин – 9,67 лакх підписників із 31,75,32 290 переглядами
  2. Оновлення Sarkari – 22,6 лакх підписників із 8 83 594 переглядами
  3. आज तक НАЖИВО – 65,6 тис. підписників із 1 25 04 177 переглядами

Ці канали YouTube поширюють неправдиві та сенсаційні заяви про Почесний Верховний суд Індії, Почесного головного суддю Індії, урядові схеми, електронні машини для голосування (EVM), відмову від сільськогосподарських кредитів тощо, а також інші фейкові новини.

Скріншоти з каналів; Джерело зображення: PIB

Було помічено, що ці канали використовували підроблені та сенсаційні мініатюри з логотипами телеканалів і зображеннями їхніх ведучих новин, щоб змусити глядачів повірити в достовірність новин. Також було виявлено, що вони показують рекламу у своїх відео та монетизують дезінформацію на YouTube.

Дії, вжиті підрозділом перевірки фактів PIB, відбулися після блокування понад ста каналів YouTube Міністерством інформації та радіомовлення минулого року.