У той час як у Amazon був важкий рік, AWS залишається надійною дійною коровою • TechCrunch

Ще в березні У 2020 році, коли світ закрився, Amazon став популярним онлайн-магазином у світі. Коли люди не могли виходити зі своїх домівок, стало необхідно, щоб товари приходили до них, і Amazon процвітав. Гроші влилися в його скарбницю, курс його акцій різко злетів, і він найняв, як божевільний, і побудував склади, щоб відповідати зростаючому попиту.

Згідно з даними Statista, у першому кварталі 2020 року компанія почала пандемію з приблизно 840 000 співробітників. До першого кварталу 2022 року в ній працювало понад 1,6 мільйона працівників. Проблема полягала в тому, що коли пандемія послабила контроль над громадським життям, люди перестали купувати все онлайн і повернулися до звичайної роздрібної торгівлі.

Генеральний директор Amazon Енді Джессі, здається, розуміє, що ринок змінився, і він змушує своїх менеджерів шукати можливості скоротити витрати та скоротити операційні витрати, чим займаються багато великих організацій у період великої економічної невизначеності.

Зусилля Amazon включали, якщо звіти точні, скорочення до 10 000 робочих місць у найближчій перспективі, щоб компенсувати наймання, яке відбулося під час піку пандемії.

З точки зору акцій, за даними CNBC, компанія відмовилася від майже всіх прибутків, отриманих через пандемію, втративши цього року майже 50% своєї вартості. Це означає, що Джефф Безос трохи менш багатий, ніж був колись, а його колишня Маккензі Скотт має трохи менше, щоб роздати. Тим часом Джессі має набагато більше головних болів і потребує скорочення операційних витрат.

Незважаючи на все це, AWS, хмарне відділення Amazon, яким керував Джессі до того, як його підвищили до головного офісу, продовжує працювати на тому ж високому рівні, що й завжди. Але навіть AWS повідомила про уповільнення в третьому кварталі, оскільки компанії намагалися скоротити витрати на хмару.

Візьміть до уваги, що в третьому кварталі 2022 року, останньому звітному кварталі, дохід від AWS сягнув 20,5 мільярда доларів США, що нижче 21,1 мільярда доларів, як очікували аналітики. Це може здатися небагато, але хмарні обчислення були однією з небагатьох сфер надзвичайного зростання, тому промах був великою проблемою.

Тим не менш, ви не можете випускати з уваги той факт, що зараз AWS має намір стати бізнесом з оборотом у 80 мільярдів доларів, тож це не те, про що варто ламати голову, і консенсус полягає в тому, що хмарний бізнес все ще має багато простір для зростання, незважаючи на зовнішні макроекономічні умови.

Іншими словами, з AWS, ймовірно, все буде добре, незважаючи на проблеми з валютою, уповільнення зростання чи очікування клієнтами лише помірного збільшення витрат на ІТ у новому році. Джессі, можливо, доведеться скоротити витрати всієї компанії, але, ймовірно, AWS буде здебільшого звільнена від цього.

Leave a Comment