Уряд створить апеляційні комісії для розгляду скарг користувачів соціальних мереж

Уряд Союзу створить апеляційні комісії для вирішення скарг, які користувачі можуть мати проти платформ соціальних мереж, таких як Twitter і Facebook про розміщення спірного контенту після поправок до нових ІТ-правил, повідомили у понеділок у Верховному суді Делі.

Подання було подано судді Яшванту Вармі, який розглядав серію петицій щодо призупинення та видалення облікових записів кількох користувачів соціальних мереж, у тому числі користувачів Twitter.

Додатковий генеральний соліситор Четан Шарма, який представляє Центр, подав до суду повідомлення від 28 жовтня, згідно з яким до Правил інформаційних технологій (Рекомендації щодо посередництва та Кодекс етики цифрових медіа) 2021 року було введено певні змінені правила.

“Те саме взято до протоколу. Нехай ця партія буде виставлена ​​на додаткове слухання 6 лютого”, – сказав високий суд.

Після правила 3 ​​Правил ІТ було додано правило 3A, яке говорить «Подання апеляції до апеляційного комітету(ів) скарг», — йдеться в офіційному повідомленні, виданому Міністерством електроніки та інформаційних технологій (MeitY).

Згідно з новим правилом, центральний уряд повинен шляхом повідомлення створити один або кілька Апеляційних комітетів із розгляду скарг протягом трьох місяців із дати набрання чинності Правилами внесення змін до ІТ 2022 року.

«Кожний Апеляційний комітет із розгляду скарг складається з голови та двох постійних членів, призначених центральним урядом, з яких один має бути членом за посадою, а двоє — незалежними членами. Будь-яка особа, яка постраждала від рішення спеціаліста з розгляду скарг, може віддати перевагу оскарження до Комітету з розгляду скарг протягом тридцяти днів з дати отримання повідомлення від спеціаліста з розгляду скарг”, – йдеться в повідомленні.

Далі в ньому йдеться: «Комітет з розгляду скарг розглядає таку апеляцію оперативно та докладає зусиль, щоб остаточно вирішити апеляцію протягом тридцяти календарних днів із дати отримання апеляції. Розглядаючи апеляцію, якщо Апеляційний комітет вважає за необхідне , він може звернутися за допомогою до будь-якої особи, яка має необхідну кваліфікацію, досвід і знання в даній справі».

До цього правила додано, що Апеляційний комітет із розгляду скарг запровадить механізм вирішення спорів онлайн, у якому весь процес оскарження, від подання апеляції до її рішення, має здійснюватися в цифровому режимі. Кожне розпорядження, ухвалене Апеляційним комітетом скарг, має виконуватися відповідним посередником, а звіт про це має бути завантажений на його веб-сайт.

17 серпня Верховний суд надав Центру час, щоб повідомити, чи розробляє він будь-які нормативні акти, що регулюють питання деплатформування користувачів із соціальних мереж.

Раніше старший радник однієї з платформ соціальних медіа сказав, що якщо такі вказівки будуть сформульовані, сферу провадження в суді можна орієнтувати відповідно.

У своїй заяві під присягою, поданій в одній із справ проти призупинення дії облікового запису позивача в Twitter, Центр зазначив, що свобода і свобода людини не можуть бути «підстережені або викинуті нанівець у потоці соціального та технологічного прогресу», а платформи соціальних мереж повинні поважати основні права громадян і відповідають Конституції Індії.

У ньому сказано, що платформи соціальних мереж не повинні видаляти сам обліковий запис або повністю призупиняти його в усіх випадках, а повна деплатформенність суперечить духу статей 14 (рівність перед законом), 19 (свобода слова та вираження поглядів) і 21 ( захист життя та особистої свободи) Конституції Індії.

Стверджуючи, що він є хранителем основних прав користувачів у кіберпросторі, уряд заявив, що обліковий запис у соціальних мережах може бути призупинено або деплатформено лише в таких випадках, як інтереси суверенітету, безпеки та цілісності Індії, дружні відносини з іноземними державами чи громадський порядок або згідно з ухвалою суду або якщо вміст є грубо протизаконним, наприклад, сексуальне насильство.