Цей стартап переносить вільні лікарняні палати Південно-Східної Азії в економіку спільного використання • TechCrunch

Uber і Airbnb вже давно є символами економіки спільного використання. В інших сферах суспільства підприємці також намагаються відповідати попиту за допомогою невикористаних активів і послуг. HD, стартап із Бангкока, застосовує економічну модель до охорони здоров’я в Південно-Східній Азії.

HD керує платформою, яка допомагає зустрітися трьом сторонам: хірургам із приватною практикою, пацієнтам, які хочуть зробити операцію дешевше, і вільним хірургічним кабінетам у лікарнях. Для людей із Заходу ця модель може здатися дещо суперечливою, але медична система Південно-Східної Азії побудована на зовсім іншій динаміці між пацієнтом і лікарнею.

Шеджі Хо, співзасновник і генеральний директор HD, задумав цю ідею, коли побачив, як хірурги в Таїланді рекламують у Facebook, щоб залучити приватних клієнтів. Подвійна практика є «дуже поширеною» для лікарів у Південно-Східній Азії, зазначив Хо, який раніше був співзасновником електронної комерції в Південно-Східній Азії aCommerce.

«Вони отримують сертифікат, працюючи в найкращих лікарнях, але їм погано платять, тому вони також працюють у приватних, де отримують гроші», — каже він в інтерв’ю.

У Південно-Східній Азії люди відразу йдуть до лікарні, коли захворіють. Проблема державних лікарень, на думку Хо, полягає в тому, що в них дуже великі черги, тому лікарі намагаються переманити пацієнтів у приватні установи, де вони працюють. «Лікарі [in the region] – це щось на зразок торговців, які працюють на різних платформах», – каже він.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2018 році 40 відсотків витрат на охорону здоров’я в Південно-Східній Азії було сплачено з власної кишені, у порівнянні з 29,8% у Європі та 32,4% в Америці. Оскільки немає центральної платформи, яка забезпечує прозорість витрат, пацієнти часто платять високу ціну.

Коли спалахнула пандемія COVID-19, численні хірургічні кабінети раптово звільнилися, оскільки Таїланд, популярне місце для медичного туризму, втратив міжнародних пацієнтів. За словами Хо, надлишок пропозиції був посилений бурхливим будівництвом лікарень у країні перед пандемією, оскільки уряд зробив ставку на старіння населення та підвищення вартості землі.

«Звичайно лікарні хотіли використовувати наші платформи», — каже Хо. А оскільки HD привертає до себе клієнтів, він може торгуватися за нижчі ціни на номери. Пацієнти, яким проводять операції на щитовидній залозі, геморої та ортопедичні операції через HD, платять на 15-20% менше, ніж ринкові ціни.

Чому б не забезпечити місце зустрічі для всіх цих потреб? Тому два місяці тому HD запустила свою хірургічну послугу HDcare під приватною маркою. За словами Хо, наразі платформа використовує понад 20 операційних у Таїланді та Індонезії, з потенціалом доступу до більшої кількості від 1500 постачальників медичних послуг, які вже є на платформі, і має понад 40 типів хірургічних операцій. До четвертого кварталу 2023 року планується розширити послугу до 200 операцій на квартал.

Amazon для медичних послуг

Хірургічна платформа HD є новим доповненням до її вже встановленого бізнесу, ринку амбулаторних послуг. Ця модель виявилася успішною на великому ринку охорони здоров’я в сусідньому Китаї, де JD.com, внутрішній конкурент Alibaba, проводить аналогічну електронну комерцію, продаючи сторонні медичні послуги, такі як вакцинація, огляди, сеанси візуалізації та невеликі операції.

Відсутність первинної медичної допомоги в Південно-Східній Азії означає, що людям потрібно або запитати рекомендації у друзів, або кілька разів відвідати лікарню, перш ніж знайти потрібного лікаря та отримати лікування.

Це на відміну від США, де станом на 2015 рік 75% дорослих мали лікарів первинної медичної допомоги для лікування звичайних захворювань, і їх направляли до лікарень лише для невідкладної та спеціалізованої допомоги.

Подібно до Airbnb, HD розпочав роботу з лікарнями та клініками через багато важких завдань, як-от допомога клієнтам у створенні сторінок продуктів. «Але це теж наш рів», — каже Хо. «SaaS ще занадто рано для Південно-Східної Азії».

HD скорочується на транзакціях і стягує комісію з постачальників медичних послуг, подібно до того, як монетизує звичайна платформа електронної комерції. Він також пропонує маркетингові рішення в галузі охорони здоров’я для постачальників на своїй платформі, подібно до того, як Amazon Ads і Tmall Ads дозволяють брендам збільшити охоплення та ефективність.

Відповідальність операторів платформ є предметом безперервних дискусій у технологічній індустрії, а бізнес, який може вплинути на здоров’я людини, здається, робить справу ще складнішою. Як торгова платформа, HD загалом не розглядає суперечки; У сфері краси, де досвід може бути більш «суб’єктивним», HD використовує підхід, схожий на підхід Amazon, згідно з яким він «ставить пацієнтів на перше місце, відшкодовує клієнтам і має справу безпосередньо з постачальниками», — каже засновник.

«Загалом HD віддає пріоритет мінімально інвазивним, короткостроковим плановим хірургічним втручанням, які мають низьку варіацію продуктивності, таким як хірургія щитовидної залози та геморою, на додаток до амбулаторних процедур».

З моменту свого заснування чотири роки тому HD обслужив близько 250 000 пацієнтів. Продажі компанії зросли в 7 разів під час пандемії та планують зберегти темпи зростання в 2-3 рази в роки після COVID.

Оптимізм під час рецесії

Хоча пандемія завдає шкоди світовій економіці, Хо з оптимізмом дивиться на власну справу. «Щоразу, коли починалася рецесія, ми спостерігали, як деякі підприємства розвивалися. Вони використовували надлишок пропозиції. Groupon використовував надлишкову пропозицію ресторанів, а для Airbnb це були вільні будинки», – припускає він.

«Тож коли ми вступаємо в рецесію, є достатньо можливостей — лікарні сидять на зайвих кімнатах. У нас є два-три роки для швидкого розвитку цієї частини бізнесу».

Незважаючи на обнадійливі ознаки зростання, збір коштів HD почався погано. Коли пандемія охопила світ, інвестори звернулися до телемедичних стартапів як стандартного рішення для охорони здоров’я. Хо не погоджується з презумпцією.

«Телездоров’я добре працює на західному ринку. По суті, ви говорите з лікарем загальної практики [general physician]ви отримуєте рецепт і йдете до Walgreens, щоб отримати свої антитіла, для яких потрібен рецепт», — каже він.

«Але в Таїланді, Індонезії та В’єтнамі ви можете отримати цей рівень ліків в аптеках [over the counter]усунення потреби в телездоров’ї».

Зараз інвестори усвідомлюють потенціал HD, який надає офлайн-провайдерам медичних послуг цифрові платформи, а не конкурує з ними. Стартап нещодавно завершив раунд фінансування в розмірі 6 мільйонів доларів від Partech Partners, M Venture Partners, AC Ventures, iSeed і Orvel Ventures. Це також частина нещодавньої групи, прийнятої в програму Південно-Східної Азії Google for Startups Accelerator.

Leave a Comment