Уряд подовжує іпотечні гарантії «покупки покоління».

Уряд розширює схему іпотечних гарантій, яка допомагає покупцям з невеликими депозитами піднятися на сходи нерухомості, оскільки більш висока вартість позик загрожує загальмувати ринок житла Великобританії у 2023 році.

Схема, запущена в квітні 2021 року, була представлена ​​як спосіб допомогти перетворити генераційну оренду на «покупку генерації». Його мали завершити цього місяця, але уряд сказав, що тепер він триватиме до кінця наступного року. У Міністерстві фінансів заявили, що ця схема допомогла понад 24 000 домогосподарствам по всій Великобританії, причому 85% транзакцій здійснили ті, хто вперше купує товар.

Ініціатива підтримує банки та будівельні товариства, які пропонують 95% кредитів, тобто покупці повинні самостійно отримати лише 5% на будинок вартістю до 600 000 фунтів стерлінгів. Ці продукти з високим співвідношенням кредиту до вартості (LTV) переважно використовуються покупцями, які вперше купують нерухомість, яким, враховуючи стрімке зростання цін на житло в останні роки, важко отримати депозит.

Джон Глен, головний міністр фінансів, сказав сім’ям, які стикаються з важкими економічними умовами, «це правильно, що ми продовжуємо допомагати їм забезпечити свій перший дім або переїхати в будинок їхньої мрії». «Розширення цієї схеми означає, що ще тисячі отримають шанс отримати вигоду, і підтримує ринок, поки ми переживаємо ці важкі часи».

Схема заохочує кредиторів пропонувати ці угоди в невизначені часи, оскільки вони можуть купити гарантію на частину іпотеки від 80% до 95%. Якщо позичальник зазнає фінансових труднощів і його майно буде відібрано, держава покриє цю частину збитків позикодавця.

Ці продукти з високим LTV часто вилучаються під час потрясінь, як це було під час пандемії, коли прогнози значного падіння цін налякали ринок. Станом на січень 2021 року в продажу залишалося лише декілька 95% іпотечних угод, і уряд заявив, що ця схема допомогла відновити вибір споживачів і конкуренцію, що принесло користь підприємствам і зміцнило ринок.

Кількість іпотечних кредитів із низьким депозитом 95% на продаж зменшилася через фінансові потрясіння, що послідували за міні-бюджетом Квасі Квартенга, і восени стало відомо, що уряд розглядає можливість розширення схеми.

Девід Холлінгворт, заступник директора брокерської фірми L&C Mortgages, сказав, що з огляду на поточну невизначеність – минулого тижня кредитор Halifax прогнозував падіння цін на житло на 8% у 2023 році – було б «поганим часом» відмовлятися від державної підтримки. «Ви знімаєте опору в той момент, коли ринкова активність падає, і є знаки питання щодо цін на житло», — сказав він.

За його словами, коли минулого року була запроваджена схема гарантування, 95% доступних іпотечних кредитів не вистачало, і це стало каталізатором для відновлення цієї частини ринку, сказав він. «Тепер це скоріше не знімати те, що може вплинути на цей ринок, де все ще є доступність».

Схема іпотечних гарантій відрізняється від урядової схеми допомоги при покупці. Відповідно до програми допомоги при купівлі, уряд позичатиме покупцеві від 5% до 20% від повної купівельної ціни новозбудованого будинку в Англії або до 40% у Лондоні.

Покупцеві все ще потрібен був депозит у розмірі 5%, але державна позика означала взяти меншу іпотеку. Однак кінцевий термін подання заявок на допомогу при купівлі був 31 жовтня, і покупці повинні юридично заповнити до 31 березня, коли він офіційно закінчується.


Leave a Comment