У віці 90 років помер колега Торі лорд Янг, «містер підприємець з Уайтхолла» в кабінеті Тетчер

Колега Торі, якого вважали «фаворитом» колишнього прем’єр-міністра Маргарет Тетчер і відповідального за багато стартапів і ініціатив для підтримки підприємців, помер у віці 90 років.

Лорд Девід Айвор Янг із Ґраффема був владним бізнесменом, який використав свої неабиякі таланти в Сіті як міністр в уряді пані Тетчер.

Представник Консервативної партії підтвердив смерть ера, який став держсекретарем з питань зайнятості в 1985 році, перш ніж був призначений держсекретарем з питань торгівлі та промисловості після виборів 1987 року.

На останньому відділі він залишив приголомшливе враження, що хоче керувати своїм відділом як приватним підприємством, і швидко здобув репутацію «містера підприємця з Уайтхолла».

Іноді його називають фаворитом пані Тетчер, лорд Янг почав свій підйом у політиці як голова комісії з кадрових питань і був призначений членом Палати лордів у 1984 році.

Вона так любила лорда Янга, що місіс Тетчер якось сказала: «Інші люди приходять до мене з проблемами. Девід Янг приходить до мене зі своїми досягненнями».

Журналісти замінили останнє слово на «рішення», і народився поширений міф.

У кабінеті міністрів, як і в бізнесі, лорд Янг рідко відмовлявся від виснажливої ​​рутини міжнародних поїздок – і його вважали людиною для розігріву для UK plc.

Лорд Янг був людиною, яка «доводила все до кінця», йому не подобалося, щоб політичні тонкощі та протокол заважали тому, що він вважав цілком здоровою та почесною діловою практикою.

І все ж, незважаючи на його присутність як ключову фігуру в Кабінеті міністрів під час серії приватизацій пані Тетчер у 1980-х роках, колега все ж пізніше атакувала рішення уряду Джона Мейджора приватизувати British Coal і British Rail.

У 1985 році він став держсекретарем з питань зайнятості, а після виборів 1987 року був призначений міністром торгівлі та промисловості.

Пізніше він обіймав посаду радника з питань бізнесу прем’єр-міністра від Консервативної партії Девіда Кемерона, продовжуючи зберігаючи головний інтерес до освіти та зайнятості молоді.

Один із радників, призначених Янгом, Річард Елвін, засновник групи Capital Business Media – власників Business Matters, розповів про час, який він працював у раді представників сектору малого та середнього бізнесу Великобританії, сказавши: «Лорд Янг, якому на той час було близько 70 років, у нього було більше енергії, ентузіазму та лазерної спрямованості на відкриття бізнесу, ніж у багатьох присутніх, які були на третину його віку».

(Л-П) Засновник Tech City Ерік Ван дер Клей, TV Dragon Джеймс Каан, Річард Елвін, Лорд Янг і засновник Starling Енн Боден

«Коли ви щось запропонували, він провів початкове ядро ​​через три або близько того фази розробки і зміг побачити, чи ідеї мають пробіг чи не досягнуть бажаного довгострокового бажаного ефекту за лічені хвилини. Були також випадки, коли він передавав ідеї, які він схвалив для мандаринів Уайтхолла, Девіда Кемерона чи тодішнього канцлера Джорджа Осборна, які були відхилені, і він повертався та пояснював, чому ідеї були відхилені, той факт, що він не погоджувався, і чому нам потрібно подивіться на проблему з іншої точки зору, щоб отримати її схвалення».

Серед інших інвестицій Янг також працював головою та інвестором-засновником у програмному забезпеченні як сервісному бухгалтерському бізнесі KashFlow, заснованому Дуейном Джексоном, якого вигнали зі школи в 15 років, а через п’ять років заарештували в Атланті, штат Джорджія, за торгівлю людьми. 6500 таблеток екстазі, відсидів два роки у в’язниці у Великобританії.

У 2013 році, коли бізнес було продано програмній компанії IRIS за 150 мільйонів фунтів стерлінгів, Янг сказав: «Коли я підтримував бізнес сім років тому, я бачив, що вони пропонують щось справді революційне для малого бізнесу. Об’єднавшись з IRIS, вони тепер можуть поширювати свою продукцію у всьому світі, маючи всю маркетингову та технічну підтримку, яку може надати більший бізнес».

Почувши повідомлення про смерть лорда Янга, Джексон написав у Твіттері: «Вчора я написав у соціальних мережах, що минуло 20 років, як я вийшов із в’язниці. Успіх, якого я досяг відтоді, значною мірою завдяки підтримці та керівництву мого друга, голови та наставника @TheLordYoung. Дуже сумно чути про його смерть”

Протягом наступних десятиліть лорд Янг залишався впливовим і добре поважаним голосом у бізнесі та політиці, працюючи радником з питань бізнесу прем’єр-міністра від Консервативної партії Девіда Кемерона, а також був удостоєний у 2015 році призначенням членом Ордена почесних товаришів.

Але його повернення до жорсткої політики не завжди проходило гладко, і він був змушений на короткий час залишити свою роль консультанта після того, як припустив, що низькі процентні ставки під час рецесії означали, що багато людей «ніколи не мали цього добре’.

Пізніше він повернувся як радник, і це призвело до створення Start Up Loans Company, The Careers & Enterprise Company, Growth Vouchers і Small Business Charter.

Він захищав підприємців і підприємництво, а особливо наступне покоління засновників і працівників. На заході ви могли побачити його таким же захопленим і розважаним колегою з царства, як і молодим студентом. Він міг спочивати на лаврах десятиліття тому. Натомість він просто продовжував.

І незважаючи на те, що він пішов у відставку на початку 2022 року, він продовжував брати участь у публічних дебатах своєю останньою статтею для газети The Telegraph, опублікованою 7 грудня.

Колишній міністр кабінету міністрів Брендон Льюїс був серед тих, хто віддав данину пам’яті лорду Янгу, написавши у Twitter: «Такі сумні новини. Чудовий чоловік, у якого завжди був час для нових депутатів і недосвідчених міністрів, щоб поколупати йому голову».


Leave a Comment