Фанати Тейлор Свіфт подають до суду на Ticketmaster: Чи перешкодить Девід Голіафу?

Шанувальники ікони поп-культури Тейлор Свіфт — сила, з якою потрібно рахуватися. ЗМІ добре знають, до якої довжини Swifties, як називають себе шанувальники Swift, йдуть, щоб побачити свою улюблену зірку. Що ж, справа дійшла до голови, коли Ticketmaster зірвав продаж майбутнього туру Eras Tour автора пісень. Розлючені шанувальники Тейлор Свіфт подали до суду на Ticketmaster, стверджуючи, що платформа продажу квитків використовує шахрайські методи.

Понад два десятки Swifties з понад 13 штатів США зібралися разом і подали скаргу до Вищого суду округу Лос-Анджелес 2 грудня. Позивачі стверджують, що монополія Ticketmaster на первинному та вторинному ринках призвела до шахрайства на шкоду споживачу.

Тур «Ера Тейлор Свіфт» розпочнеться у 2023 році. (Тейлор Свіфт під час свого шоу в Бразилії; авторство зображення – Shutterstock)

Фанати Тейлор Свіфт Сью Тікетмастер

У листопаді Swifties зупинявся на веб-сайті Ticketmaster годинами, а іноді й днями, щоб отримати доступ до квитків, на які вони попередньо зареєструвалися. Але, на жаль, нічого не було. Деякі вболівальники скаржилися, що в один момент квитки на Eras Tour були в їх кошику, а в наступний момент вони були доступні на вторинному ринку за ціною втричі. Сказати, що вони були в люті, — нічого не сказати.

  • Тоді Ticketmaster скасував продаж для широкої публіки, посилаючись на «надзвичайно високий попит» і «недостатній запас квитків».
  • Swifties звернулися до соціальних мереж, щоб висловити свій гнів через колосальне безгосподарність, яке призвело до цього фіаско. Повідомляється, що деякі квитки досягали 20 000 доларів за штуку.
  • Через день після фіаско Live Nation Entertainment, материнська фірма Ticketmaster, вибачилася перед Swifties за досвід. Генеральний директор Live Nation зазначив, що він розуміє, чому вболівальники перенесли свої скарги в соціальні мережі, і що вони повинні «вирішувати це щодня».

Швидка негативна реакція привернула увагу ЗМІ, а також члена Конгресу Нью-Йорка Александрії Окасіо-Кортез, яка написала у Twitter, щоб поділитися своїми думками.

Оскільки шанувальники Тейлор Свіфт подають до суду на Ticketmaster, вони хочуть підкреслити, наскільки монополія компанії дозволила їй нав’язувати вищі ціни для шанувальників на ринку передпродажу, продажу та перепродажу. Контролюючи всі аспекти продажу квитків, пов’язані з The Eras Tour, фанати не мали іншого вибору, окрім як скористатися сайтом.

У позові сказано: «Ticketmaster — це монополія, яка зацікавлена ​​лише в тому, щоб отримати кожен долар, який вона може отримати, у захопленої громадськості».

Далі йдеться: «Антиконкурентна поведінка відповідача завдала і продовжуватиме завдавати суттєвої шкоди шанувальникам Тейлор Свіфт, а також конкуренції на ринку продажу квитків і вторинному ринку послуг з продажу квитків».

Swifties вимагають штрафу в розмірі 2500 доларів за кожне порушенняякі можуть досягати мільйонів, оскільки натовпи шанувальників не отримали квитки й були змушені чекати.

Фанати звинуватили Live Nation у навмисному введенні фанів в оману, надавши коди майже 1,4 мільйонам перевірених шанувальників, незважаючи на недостатню кількість інвентарю. «Ticketmaster навмисно надав коди, коли не міг задовольнити вимоги», — зазначається в позові Swifties.

Позов Swifties
Шанувальники Тейлор Свіфт з 15 штатів подали позов проти Ticketmaster після фіаско з квитками на Eras Tour. (Плакат для туру The Eras Tour Тейлор Свіфт; авторство зображення – TaylorSwift/Instagram)

Ticketmaster і монополія на квитки на концерти

Поразка з квитками викликала гнів у всіх, від законодавців до фанатів, які закликали до безладної економії, пов’язаної з квитками на концерти.

