Уряд оголошує про передачу повноважень на північний схід на 1,4 мільярда фунтів стерлінгів, включаючи нового мера

Північно-східна Англія може стати останнім регіоном, який матиме прямих виборів мера, оскільки уряд оголосив про нову угоду про передачу повноважень регіону на 1,4 мільярда фунтів стерлінгів.

Місцеві політики назвали «значним кроком», міністр підвищення рівня Майкл Гоув сказав, що нова угода про передачу повноважень надасть нові повноваження щодо навичок, транспорту та житла людям у Нортумберленді, Ньюкаслі, Сандерленді та інших місцях.

План передачі повноважень передбачатиме запровадження нового прямо обраного мера з пропозиціями щодо проведення виборів у травні 2024 року після процесу консультацій.

Ця остання угода про передачу повноважень, узгоджена урядом, забезпечить обіцяні 1,4 мільярда фунтів стерлінгів протягом наступних 30 років із новими повноваженнями щодо бюджету освіти дорослих і більшим впливом на місцевий план підвищення кваліфікації.

Регіону також пообіцяли 17,4 мільйона фунтів стерлінгів на підтримку будівництва нових будинків на забудованих землях, а також 20 мільйонів фунтів стерлінгів на проекти регенерації.

Пан Гоув сказав: «Я пишаюся тим, що домовився про нову історичну угоду про передачу повноважень з Північно-Східним регіоном, яка дає місцевим лідерам більше повноважень, більше грошей і навіть більше голосу щодо управління їхніми територіями.

«Передача повноважень полягає в тому, щоб дозволити лідерам, які живуть і дихають у регіоні, вирішувати, що в їхніх інтересах, для їхніх людей і для їхнього бізнесу.

«Новий мер гарантуватиме, що місцеві пріоритети на північному сході будуть у центрі прийняття рішень, а наше збільшення фінансування в мільярд фунтів стерлінгів забезпечить фінансову впевненість, необхідну для вирівнювання регіону прямо зараз і на довгі роки».

«Це дозволить нам приймати рішення, які відображатимуть місцеві потреби, і розумно інвестувати в проекти, які матимуть значення для всіх наших жителів, громад і місцевої економіки.

«Залишається процес для всіх рад і об’єднаних органів влади для розгляду деталей і публічних консультацій до прийняття остаточного рішення.

«Ми раді, що ми успішно домовилися про запропоновану угоду, яка є кроком до досягнення наших амбіцій щодо цього регіону. Це важлива віха на нашому шляху, і тепер ми співпрацюватимемо із зацікавленими сторонами, щоб перевести угоду на наступний етап».

Люсі Вінскелл, голова Північно-Східного партнерства місцевих підприємств, сказала: «Розвиток передвіщає нові повноваження щодо фінансування та прийняття рішень, які дозволять створити більше та кращих робочих місць, дозволять нам скористатися новими можливостями, вирішити проблеми, які стримують нас і, що важливо, конкурувати там, де ми маємо сильні сторони на національному, галузевому та глобальному рівнях, і, що найважливіше, робити це в партнерстві».

Але член парламенту Алекс Норріс, тіньовий міністр від лейбористів, звинуватив уряд у відсутності амбіцій.

«Багато людей на Північному Сході будуть вітати додатковий вплив і контроль у своїй області. Але, здається, міністри вже відмовилися від початкової обіцянки про 3 мільярди фунтів стерлінгів нового фінансування в рамках угоди для Північного Сходу.

«Величезний потенціал Британії стримується відсутністю амбіцій цього уряду Торі щодо країни, вибором місць для угод про передачу повноважень, недотриманням громадами минулих обіцянок і стримуванням реальних повноважень та інвестицій у центрі.

«Лейбористи забезпечать найбільшу в історії передачу влади з Вестмінстера. Наші плани повернуть хороші робочі місця, сприятимуть зростанню економіки та дадуть людям реальну владу над майбутнім їхніх громад у всіх частинах країни, а не лише в деяких».


Leave a Comment