Це був великий рік для космічної галузі. 2023 рік стане ще більшим • TechCrunch

Добігає кінця ще один грандіозний рік для космічної галузі. Насправді 2022 рік міг бути в рік найбільшого блокбастера для космосу за останній час — принаймні з 1969 року. Історична каденція SpaceX, запуск Space Launch System і повернення капсули Orion, великі технічні демонстрації, повністю приватна місія ispace на Місяць… це був важливий рік.

Є багато очікувати — так багато, що наступний рік може навіть перевершити цей як найбільший для космічної галузі. Але все ще залишається багато запитань, особливо щодо короткострокових економічних перспектив, поточної геополітичної нестабільності та (гм) деяких оголошених часових рамок, які можуть або не можуть бути реалізованими. Ось наші прогнози для космічної галузі на 2023 рік.

1. Більший тиск при запуску

Здається очевидним, що зростатиме тиск на ринок запуску, оскільки в мережі з’явиться ще більше автомобілів наступного покоління. Ми шукаємо не лише ракети великої вантажопідйомності, як-от Starship від SpaceX і Vulcan від United Launch Alliance, а й цілий ряд менших і середніх ракет-носіїв, які націлені на низьку вартість і високу швидкість. До них відносяться Terran 1 від Relativity, Rocket 4 від Astra, RS1 від ABL Space Systems, пускова установка One від Rocket Factory Augsburg і ​​мікропускова установка Prime від Orbex. Як ми вже згадували вище, терміни космічної галузі, як відомо, складні (і це застереження стосується всієї публікації), але цілком імовірно, що принаймні кілька нових ракет полетять уперше наступного року.

Доведення нових транспортних засобів знижує ціни та збільшує асортимент, а це означає, що для приватних і державних концернів доступно більше запусків і дат — і діючим гравцям доведеться наполегливо працювати, щоб зберегти лідерство, яке вони встановили.

2. Великі розробки з Великобританії, Китаю та Індії

Міжнародна космічна сцена продовжуватиме розвиватися. Хоча від Європи є чого очікувати, ми звернули увагу на Велику Британію, Китай та Індію. Від Великої Британії ми очікуємо побачити перший в історії країни космічний запуск за допомогою місії Virgin Orbit «Start Me Up» із космодрому Корнуолл. Ми також очікуємо великої активності Індійської організації космічних досліджень, а також стартапу Skyroot. У Китаї був великий 2022 рік — включаючи будівництво власної космічної станції на орбіті та відправку кількох екіпажів тайконавтів — і ми прогнозуємо, що наступного року не буде сповільнення, оскільки країна прагне йти в ногу з американським промисловим зростанням.

Важко сказати, як саме децентралізація приватного простору за межами кількох основних постачальників і місць запуску вплине на галузь, але це точно допоможе диверсифікувати проекти та зацікавлені сторони, які збираються вивести на орбіту.

3. Постійне зростання для супутникового зв’язку та спостереження Землі

Кредити зображення: піксель

Подібно до запуску, наступного року ми побачимо ще більше великих і малих супутникових угруповань, що чинитиме тиск на галузь супутникового зв’язку та спостереження за Землею (EO). Лише два приклади: довгоочікуваний проект Amazon Kuiper, швидше за все, побачить свої перші запуски наступного року, а Pixxel запустить шість супутників високої роздільної здатності для гіперспектральних зображень у другій половині року.

Більшість оцінок припускають, що як супутниковий зв’язок, так і EO матимуть більший ріст протягом десятиліття, тому ми не очікуємо, що нові учасники витіснять існуючих гравців. Але ми думаємо, що ми побачимо ще більше впровадження, скажімо, Starlink або послуг супутника до стільникового зв’язку тут, на Землі, а також ще більшу актуальність технологій спостереження Землі в таких секторах, як сільське господарство та гірничодобувна промисловість, і для розуміння зміни клімату.

4. Управління капіталом допоможе визначити переможців і переможених

Макроекономічне середовище погане. Висока інфляція, високі відсоткові ставки та високе уникнення ризику означають, що готівка дорожча, ніж будь-коли. Ми бачимо, що ця тенденція трохи зменшується, але не повністю, тому ми прогнозуємо, що управління капіталом стане величезним визначальним фактором у виживанні стартапу. Інвестори також будуть шукати технічні відмінності та реальний ринковий потенціал більше, ніж будь-коли раніше.

«Ринок дещо змінився: коли ви докладаєте технічної уваги, я вважаю, що як ніколи важливо, щоб компанія, яку ви підтримуєте, мала чітку технічну відмінність і перевагу», – Емілі Хенрікссон з Root Ventures. сказав на сцені під час TC Sessions: Space раніше цього місяця.

Особливо в космічній галузі ми спостерігали реальне уповільнення інвестицій у 2022 році. Багато космічних компаній, які стали публічними через злиття SPAC, продовжують працювати погано. У 2023 році все буде стосуватися управління боргом, інституційного роздуття (і, можливо, на жаль, нових звільнень) і управління капіталом.

5. Приватні космонавти досягнуть рекордної кількості

Шатнер і екіпаж Blue Origin Launch

Кредити зображення: Маріо Тама / Персонал / Getty Images

Рядові … космонавти? Десять років тому ця фраза була б безглуздою. Але не більше: лише у 2022 році майже 20 людей вирушили в суборбітальний космос на борту ракети New Shepard від Blue Origin, а четверо людей полетіли на Міжнародну космічну станцію з місією Axiom Space Ax-1. Наступного року ми очікуємо, що ці цифри будуть ще вищими. Не тільки Polaris Dawn, програма приватних космічних польотів мільярдера Джареда Айзексона, здійснить свою першу місію; На початку наступного року Axiom здійснить свій другий приватний запуск до МКС.

У 2021 році квиток у космос майже не існував; у 2022 році це стало просто незвичним; у 2023 році ми, напевно, втомимось про це слухати! Очікуйте почути більше про наступну важливу віху в космічному туризмі, приватно доступні космічні станції, також наступного року, але не очікуйте серйозних змін, поки компанії не зрозуміють, як змусити бізнес працювати.

6. Більше активності на Місяці та навкололунному просторі

Цей рік завершується першою місією ispace, першою у світі повністю приватно фінансованою та побудованою місією посадкового модуля на Місяць. Але це лише початок. Наступного року очікуйте, що на Місяць вирушить ще більше посадкових апаратів — ми бачимо посадковий модуль Blue Ghost від Firefly Aerospace і Peregrine від Astrobotic — і ще більше інфраструктури переміститься в цилунний простір.

Оскільки все більше місячних технологічних компаній досягають своїх цілей, ті, які цього не досягають, ставатимуть ще помітнішими. Злиття та поглинання в цьому просторі не будуть несподіванкою.

7. Ще більший наголос на американському виробництві, оскільки криза ланцюжка поставок триває

Наш остаточний прогноз є ширшим, але має великі наслідки для космічної галузі. Ми бачимо, що у 2023 році інвестори та засновники зроблять ще більшу увагу на внутрішніх ланцюгах постачання та виробництві, і це, ймовірно, тільки посилиться, якщо відносини між США та іноземними урядами, зокрема Китаєм, погіршаться.

Leave a Comment