Позов Swifties підкреслює шкоду, яку зазнає суспільство, коли одна компанія проникає своїми щупальцями в усі аспекти певного ринку. Підраховано, що Ticketmaster контролює майже 90% ринку квитків.

  • Ще в березні, задовго до фіаско Тейлор Свіфт, Сенатори США Річард Блюменталь (D-CT) і Емі Клобучар (D-MN) звернулося в управління юстиції (DOJ) розслідувати порушення антимонопольного законодавства Live Nationоскільки їхні постійно зростаючі збори негативно вплинули на споживачів.
  • Сенатори написали Міністерству юстиції, оскільки Ticketmaster погоджувався стягувати непомірні комісії зі споживачів, підкуповуючи конкуренцію, не залишаючи артистам і шанувальникам іншого вибору, окрім як проходити через них, щоб влаштувати заходи.
  • Live Nation звинуватили в стягуючи майже 75% від номінальної вартості квитка на концерт у вигляді зборів за обробку. Занепокоєні сенатори написали Міністерству юстиції про агресивну тактику компанії, яка майже усунула конкуренцію, оскільки продовжує отримувати непристойні прибутки, стягуючи з клієнтів завищені ціни.

«Ми закликаємо Департамент розслідувати стан конкуренції в індустрії живих розваг і продажу квитків, включно з будь-якими потенційними антиконкурентними та антиспоживчими діями Live Nation, і вжити відповідних заходів для забезпечення виконання антимонопольного законодавства та відновлення конкуренції. на ці важливі ринки», – написали Блюменталь і Клобучар помічнику генерального прокурора Міністерства юстиції з антимонопольного відділу Джонатану Кантеру.

У листі продовжується: «Ми глибоко стурбовані тим, що минулі заходи Департаменту та узгоджені засоби правового захисту в цій галузі не змогли належним чином сприяти та захистити конкуренцію на ринках живих розваг та продажу квитків».

Наприкінці листопада Міністерство юстиції визнало, що почало антимонопольне розслідування щодо власника Ticketmaster, щоб перевірити, чи правдиві заяви про зловживання компанією своєю владою в багатомільярдній музичній індустрії.

Оскільки шанувальники Тейлор Свіфт подають до суду на Ticketmaster, вони очікують, що ще більше розлючених Swifties приєднаються до справи та висвітлять нестримні зловживання, поширені в музичній індустрії.

Піднесення Ticketmaster

З 1982 по 1998 рік Фред Розен був генеральним директором Ticketmaster і був генієм у своїй справі. Угоди, які він зламав, заклали основу для недоторканної монополії Ticketmaster на арені продажу квитків.

Коли Фред Розен був генеральним директором, він звернувся до закладів і промоутерів і запропонував подвоїти комісію за послуги на квитки на подію. У той час заклади активно намагалися знизити плату за послуги, щоб більше шанувальників могли дозволити собі відвідати подію.

Але Розен переміг їх, підсолодивши угоду. Він пообіцяв поділитися з ними доходами, якщо вони погодяться підписати контракт з Ticketmaster. Майже 80% великих закладів підписують ексклюзивні угоди з компанією.

Ніхто не міг передбачити, яку шалену владу матиме Ticketmaster у наступні роки. Його злиття з промоутером подій Live Nation у 2010 році зробило його практично недоторканним.

сьогодні, Live Nation володіє концертними майданчиками, системами продажу квитків, рекламою турів і компанією, що займається потоковими розвагамиВіпс. Ці фактори допомогли йому стати найвищим авторитетом, коли справа доходить до визначення цін і диктування умов проведення заходів.

Протягом багатьох років компанія зіткнулася з численними судовими позовами, серед іншого, звинувачуючи в фіксації цін, високих зборах і антиконкурентній поведінці.

Темна сторона монополій

Монополії пригнічують інновації та заохочують підвищення цін.

Як гідних конкурентів немає, Продавці на монопольному ринку керують бізнесом відповідно до своїх примх і фантазій.

Покупці не можуть змінити компаніюоскільки у них немає інших варіантів на ринку.

Оскільки монополії стикаються з нееластичним попитом, споживачі можуть бути змушені викласти набагато більше ніж вони можуть собі дозволити.

Галузеві аналітики сподіваються, що судовий позов Swifties принесе певне вкрай необхідне регулювання на ринку продажу квитків.

Leave a Comment