У листопаді інвестиції в PE/VC впали на 42% до 4 млрд доларів

Інвестиції фондів прямих і венчурних капіталів скоротилися на 42% у річному обчисленні до 4 мільярдів доларів у листопаді, йдеться у звіті в п’ятницю.

Однак у порівнянні з жовтнем інвестиції зросли на 18%, йдеться у звіті галузевого лобі IVCA та консалтингової компанії EY, додаючи, що це друге послідовне зростання місячних інвестицій.

«Значний розрив у спредах пропозиції/пропозиції був головним фактором, який уповільнював діяльність із закриття угод у 2 кварталі (квітень-червень) і 3 кварталі 22 (липень-вересень), в результаті чого великі угоди були відкладені, а компанії збирали менші раунди для мінімізації розведення”, – сказав партнер EY Вівек Соні.

За кількістю угод 88 угод у листопаді були на 15% меншими, ніж у минулому році, і на 13% вищими, ніж у жовтні.

Якщо дивитися з точки зору типу угоди, викуп був найвищим за вартістю в листопаді – 1,8 мільярда доларів США за чотирма угодами порівняно з 1,5 мільярда доларів США, інвестованими в п’ять угод за той же період минулого року.

З галузевої точки зору, інфраструктура була на вершині в листопаді, завдяки інвестиціям у чисту енергію, з інвестиціями в PE/VC на суму 1,6 мільярда доларів США за шістьма угодами.

Соні сказав, що потреба компаній зі списку Fortune 500 у стійкості ланцюга поставок є вагомим аргументом на користь індійського виробництва, і великі глобальні менеджери активів, схоже, віддають перевагу Індії, коли вони переглядають розподіл своїх ринків, що розвиваються, що є хорошим передвістям для інвестиційної діяльності в майбутньому.

Зростання стурбованості глобальною рецесією, зміна політики Китаю щодо COVID-19 і геополітичний клімат залишаються трьома головними ризиками, сказав він.

У листопаді було зафіксовано 29 виходів на суму 1,8 мільярда доларів порівняно з 15 такими угодами в жовтні, які склали 1,6 мільярда доларів, а в листопаді минулого року – 3,1 мільярда доларів за 21 угодою.

Він зафіксував загальний збір коштів у розмірі 1,9 мільярда доларів порівняно з 610 мільйонами доларів, зібраними в листопаді минулого року, причому 500 мільйонів доларів Kotak Investment Advisors для свого 13-го фонду нерухомості є найбільшим.