Уряд Великобританії обіцяє виділити 4,5 мільярда фунтів стерлінгів на фінансування поглинання Bulb компанією Octopus

Уряд Великобританії зобов’язався надати до 4,5 мільярдів фунтів стерлінгів для фінансування поглинання зруйнованої енергетичної компанії Bulb її конкурентом Octopus.

Bulb провів більше року в державній адміністрації, а її 1,5 мільйона клієнтів перейшли до Octopus у вівторок ввечері.

Міністерство бізнесу, енергетики та промислової стратегії повідомило, що вартість фінансування діяльності Bulb, що належить Octopus, може скласти до 4,5 мільярда фунтів стерлінгів до кінця березня залежно від динаміки цін на енергоносії.

Уряд заявив, що також надасть компанії грошову ін’єкцію та покриє будь-яку компенсацію, яка може статися «в результаті дій Bulb до передачі».

Ця підтримка доповнює 1,1 мільярда фунтів стерлінгів, виплачених за адміністрування Bulb. Очікується, що ця сума зросте через витрати на згортання для адміністратора Teneo.

Управління з бюджетної відповідальності, незалежний прогнозист, який підтримується урядом, раніше заявляло, що витрати від краху Bulb можуть досягти 6,5 мільярдів фунтів стерлінгів для казначейства.

Однак представник уряду сказав, що цифра OBR не відображає справжню вартість Bulb, оскільки умови угоди та фінансова підтримка, яку врешті-решт має повернути Octopus, не були включені в оцінки спостерігача. «Ми все ще очікуємо, що чисті витрати для платників податків будуть набагато нижчими», — сказав він.

Ці цифри з’явилися на тлі гострої суперечки між політиками, міністрами та конкуруючими постачальниками щодо вартості порятунку Bulb та угоди між урядом і Octopus.

Компанія Bulb була заснована в 2015 році підприємцями Амітом Гудкою та Хайденом Вудом з наміром кинути виклик домінуванню традиційних постачальників енергетичної промисловості, але її спіймало різке зростання оптових цін на енергоносії минулого року.

Виконавчий директор Octopus Грег Джексон заявив, що це «чесна угода» для платників податків. Придбання також включає чотирирічну угоду про розподіл прибутку між Octopus і урядом. Держаудитслужба почала перевірку угоди.

Конкуренти стверджують, що Bulb представляє собою «безлад вартістю мільярди». British Gas, ScottishPower і E.ON оскаржили угоду. Суд дозволив перевести клієнтів Bulb, і очікується, що судовий розгляд, який може призвести до відмови угоди, буде розглянуто в суді наприкінці лютого.

У рамках процесу судового розгляду з’ясувалося, що Octopus стверджував, що Казначейство може несподівано отримати 300 мільйонів фунтів стерлінгів до своєї скарбниці через падіння оптових цін на газ.

У рамках угоди уряд погодився позичити кошти на купівлю енергії для Bulb цієї зими з Octopus.

Однак у заяві свідка, наданій до суду, головний фінансовий директор Octopus Стюарт Джексон сказав, що тепер оцінки показують, що уряд може повернути кошти з додатковими 300 мільйонами фунтів стерлінгів до березня.

Постачальники зазвичай купують енергію заздалегідь, щоб убезпечити себе від раптового зростання цін. Оптові ціни на газ різко впали в останні місяці, оскільки європейські країни досягли значного прогресу в заміні російського газу.

У витягу із заяви, з яким ознайомилася Guardian, Джексон сказав, що на основі розрахунків Octopus вартість енергії «оцінюється приблизно в 2,4 мільярда фунтів стерлінгів», а «сума, яку потрібно повернути, оцінюється приблизно в 2,7 мільярда фунтів».

Однак джерело в одному з конкурентів Octopus сказало: «Цілком можливо, що падіння цін може призвести до позитивної прибутковості, однак досі є багато невідомих щодо того, як підуть ціни на газ цієї зими, і немає прозорості щодо умов угоду, тому будь-які прибутки важко оцінити».

Про передачу клієнта Bulb Джексон сказав: «Це починає припиняти величезні фінансові ризики для платників податків і прокладає шлях до кращого та більш певного майбутнього для персоналу та клієнтів Bulb.

«Поки що ми б попросили клієнтів Bulb посидіти спокійніше. За ними все одно опікуватиметься команда Bulb. Ми зв’яжемося з клієнтами, коли їхні облікові записи будуть готові перейти на відзначені нагородами системи Octopus».


Leave a Comment