У компанії TuSimple, що займається безпілотними вантажівками, скорочуються звільнення • TechCrunch

За даними The Wall Street Journal з посиланням на «людей, знайомих із цією справою», компанія з виробництва автономних вантажних перевезень TuSimple планує скоротити частину своєї робочої сили, можливо, вже цього тижня.

У той час як Journal повідомляв, що звільнення може торкнутися принаймні половини робочої сили TuSimple, власне джерело TechCrunch, знайоме з цим питанням, повідомило, що ця цифра невірна, але не хоче говорити більше. Це може бути ближче до 15%, згідно з онлайн-форумами, деякі з яких припускають, що тут відбувається телефонна гра (наприклад, 15 звучить як 50).

Розмови про звільнення в TuSimple тривають тижнями, особливо після завершення угоди TuSimple з Navistar щодо спільної розробки спеціально побудованих автономних напіввантажівок. TuSimple скасував пропозиції стажерам приєднатися до компанії, а публікації на LinkedIn і Blind згадували про «великі звільнення».

Хоча кількість співробітників, яких планується звільнити, досі невідома — у TuSimple наразі працює близько 1430 штатних працівників у всьому світі — не дивно, що чергова технічна компанія скорочується внаслідок макроекономічних перешкод і внутрішніх драм.

Цього року TuSimple зазнало кількох змін у керівництві. Генеральний директор Чен Лу, якого в березні попросили піти з посади консультанта, знову зайняв цю посаду минулого місяця. Його попередник і засновник TuSimple Сяоді Хоу був звільнений після внутрішнього розслідування, яке показало, що певні співробітники мали зв’язки та ділилися конфіденційною інформацією з Hydron, підтримуваною Китаєм компанією з перевезення вантажівок на водневих двигунах. Компанія все ще стикається з кількома федеральними розслідуваннями, пов’язаними з її відносинами з Hydron.

Ціна акцій TuSimple також різко впала цього року, впавши на 95,63% порівняно з січнем, і компанія зіткнулася з втратою довіри інвесторів після аварії однієї з її вантажівок у квітні. Будучи компанією, що розробляє новітні технології, TuSimple важко отримати прибуток, достатній для покриття витрат готівки. У третьому кварталі TuSimple повідомила про збитки в розмірі 113 мільйонів доларів США при доході в 2,7 мільйона доларів — дохід від перевезення вантажів для вантажовідправників у вантажівках, за кермом яких був оператор безпеки.

«Як і кожна технологічна та безпілотна компанія, ми ретельно вивчаємо наші витрати та те, як узгодити це з нашою стратегією», — сказав Лу TechCrunch.

WSJ повідомило, що TuSimple планує скоротити свою роботу зі створення систем автономного керування та тестування автономних вантажівок на дорогах загального користування в Арізоні та Техасі, твердження, яке Лу спростував TechCrunch. У результаті джерела повідомили журналу, що команди, залучені до операцій TuSimple у Тусоні та алгоритмів програмного забезпечення для автономного керування, будуть скорочені.

Деякі з неминучих звільнень можуть виникнути через команди, відповідальні за спільне будівництво вантажівок з Navistar. Однак джерело, знайоме з цією справою, повідомило TechCrunch, що TuSimple планує замінити Navistar новим OEM-партнером.

Джерела повідомили WSJ, що очікують, що звільнення почнуться у вівторок, і що TuSimple повідомила, що офіси співробітників будуть закриті у вівторок і середу.

Канарка у вугільній шахті

Стажери, чиї пропозиції приєднатися до компанії були скасовані, а також поточні співробітники TuSimple згадували про звільнення в компанії на LinkedIn і Blind.

«Під впливом сьогоднішніх масових звільнень у TuSimple мою пропозицію про повернення в якості інженера-дослідника було скасовано», — написав на початку цього місяця колишній стажист, який працював у TuSimple з червня по вересень.

У відповідь на запит на Blind людиною, яка нещодавно брала інтерв’ю в компанії, один співробітник TuSimple 5 грудня прокоментував: «Зараз ми переживаємо величезні звільнення. Запаси найнижчі за весь час. Немає чіткого шляху до заробітку грошей». Ця особа також сказала, що моральний дух персоналу «досить низький».

Це почуття відображається в інших коментарях у профілі TuSimple Blind. Останній огляд компанії, датований 6 грудня, називається «ніколи не довіряйте цій компанії». Співробітник, інженер програмного забезпечення, сказав, що професіонал роботи в TuSimple — це компанія, яка «надає[s] ти з галюцинацією, що [it] може вдатися». Мінуси були перераховані як токсична культура, жахливий генеральний директор, відсутність прибуткового продукту та масові звільнення на шляху.

Хоча сліпі пости анонімні, компанія повідомила TechCrunch, що її спільнота складається з перевірених професіоналів. Нікому не дозволяється публікувати дописи, якщо вони не підтверджені як поточний працівник даного робочого місця за допомогою своєї робочої електронної пошти.

Leave a Comment