Ціни на свіжу індичку зросли на 45% через дефіцит через спалах пташиного грипу

Ціна свіжої індички на різдвяну вечерю зросла на 45% через дефіцит, спричинений спалахом пташиного грипу, який знищив 1,6 мільйона птахів у Великобританії.

Зростають не тільки ціни, але й вибір свіжої індички у великих супермаркетах є більш обмеженим, а цього року кількість цілої птиці та крони впала приблизно на третину.

У цей час минулого року споживачі мали на вибір 65 продуктів, а тепер ця цифра становить 44, повідомляє журнал The Grocer.

З 27 аналогічних продуктів, доступних на обидві дати, ціни на всі, крім одного, зросли щонайменше на 12%. Відповідно до звіту, заснованого на даних аналітиків супермаркетів Assosia, середнє зростання цін у цій групі склало 24,4%.

Найбільшою динамікою стало підвищення ціни на велику цілу індичку Morrisons British на 45,3% до 31,44 фунтів стерлінгів, а потім стрибок ціни на індичку середнього розміру Morrisons на 41,6% до 23,45 фунтів стерлінгів. Ціна на 5-кілограмову бронзову індичку M&S Collection, вирощену на вільному вигулі, з потрохами, що продається через Ocado, зросла на третє місце за величиною — на 35,7% до 95 фунтів стерлінгів.

Заморожена індичка також коштує дорожче, середня ціна на 49 заморожених ліній, доступних як цього, так і минулого року, зросла на 18,1%. Найбільшим кроком стало зростання на 30,8% ціни на британську індичку Braemoor середнього розміру, що продається в Lidl, і вона зросла з £12,99 до £16,99.

Минулого місяця Британська рада птахівництва (BPC) повідомила на слуханнях комітету з навколишнього середовища, продовольства та сільських справ, що із загальної кількості від 8,5 до 9 мільйонів індиків, які вирощуються щороку на святковий період, близько 1,6 мільйона вже померли від хвороби або були загиблі. вибракований.

За словами виконавчого директора BPC Річарда Гріффітса, виробники вільного вигулу постраждали «дуже, дуже сильно», який сказав, що близько половини індиків і гусей у секторі, що еквівалентно 600 000 птахів, було втрачено через хворобу.

Оскільки інфляція цін на продукти харчування досягла найвищого рівня з 1977 року, індичка — не єдиний елемент традиційного різдвяного бенкету, який подорожчав, окреме опитування Kantar прогнозує, що домогосподарствам доведеться дозволити приблизно на 10% більше.

Вартість обіду на чотирьох, включаючи заморожену індичку, моркву, цвітну капусту, картоплю та різдвяний пудинг, цього року становить 31 фунт, що на 9,3% більше, ніж у 2021 році.


Leave a Comment