Уникайте цих 4 пасток, щоб стати чудовим комунікатором

Думки висловив Підприємець дописувачі свої.

Більшість із нас хоче бути чудовими комунікаторами. Багато з нас пишаються цим. Однак легко потрапити на звичайні пастки, які заплутають нашу аудиторію та відкинуть нас назад.

Бути винятковим комунікатором означає, що ми постійно думаємо про те, як ми сприймаємо інших, особливо тих, хто не схожий на нас. Якщо ви очолюєте команду або прагнете прогресу в кар’єрі, важливо, щоб ваші слова ненавмисно не відштовхували й не ображали інших. Ось кілька прикладів, яких слід уникати.

За темою: 9 найкращих практик, щоб покращити свої навички спілкування та стати ефективнішим лідером

1. Незрозумілі або навіть напівнезрозумілі посилання

Іноді, коли нам подобається популярний вид спорту чи фільм, ми робимо помилку, припускаючи, що це подобається всім. Потім ми посилатимемося на це, не помічаючи, що можемо втрачати частину нашої аудиторії.

Особливо поширені згадки про спорт. Такі прості фрази, як «нам слід прийняти це рішення», «ми затримуємо цей проект» або «я не хочу, щоб ця зустріч не закінчилася без жодних перешкод» можуть мати для нас повний сенс, але не кожний. Особливо у великих групах видатні комунікатори говорять так, щоб усі могли їх зрозуміти.

У корпоративних умовах або будь-якій змішаній групі важливо визнати, що не всі зрозуміють ваші згадки про спорт чи фільми, навіть якщо вони з популярних фільмів, таких як Помри у муках або Хрещений батько. Ті, хто цього не робить, можуть легко втратити в розмові, тому що вони просто не знайомі з термінологією.

Коли ви з друзями чи однорідною групою, де ви впевнені, що всі знайомі з вашим посиланням, це одне. Але згадки про наш улюблений фільм, шоу, знаменитість чи спорт, не розуміючи, що не всі в кімнаті знатимуть, про що ми говоримо. Коли це станеться, ви ризикуєте, що учасник аудиторії відчує себе необізнаним або недостойним, а потім відступить або випише, оскільки він не відчуває себе причетним до розмови. Знайдіть буквальні способи сказати те, що ви маєте на увазі.

За темою: 4 підтримані фахівцями стратегії для вдосконалення ваших навичок спілкування

2. Грубі узагальнення

Як суспільство, ми любимо узагальнювати. Ми будемо казати такі речі, як «це трапляється багато», «усі так відчувають» або «вона поводиться божевільною». Якщо ви використовуєте слово, яке можна тлумачити, знайдіть краще слово. Узагальнення рідко бувають корисними або точними.

Якщо ви намагаєтеся оцінити, скільки часу щось займе, спробуйте звузити його до певної кількості годин, днів або тижнів. Якщо ви хочете обговорити, наскільки щось є звичним, знайдіть дані про те, на скільки людей це насправді вплинуло. Якщо ви описуєте чиюсь поведінку, подивіться, чи можете ви описати її конкретно й об’єктивно, а не суб’єктивно. Не просто називайте щось жахливим досвідом — опишіть, що саме зробив це таким жахливим.

Такі слова, як «тонна», «багато», «усі» або «божевільний» мають різне значення для різних людей. Коли ми можемо повідомляти дані та обговорювати ситуації мовою, яка є конкретною та піддається вимірюванню, менша ймовірність того, що наші слова будуть неправильно зрозумілі або неправильно витлумачені. Наші формулювання проблем, больові моменти чи запропоновані рішення стають фактичними та ґрунтуються на даних, а не лише на внутрішньому відчутті. Справжні професіонали та зрілі дорослі люди спілкуються саме так, тому ніколи не буде плутанини. Люди також поважають це набагато більше.

За темою: найбільші комунікаційні помилки підприємців

3. Надмірні аналогії та метафори

Аналогії та метафори мають місце у мові, особливо якщо ви впевнені, що ваша аудиторія зрозуміє. Коли ви вставляєте в розмову аналогію чи метафору, це має служити певній меті. Це той випадок, коли ви порівнюєте те, що добре зрозуміло, з тим, що менш зрозуміло.

Однак надмірне використання аналогій і метафор може відволікати увагу. Кожного разу, коли ви робите один, ви просите свою аудиторію помандрувати кудись у своїй свідомості, що відволікає їх від того, що відбувається на даний момент. Ті, хто постійно порівнює одне з іншим, також ризикують уникати простого і прямолінійного спілкування.

Якщо ви завжди відчуваєте потребу порівнювати та зіставляти речі заради пояснення, то є ймовірність, що ви недостатньо добре розумієте поточну ситуацію або відчуваєте себе комфортно говорити про неї прямо. Це може бути особливо небезпечно, якщо порівнювати двох людей разом. Сказати «Рік такий самий, як Сара» може здатися досить невинним, але Рік — це не Сара. Він сам по собі, і, швидше за все, вони не зовсім схожі. Сказати, що дві людини або речі однакові, — це чудовий спосіб для нас ігнорувати та дійсно цінувати те, що робить їх різними. Цінування відмінностей є важливою частиною лідерства та командної роботи.

За темою: 7 помилок у спілкуванні лідерів, які можуть змінити чи зламати вашу компанію

4. Модні слова

Модні слова — це чудовий спосіб сказати щось, не кажучи багато чого. Ми будемо регулярно вводити їх у розмову, кажучи: «Мені не подобається жодне із запропонованих рішень; давайте подумаємо нестандартно» або «Ви не можете говорити про це з Джоном; він пив Kool-Aid». Майже завжди є більш ілюстративний або описовий спосіб описати щось. Вислів «мисліть нестандартно» створює уявлення про те, що ви більш інноваційні чи креативні, але насправді це не стосується того, що не так із запропонованими рішеннями.

Для більшості, особливо якщо у вас різноманітна група, було б корисніше сказати: «Мене хвилює те, що ці ідеї зосереджені на короткостроковій перспективі, і вони зосереджені на тому, що ми вже зробили. Що, якби ми взяли Абсолютно інший підхід із цією стратегією, зосереджуючись більше на тому, як ми очікуємо, що наші клієнти змінять використання цифрових технологій протягом наступних п’яти років?»

Висловлювання «п’є Kool-Aid», ймовірно, означає, що Джон дуже прихильний статусу-кво або поточному напрямку, але це не стосується того, чому чи що з цим потрібно робити. Для більшості було б корисніше сказати: «Я знаю, що він дуже підтримує нинішню ініціативу, особливо тому, що він був тут для пілотування. Давайте спробуємо вивчити альтернативи з ним, поставивши йому кілька відкритих запитань, особливо про ризики такого підходу та що може піти не так». Тепер ви насправді говорите про те, що відчуваєте, що думаєте і яким би хотіли бачити майбутнє, замість того, щоб дозволити кожному зробити власні висновки.

Пам’ятайте, коли ви спілкуєтеся, це на користь вашої аудиторії, а не собі. Уникнення цих чотирьох частин мови допоможе вам не відчужувати, не втрачати та не заплутувати інших, чий мозок працює не так, як ваш. Це дозволить вам ефективніше використовувати повідомлення, чого ми всі хочемо.

Leave a Comment