Усе, що вам потрібно знати про запас ходу електромобіля та стан акумулятора

Коли ви вибираєте електромобіль для покупки чи оренди, запас ходу є одним із найважливіших показників, які слід враховувати, щоб переконатися, що ви купите правильний автомобіль.

Незалежно від того, чи зможете ви легко доїхати на роботу й назад, дістатися до наступного порту зарядки електромобіля чи в кінцевому підсумку вам доведеться викликати спеціалізовану службу поломки електромобілів, щоб зарядити ваш автомобіль на узбіччі, щоб ви могли Досягти його додому буде залежати від діапазону автомобіля, який ви виберете.

Однією з найважливіших речей, яку слід враховувати, є те, що електромобілі не можуть проїхати так далеко, як традиційні автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння, перш ніж їх потрібно буде «заправити» або зарядити акумулятор. Через це запас ходу та зарядка батареї були одними з найбільш обговорюваних і ретельно досліджуваних аспектів електромобілів з моменту їх появи на ринку.

Як далеко ви можете подорожувати з повним зарядом?

Коли батарея повністю заряджена, електромобіль може проїхати набагато далі, ніж ви думаєте. І оскільки електромобілі стають дедалі популярнішими та постійно вдосконалюються та доопрацьовуються, ви побачите, що нові моделі часто можуть працювати набагато далі на одному заряді порівняно з моделями минулого. Коли справа доходить до отримання електромобіля, який відповідає вашим потребам щодо відстані, яку він може проїхати на повному заряді, тепер для водіїв доступний великий вибір, ніж будь-коли.

Деякі електромобілі доступні в різних варіантах із різним часом запасу ходу через різні розміри акумуляторів, які ви можете вибрати. Сьогодні все більше електромобілів здатні проїхати понад двісті миль на одному заряді, причому деякі проїжджають понад триста миль без необхідності зупинятися та підключатися до електромережі.

Скільки миль можна отримати після повної зарядки?

Здебільшого сучасні електромобілі сьогодні можуть проїхати від ста п’ятдесяти до трьохсот миль на повному заряді акумулятора. Це, як правило, пропонує достатньо для багатьох водіїв, у тому числі для тих, хто регулярно подорожує як на більші, так і на коротші відстані. Запас ходу електромобіля залежить від розміру батареї, а також кількох інших факторів, таких як аеродинаміка та розмір самого автомобіля. Ефективність обігріву акумулятора та зовнішня температура також можуть впливати на те, скільки миль ви можете проїхати на одному заряді свого електромобіля. Наприклад, ви, ймовірно, отримаєте довший запас ходу влітку, коли автомобіль не споживає стільки енергії для нагрівання.

Як довго працює акумулятор електромобіля?

Як і будь-яка інша батарея в акумуляторних пристроях, якими ви можете користуватися на регулярній основі, як-от смартфони, ноутбуки та планшети, з часом батарея у вашому електромобілі почне дегенерувати та втрачати деяку ефективність. Майже всі електромобілі, які є на сьогоднішній день, мають літій-іонний акумулятор, який є основним силовим агрегатом автомобіля. Оскільки ці батареї заряджаються, а потім втрачають заряд під час використання, вони природним чином руйнуються з часом і зрештою їх потрібно буде замінити. Однак це не повинно викликати занепокоєння у тих, хто збирається придбати чи взяти в лізинг електромобіль, оскільки він справді служить довго – близько десяти років і більше – за умови належного обслуговування та догляду.

Як часто потрібно заряджати акумулятори електромобілів?

За даними Міністерства транспорту Великобританії, середньостатистичний автомобіль проїжджає близько 7500 миль на рік. Якщо ви середній водій з точки зору кількості миль, які ви долаєте на своєму автомобілі на рік, то, ймовірно, ви проїжджаєте трохи менше двадцяти миль на день або сто п’ятдесят миль на тиждень. З електромобілем із дещо меншим запасом ходу (приблизно 150 миль) водієві із середнім пробігом зазвичай потрібно буде заряджати батарею лише раз на тиждень, або деякі можуть віддати перевагу заряджати батарею частіше протягом коротших періодів часу. Експерти радять заряджати акумулятор електромобілів потроху і часто, підтримуючи рівень заряду між 20 і 80 відсотками в будь-який момент часу, щоб зберегти його. Щоб дізнатися більше, прочитайте посібник із тривалості.

Чи можете ви збільшити запас ходу свого електромобіля?

Як і будь-який інший транспортний засіб, запас ходу та ефективність вашого електромобіля залежать від ваших звичок водіння. Це може бути те, до чого вам досить легко звикнути, якщо ви деякий час їздили на традиційному автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння, оскільки кожен водій знає, що спосіб водіння може мати значний вплив на використання палива. Чим швидше ви рухаєтеся, особливо якщо ви досягаєте швидкості понад шістдесят п’ять миль на годину, тим швидше почне зменшуватися заряд вашої батареї внаслідок збільшення тиску та опору коченню.

Використання функції рекуперативного гальмування, яка сьогодні використовується в більшості сучасних електромобілів, також допоможе вам довше зберегти запас ходу. Цей тип гальмування уповільнює автомобіль, коли ви знімаєте ногу з педалі газу, тому не потрібно натискати педаль гальма. У результаті кожного разу, коли ви сповільнюєте автомобіль, виробляється електроенергія, яка накопичується в акумуляторі. Хоча до рекуперативного гальмування може знадобитися деякий час, якщо ви їздили на традиційному автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння, використання його якомога частіше може допомогти вам довше продовжувати рух вашого електромобіля.

Догляд за акумулятором у вашому електромобілі

Згідно з дослідженням здоров’я акумулятора, проведеним Geotab, доцільно налаштувати автомобіль на зарядку лише на 80%, а не на 100%. Це досить легко зробити з більшістю електромобілів сьогодні. Хоча час від часу заряджання до 100% може виконуватися в ті дні, коли ви збираєтеся подорожувати на більшу відстань, ніж зазвичай, і вам знадобиться додатковий запас ходу, підтримання заряду на рівні 80% може змінити ситуацію, коли це станеться. для збереження здоров’я батареї та забезпечення її довшої роботи.

Як впоратися з тривогою про запас як новий водій EV

Тривога запасу ходу — це страх, який ви можете відчути, коли вперше придбаєте електромобіль і звикнете до нього. Якщо ви боїтеся, що акумулятор розрядиться, коли ви в дорозі, і вам не вистачить заряду, щоб дістатися до пункту призначення, ви не самотні. Однак хороша новина полягає в тому, що більшість водіїв електромобілів виявляють, що як тільки вони мають електромобіль і звикнуть до його керування, з часом ви будете відчувати цю тривогу все рідше. Заряд акумулятора розряджається не дуже часто, і якщо ви розумієте можливості свого акумулятора, вам не варто хвилюватися.

Якщо ви плануєте перейти на електромобіль, важливо розуміти акумулятори, запас ходу та те, як забезпечити достатній заряд вашого автомобіля, щоб дістатися туди, куди ви збираєтеся.


Leave a Comment