Цей рік у техніці був схожий на симуляцію • TechCrunch

Цього року в техніці сталося занадто багато, і дуже мало з цього мало сенс. Це було так, ніби нами керував генератор випадкових чисел, який би диктував примхи технологічної індустрії, що призвело до кількох «найбільших новин року», які відбувалися протягом місяця, усі повністю відключені одна від одної.

Я не можу перестати думати про дуже гарний твіт, який я бачив минулого місяця, який втілив у собі абсурдність року — це було щось на кшталт: «Meta звільнила 11 000 людей, і це лише третя найбільша технічна історія тижня. » Зазвичай гігант соціальних медіа, який звільняє 13% своєї робочої сили, легко став би головною новиною тижня, але це був момент, коли FTX збанкрутувала, і всі видавали себе за корпорації в Twitter, тому що чомусь Ілон Маск не продумав, як все буде розвиватися. жахливо неправильно, якщо хтось міг купити синій чек. О, гарні часи.

Коли я кажу, що таке відчуття, ніби ми живемо в симуляції, я маю на увазі те, що інколи я чую про останні новини технологій і відчуваю, ніби хтось кинув кілька слів у капелюх, вибрав кілька і спробував з’єднати крапки. Звичайно, це не те, що відбувається насправді. Але чи повірили б ви мені в січні, якби я сказав вам, що власник Twitter Ілон Маск опитував користувачів, щоб вирішити, що він скасує блокування Дональда Трампа?

Ці абсурдні події в техніці мають наслідки. Обвал криптовалюти, як-от банкрутство FTX і скандал із UST, завдали шкоди реальним людям, які інвестували значні суми грошей у щось, що, на їхню думку, було гарною інвестицією. Смішно подумати про те, як би ви відреагували десять років тому, якби вам хтось сказав, що Meta (о, так, так зараз називається Facebook) щоквартально втрачає мільярди доларів на створення технології віртуальної реальності, яка, здається, нікому не потрібна. Але ці управлінські рішення — це не жарт для працівників, які втратили роботу через такий вибір.

Куди це нас веде? Ми живемо в такий момент в історії технологій, коли немає нічого надто абсурдного, щоб бути можливим. Це і надихає, і жахає. Цілком можливо, що команда працівників центру виконання Amazon у Стейтен-Айленді виграє профспілкові вибори, успішно відстоюючи свої інтереси перед обличчям величезних труднощів. Також можливо, що Ілон Маск придбає Twitter за 44 мільярди доларів.

Технології штучного інтелекту, такі як Stable Diffusion і ChatGPT, забезпечують цей крихкий баланс між інноваціями та жахами. Ви можете створювати прекрасні твори мистецтва за лічені секунди, а також можете поставити під загрозу засоби до існування працюючих художників. Ви можете попросити чат-бота зі штучним інтелектом навчити вас історії, але неможливо дізнатися, чи його відповідь є фактично точною (якщо ви не проводите додаткові дослідження, у такому випадку ви могли б просто провести власне дослідження для початку).

Але, можливо, частина причин, чому генератори штучного інтелекту отримали таку масову привабливість, полягає в тому, що вони здаються нам майже природними. Цьогорічні технічні новини здаються настільки дивними, що вони могли бути згенеровані ChatGPT.

Або, можливо, реальність насправді дивніша, ніж усе, що може придумати ШІ. Я попросив ChatGPT написати для мене кілька заголовків про технічні новини, і він придумав такі затримки (на додаток до деяких фактично неточних заголовків, які я пропустив заради журналістики):

 • «Оновлення iOS 15 від Apple значно покращує iPhone та iPad»
 • «Нова лінія автономних роботів доставки Amazon викликає суперечки»
 • «Intel анонсує нову лінійку процесорів із розширеними функціями безпеки»

Досить нудно! Ось кілька реальних речей, які відбулися в технологіях цього року:

 • Тигр Тоні дебютував як користувач VTuber.
 • Хтось заявив, що він звільнений працівник Twitter на ім’я Рахул Лігма, і група репортерів не зрозуміла жарту, ненавмисно означаючи, що мені довелося пояснити жарт про «лігму» в чотирьох різних технічних подкастах.
 • Троє людей були заарештовані за керування клоном Club Penguin.
 • Одним із головних підозрюваних Міністерства юстиції у схемі відмивання криптовалютних грошей на 3,6 мільярда доларів є підприємець-слеш-репер на ім’я Раззлехан.
 • У новій грі Pokémon є рядок діалогу зі словом «cheugy».
 • Дональд Трамп випустив колекцію NFT.
 • Погане оновлення функції Twitter вплинуло на акції фармацевтичної компанії.
 • Найбільшим суперником Ілона Маска є студент другого курсу Університету Центральної Флориди.
 • Голова Федеральної торгової комісії Ліна Хан сказала, що Тейлор Свіфт зробила більше, ніж будь-коли, для навчання покоління Z антимонопольному законодавству.
 • Meta продає гарнітуру віртуальної реальності за 1499 доларів США для віддаленої роботи.
 • Казначейство Великої Британії створило обліковий запис Discord, щоб ділитися публічними оголошеннями, але одразу потрапило в спам із людьми, які використовували реакції емодзі, щоб відпускати брудні жарти (а якщо говорити про Великобританію, з вересня було три різних прем’єр-міністри).

Це дивні часи. Якщо правила вигадані, а очки не мають значення, давайте принаймні сподіватися, що якщо абсурд триватиме у 2023 році, технічні новини будуть радше кумедними, ніж шкідливими. Я хочу, щоб більше Кріса Претта озвучував Маріо в прямому ефірі, і щоб менше керівників технологічних компаній було засуджено за шахрайство. Це занадто багато, щоб просити?

Leave a Comment