У 2023 році британські МСП зіткнуться з серйозними інвестиційними проблемами

З Новим роком приходять амбітні бізнес-цілі та пропозиції. Проте нове дослідження попереджає про значні інвестиційні проблеми, які власники малого та середнього бізнесу у Великобританії не мають іншого вибору, окрім як зіткнутися прямо у 2023 році.

Прогноз МСП щодо інвестицій наступного року далеко не позитивний:

  • Хоча британські МСП інвестували в середньому 565 000 фунтів стерлінгів у 2022 році, це було значно менше, ніж заплановані інвестиції у 710 000 фунтів стерлінгів через нестабільну економіку – без втручання інвестиції наступного року могли б бути навіть меншими;
  • Підприємства мають і продовжуватимуть боротися з вартістю палива, зростанням вартості сировини, робочої сили та транспорту, труднощами з наймом і утриманням персоналу, проблемами глобального ланцюжка поставок і високими податками;
  • Майже третина відклали розширення своєї робочої сили цього року, 29% створили грошові резерви на непередбачений випадок, а 26% скоротили чисельність персоналу або не замінюють працівників, які пішли, завдаючи шкоди можливостям зростання в першому кварталі 2023 року;
  • Крім того, дві третини відклали плани щодо покращення енергоспоживання для бізнесу: 20% відклали встановлення сонячних панелей, 18% відклали модернізацію освітлення та 17% призупинили плани щодо покращення опалення, вентиляції та кондиціонування повітря через триваючу невизначеність у Великобританії. економіка.

Кріс Багулі, корпоративний керуючий директор компанії Together, сказав: «Ретельне та пряме втручання уряду для фінансової підтримки амбіцій зростання британських малих і середніх підприємств наразі є малозначним. Оскільки економісти CBI вже прогнозують, що рецесія у Великій Британії триватиме до кінця наступного року, а побоювання щодо «стагфляції» зростають, картина на 2023 рік далеко не позитивна.

«Наше дослідження чітко показує, як сильно постраждали бізнес-лідери цього року, і багато їхніх проблем ще не досягли свого піку. Кожного дня компанії по всій країні намагаються звести кінці з кінцями, не кажучи вже про час чи можливості для розвитку.

«Оскільки до Нового року залишилося всього кілька днів, довгострокового плану щодо того, як уряд підтримуватиме британські компанії та підприємців, досі немає. Це лише посилить побоювання щодо можливості досягти амбіцій зростання наступного року, і може призвести до того, що багато хто не матиме іншого вибору, окрім як прийняти дуже важкі рішення до кінця року».


Leave a Comment